FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

In noua editie de campionat Steaua va debuta in deplasare, la Vaslui.

«12»
CaTaLiNsm StElIsTu03.06.2008 12:45

Ce conteaza cand joci si cu cine....important e sa o acem cu cat mai putine greseli indiferent in ce etapa s-ar nimerii sa jucam cu x sau y....

E timpul sa luptam pt locul1din prima si pana in ultima etapa,nu sa ne consolam ca si locul2ne duce in CL...si cel mai important e ca in acest an sa tintim si spre cupa,iar Laca sa nu mai asculte de JJ in cel mai injositor fel introducand echipa a2-a pe teren doar pt ca lui JJ nu-i aduce bani acest trofeu.

Forza Steaua!!!!!

SSK03.06.2008 12:51

E prost ca jucam cu Dinamo si Rapid una dupa alta. E bine ca in retur primim tot ce-i mai bun acasa.

Living_Dead_Stripper03.06.2008 13:01

Se pare totusi ca Steaua va debuta in acest sezon incepand din etapa a II-a, acasa cu FC Brasov, intrucat la data desfasurarii meciului Vaslui - Steaua din prima etapa vasluienii au programat meci in Cupa Intertoto.

bijoux_bz03.06.2008 13:11

Fratilor suntem condusi de unguri!!!!!!!!!!!!!!!!

 

E imposibil asa ceva!!!!!!!!!!!!!!

 

CFR are iarasi ultimele 5 meciuri castigate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

w3bmaster03.06.2008 13:25

Nu conteaza ordinea important e sa jucam fotball si sa batem pe rand pe toti ....

 

Forza Steaua

axl03.06.2008 13:30

Dupa cum arata programul se pare ca iar vom avea un campionat antrenant cu un sfarsit aferent.

I.N.Money03.06.2008 15:15

Sunt curios cine oare este expertul de trage in fiecare an programul competitional ? E amuzant pentru deja este a 4 a oara in ultimele 6 sezoane cand jucam atat cu milogii cat si cu echipa vanzatorului de butelii la interval de 2 etape .

Trebuie sa incepem in forta daca vrem titlul in acest sezon , deja sunt 2 ani de seceta si la un club de rang-ul Stelei acest lucru nu este permis .

Sper sa nu se ajunga ca titlul sa se joace in ultima etapa la Urziceni , pentru ca Petrescu si Meme oricat de stelisti sunt ei o sa ne faca viata grea de tot .

maye03.06.2008 15:56

Sfarsit de tur infernal...acolo se vor decide multe...

Sfarsitul campionatului ne va prinde bine...vom juca cu toti papagalii acasa...

Sper totusi sa castigam campionatul cu niste inceputuri bune de tur si retur...

Forza Steaua

ultrash03.06.2008 16:25

Capello a spus o vorba care a ramas una din axiomele fotbalului dintotdeauna: "campionatul se castiga cu echipele mici,cu cele mari doar iti masori fortele"

Ganditi-va ca anul trecut Steaua a remizat in Ghencea cu Pandurii! Si la Buzau cu "Steluta".Cu acele puncte am fi fost campioni. E timpul ca in noul sezon sa pornim ca din pusca.Pana in etapa a9a ar trebui sa rupem tot.Daca vom porni ok cu victorii si fara pasi gresiti pe unde nu te`astepti va fi foarte bine.Cat despre finalul de tur,sa fim seriosi:sunt doar 2 meciuri tari,cu cainii si cu tiganii,nu cred ca Steaua se poate teme de un meci in Ghencea cu Poli Timisoara sau Unirea Urziceni. Pararea mea e ca,daca nu ne incurcam ca fraierii pe la cine stie ce Iasi sau Otopeni putem lua titlul. In retur Clujul,cainii si tiganii vin in Ghencea deci nu va panicati. Nu conteaza programul,in fond si la urma urmei fiecare joaca cu fiecare.Ar fi bine sa facem in asa fel incat sa depindem numai de noi,nu de rezultatele altora.

Forza Steaua! :steag_sah_mic:

Razvan WWE03.06.2008 18:24

Da pe ce data incepe?? fularultras:steagcruce:fularultras

ANTIgigi03.06.2008 19:42
E prost ca jucam cu Dinamo si Rapid una dupa alta. E bine ca in retur primim tot ce-i mai bun acasa.

 

Intr-un fel da....dar cand te gandesti ca mai avem de jucat in CL (sau poate chiar grupele UEFA)...nu mai e chiar asa bine.

Virgil03.06.2008 19:50
Da pe ce data incepe?? fularultras:steagcruce:fularultras

 

 

Noua editie de campionat va incepe sambata 26 iulie.

xDaJACKALx03.06.2008 19:56
Da pe ce data incepe?? fularultras:steagcruce:fularultras

 

 

Noua editie de campionat va incepe sambata 26 iulie.

 

Asa repede?! :blink: Anii trecuti incepea prin august.O sa joace astia fotbal din 2 in 2 pe caldurile alea.

