@mariusmihet
Exista un asemenea topic despre Rada
@mariusmihet
Exista un asemenea topic despre Rada
Puteti sa deschideti mii de topicuri, puteti sa scrieti mii de randuri, puteti sa va si dati viata pentru Steaua ! Celor de la club putin le pasa. Fiecare este cu interesul lui. Stelisti sunt doar suporterii. Cei de la club sunt afaceristi si angajati - si unii si altii isi vad de interesele lor, acesta fiind unul comun insa : banul !
NU va mai macinati atata, ca n-are rost. Sincer ! Noi ne dam de ceasul mortii pe aici, la meciuri, unii mai se mai aleg si cu vanatai si dinti rupti si pentru ce ?
Campania anti-Steaua era pornita de multa vreme, dar niciodata n-a fost atat de agresiva pana acum, cand putem sa zicem ca s-a ajuns la un apogeu, sau poate nu, poate ca se pregatesc alte atacuri si mai rele. Probabil se asteapta momentul cand Steaua nu se va califica in Champions League, cand vor fi repornite atacurile concertate.
Steaua e Steaua - singura echipa romaneasca cu recunoastere internationala si cea mai iubita din tara ! Acestea dauneaza grav imaginii celorlalte echipe romanesti, care joaca meciurile cu stadioanele goale chiar si cu intrarea libera sau la 1 ron biletul, imagine care paleste in comparatie cu palmaresul si prestigiul Stelei.
Poate si faptul ca cel mai iubit club roman de fotbal a incaput pe mana unui nenorocit care se viseaza d-zeu cu pretentii electorale a adus aceasta campanie de urgie dezlantuita din toate colturile asupra sa. Aici nu avem ce sa mai facem. Machedonul asta va duce clubul la pieire pe termen lung. A reusit sa atraga atata antipatie din partea tuturor (suporteri, simpli privitori de fotbal, jucatori, antrenori, arbitri, federatie, presa, etc ). Nu cred ca mai exista cineva caruia sa nu-i fie sila de acest individ pe care-l consider mai nociv pentru fotbal decat videanu pentru Bucuresti.
Nu conteaza cati dusmani are Steaua , atata vreme cat cel mai mare dusman al ei o conduce. Noi sa fim sanatosi, ca Steaua nu este a noastra. E a lui fecali srl, in vecii vecilor, din pacate. Ghinion de nesansa pentru Steaua si pentru noi.
Nu pot sa nu remarc faptul ca problemele pe care le-am expus pe diferite forumuri isi gasesc in sfarsit confirmarea! Ca s-a format o coalitie monstruoasa impotriva Stelei nu mai mira pe nimeni, varful de lance Dinamo fiind cea care da tonul! Adevarul este ca am suparat prin rezultatele obtinute, nu mai suntem "inghititi" de nimeni! De aceea spun ca trebuie sa ne mobilizam, da la Vladica pana la opinca, pentru a nu da voie nimanui sa se atinga de culorile sfinte! La aceasta ora ros-albastru reprezinta pentru 80% din echipele campionatului, ce reprezinta culoarea rosie pentru un taur in arenele Spaniei! ceva ce trebuie spulberat! Fiti uniti, nu dati satisfactie unor imbecili sa ne ponegreasca si sa ne terfeleasca in noroiul campionatului! Sa demonstram ca suntem cei mai buni! Sa demonstram ca ne meritam locul in fruntea clasamentului! Nimic nu-i doare mai mult pe adversarii nostri decat rezultatele obtinute in Europa si mai ales atunci cand ii invingem! Auzi la transpiratul de muri: " sa obtinem cu un pu
nct mai mult decat Steaua in Europa!!!" Vreau sa facem un pariu: Sunteti de acord ca anul asta a fost primul si ultimul in care chefereul a castigat campionatul? Sa-i vad cum vor plange de bucurie daca vor fi in stare sa faca un egal pe teren propriu in campania asta europeana!!!! ![]()
Ca s-a format o coalitie monstruoasa impotriva Stelei
nu va faceti iluzii, aceasta coalitie ar fi existat si daca in locul Stelei ar fi fost Dinamo, Rapid sau oricare echipa care ar fi monopolizat atentia europeana in trecutul recent.
Anul acesta CFR trebuia sa castige campionatul - si merg chiar mai departe sustinind ca si daca Poli sau Vaslui sau Galati ar fi fost in locul CFR scenariul era acelasi. O echipa mai slaba trebuia sa joace in Liga pentru ca Steaua (in acest caz) are mai multe sanse sa treaca de turul preliminar.
Sa fie clar, totul a fost gandit la FRF si Liga "Profesionista" a lui Mitica, iar faptul ca lui gg i s-a dat o palma peste botul murdar de branza a fost un bonus care a atras simpatia celorlalte contracandidate.
Domnule Ardeleanu va mai raspund odata si cu asta am incheiat,eu ma consider unul dintre cei pe care d-voastra-i numiti Mucea -Flamucea.Va mai rog odata, nu va mai considerati d-zeul suporterilor stelisti,nu o sa puteti trage la serox tot cea ce simte si respira ros albastru numai cum v-ar place d-voastra ,nu putem fi toti la fel asa cum nici d-voastra nu posedati adevarul suprem si nici logica absoluta,dumneavoastra chear var place sa nu aveti nici un critic?sau cel putin unul care sa gindeasca altfel?,apreciez faptul ca doriti binele echipei si ca va straduiti sa faceti cit mai mult bine dar din respect pentru cei ce au aceiasi simpatie si acelas simtamint ca al d-voastra.....adica Mucea Flamucea ....va rog sa le cereti scuze.
Cu tot respectul Radu.
Desi scriu rar pe acest forum (motivele se vor vedea mai jos) ,nu pot sa nu remarc acest articol, mai ales ca vine de la "o specie" de stelist pe cale de disparitie
D-le Ardeleanu,
Stiu ca e greu sa tii piept unor stelisti de 18-20 de ani cu creierul plat , care au invatat(desi e un termen prea pretentios in cazul lor) niste notiuni de genul "sa fim fair-play" , " sa recunoastem meritele adversarului", etc . Sigur, acestea pot fi valabile intr-o lume civilizata, insa nu a noastra. In Anglia poti sa-ti feliciti adversarul dupa un titlu luat la mustata, dar asta fiindca nu exista comisii de genul celei conduse de finul lui Lupescu, unele echipe nu se dau la o parte doar pentru a "face rau" rivalei de-o viata, nu trebuie sa dai bani ca sa se joace corect . In fine , echipa campioana nu are un "plan de rezerva" in cazul in care nu-si castiga punctele pe tere,plan care implica una dintre cele mai importante institutii ale statului ,DNA-ul .
La noi se stie, lucruri sunt exact pe dos.Cu toate astea, "patimasii" nostri suporteri se grabesc sa felicite adversarul, sa-i recunoasca meritele (alea sportive bineinteles, care or fi ele ?), si sa adopte aceleasi idei precum un puroaiele de oameni din presa.
Aceste gunoaie pe asta se si bazeaza cand manipuleaza atat de grosolan opinia publica. Oricate spagi si-ar lua ei sa loveasca Steaua, oricata invidie ar avea in pipota, la un moment dat ar da faliment daca numerosii suporteri stelisti i-ar boicota sau ar face o presiune mediatica asa cum fac tifosii din Italia, de pilda.
La noi insa, e mai usor sa accepti argumentele unui Nanu, unui Cartianu, pe nemestecate ,decat sa gandesti tu cu creierasul tau, oricat de mic ar fi el . Astfel presa a putut chiar pe 7 mai sa dansese pe cadavrul Stelei, iar multi suporteri ii tineau isonul : "ne-am facut de ras dom'ne, auzi sa umblam cu sacosa cu bani ?!?!" Tot acesti indivizi probabil il vor in proportie de 70% pe Mircea Tiganul in Ghencea, desi ei nici nu erau nascuti cand acest sforar incerca prin toate mijloacele (nesportive, evident) sa faulteze Steaua. Atat cat a activat la echipa Militiei cat si la cea a Gunoaielor.
In aceste conditii, cu o asa gloata usor de manipulat, cu siguranta ca cei care dau cu noroi in Steaua vor avea si mai mult spor pe viitor.
Nu ne ramane de facut , decat sa contracaram pe cat putem acest curent anti-stelist .