1uLy4Nn03.06.2008 20:18

ne asteapta un sfarsit de tur foarte greu. din etapa a 13-a avem numai meciuri dificile. mult succes echipei noastre.. Spre24 \:D/

dax4703.06.2008 20:52

Tare sunt curios cum se fac aceste trageri, ca an de an jucam cu Dinamo si Rapid consecutiv. Iar sezonul din toamna parca e cel mai al draq din toate de pana acum, daca e sa ne luam dupa modul cum sunt programate etapele pentru noi. N-am vazut niciodata cum se realizeaza aceste programari ale etapelor, dar zau daca nu pare suspect de tot faptul ca an de an avem program infernal in comparatie cu adversarele noastre principale.

 

Daca sunt eu ala paranoia, imi cer scuze. Dar parca e prea de tot ca an de an sa "beneficiem" numai de etape de foc puse consecutiv.

 

Eu nu mai sper la vreun trofeu pentru Steaua in urmatoarea decada. Ce-o fi, o fi.

DanStan04.06.2008 01:42
CFR are iarasi ultimele 5 meciuri castigate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Mde, au sanse mari sa evite retrogradarea ...

narcis_n04.06.2008 05:29

nu are legatura cu articolul, insa stie cineva unde pot gasi fumigene in Bucuresti? sau daca vinde cineva din provincie? multumesc anticipat

JDERUL04.06.2008 07:17

Glumind,pot spune ca acest program dezavantajeaza din start echipa taranoiului moldav.I-au facut-o astia de la federatie tocmai acum cand isi propusese si el eventul! Va pleca din start cu handicap.

Dupa prima etapa,ori se inscrie in partidul lui vadim,ori va deveni consumator de rudotel pe viata.

Si acum,serios vorbind,am si eu oarecari retineri in ceea ce priveste corectitudinea ,,sortilor".Judecand chiar si dupa programul ultimelor editii de campionat.

Nu conteaza, vor spune multi,noi suntem Steaua si trebuie sa batem tot! Si au dreptate,dar....Tocmai pentru ca suntem Steaua,noi avem de aparat un blazon in Europa. Ori daca intre cele 5 etape ,,de foc"se intercaleaza si 2 meciuri de CL atunci situatia devine critica! Dupa un meci cu ,,alde neica-nimeni"gen franari,potai,ciripoi,prazari sau mai stiu eu ce frustrati cu aere de vedete carpato-dunareano-pontice,meciuri in care vom fii rupti la oase si stresati cu fel si fel de scandaluri mai mult sau mai putin intemeiate,va trebui sa facem fata unei ecvhipe mari din Europa. Si mai iese si ,,corleone" si anunta sus si tare ca anul asta nu se mai amana niciun joc.Sa fie clar ca nici campionatul trecut nu s-ar fii amanat niciunul daca nu aveau ei sperante ca se vor califica javrele in CL.Numai ca potaile au facut ce fac ei de obicei in Europa,adica (folosind o expresie populara nu tocmai ortodoxa) au umplut p*** de muci!

Pe de alta parte,franari- victime sigure in grupe,se vor menaja in meciurile ,,europene"si vor ,,lucra"campionatul cum au facut-o si anul trecut.Si ceilalti vor face la fel.Pentru ei impotant este sa castige campionatul pentru a fii inscrisi direct in grupe si a pune labele jegoase pe cele 10-11 mil.euro.De-abia cand campioana Romaniei nu va mai accede direct in grupele CL se vor mai potoli aranjamentele.Atunci Steaua va fii lasata in pace sa castige campionatul fara a i se pune bete in roate.Atunci va fii nevoie ca cineva sa stranga iar puncte pentru coeficientul de tara.Si cine altcineva poate sa faca acest lucru decat Steaua? Poate vreo alta echipa la care antrenor sa fie Razvanelul a carui ambitie a dus ciripoii pana in sferturile UEFA nu ,,conditiile"oferite de intaiul utc-ist cofetar.

 

 

Doamne ocroteste-i pe STELISTI!

DelPiero1004.06.2008 14:40

E un program catastrofal!Trebuie sa jucam foarte bine sezonul viitor pentru a lua campionatul...veti zice ca programul nu conteaza,ei bine,conteaza intr-o masura destul de mare...

alex_sibiu_8904.06.2008 15:19

va rog frumos daca imi puteti da si mie ceva detalii despre abonamente(daca se pot face online) , in ce data se pun in vanzare si ce acte trebuie pt achizitionarea abonamentului si ceva preturi(dar asta chiar nu e asa de important) ca eu sunt din sibiu si pe deasupra mai am si bacul multumesc anticipat Forza :steagcruce:Steaua

kosmyn_a47v04.06.2008 15:55

aqm am vazut pe realitatea cica ne-au penalizat cu 7 puncte :| si Petre Marin suspendat 6 luni :| ce plmmmmmmmmmm !?!?!?!?

 

frate se aplica pt sezonu viitor sau asta care tocmai s-a incheiat ? ca nu mai inteleg

 

Gigi nu mai intra pe stadion 2 ani ;;)

«12»