Daca acum 10-12 ani , Steaua Sport Magazin era singura oaza de stelism pur (atentie insa ! si suporterul din tribuna era altul, nu aveau toti fulare si goarne dar mai intelegeau cate ceva din fenomen) , asa ar trebui sa ramana si acest site, macar la nivelul redactorilor . Continuati sa va mentineti pe linia pe care ati pornit si priviti-i cu ingaduinta pe cei care n-au nici 50 de meciuri vazute live pe Ghencea, dar care va injura.
Exista 2 variante : Ori acesti epigoni isi vor da seama ca Steaua nu e de ei (cum sa tii cu o asa echipa care umbla cu valiza cu bani, sau care castiga la masa verde pe un stadion unde toti adversarii sunt albiti cu saliva si bombardati cu obiecte ?) ,ori, asa cum au fost adusi in starea de "spalat pe creier-curat-vopsea oarecare" , vor putea fi readusi din nou in starea de ros-albastru initial prin articole argumentate precum cel de mai sus. Desi e clar, culoare second-hand nu e aceeasi, iar eu , ca parere personala, nici macar nu mi-as dori sa se intample.
Domnule Ardeleanu va mai raspund odata si cu asta am incheiat,eu ma consider unul dintre cei pe care d-voastra-i numiti Mucea -Flamucea.Va mai rog odata, nu va mai considerati d-zeul suporterilor stelisti,nu o sa puteti trage la serox tot cea ce simte si respira ros albastru numai cum v-ar place d-voastra ,nu putem fi toti la fel asa cum nici d-voastra nu posedati adevarul suprem si nici logica absoluta,dumneavoastra chear var place sa nu aveti nici un critic?sau cel putin unul care sa gindeasca altfel?,apreciez faptul ca doriti binele echipei si ca va straduiti sa faceti cit mai mult bine dar din respect pentru cei ce au aceiasi simpatie si acelas simtamint ca al d-voastra.....adica Mucea Flamucea ....va rog sa le cereti scuze.Cu tot respectul Radu.
s-a trezit [...] spataru; ma dor ochii agramatule - nu va mai bateti joc de limba romana [...]
au castigat ei campionatul
tre sa plecam capul si sa ne asiguram ca nu-l mai pierdem p urmatorul
@ THE RADICAL : am postat la acest articol, dar n-ai inteles nimic. Te intreb, unde erai la meciul Steaua-Honved? Eu eram pe stadion. Aici nu-i vorba de felicitarea adversarului ci de modul cum sunt tratati unii suporteri, de modul cum sunt folosite cuvintele. Ti-ai permis prea mult , ai jignit suporterii fara discernamant si fara sa cunosti cu adevarat situatia! Pacat, epitetul "cap plat", cred ca ti se potriveste mai degraba. Dovada este puterea ta de intelegere pe care ai manifestat-o in post. Din partea unui stelist "specie rara", sa-ti fie rusine. Apropo, daca mai scrii in felul asta, poti s-o faci mai rar sau sa renunti, ar fi mai intelept!
Domnule Ardeleanu, Mucea Flaimucea? Pai asta trebuie sa fie ceva gigea, vine de la Il Luce zis Muce... vorba lui Radical, astia sunt aia care l-ar dori pe nemernicul de Lucescu in Ghencea, aia care-l aclama pe Lacatus cand trebuie, cand nu trebuie si mai ales cand sunt ridicoli, etc.
Domnule Ardeleanu, mi-am mai permis sa va dau un sfat, desi mai mic ca ani sunt mai batran in forumuri, nu-i mai bagati in seama pe alde Mucea, astia, nu merita. Pe langa unul ca ei sunt cel putin o suta care inteleg si pretuiesc articolele dumneavoastra.
Domnule Ardeleanu, Mucea Flaimucea? Pai asta trebuie sa fie ceva gigea, vine de la Il Luce zis Muce... vorba lui Radical, astia sunt aia care l-ar dori pe nemernicul de Lucescu in Ghencea, aia care-l aclama pe Lacatus cand trebuie, cand nu trebuie si mai ales cand sunt ridicoli, etc.
Domnule Ardeleanu, mi-am mai permis sa va dau un sfat, desi mai mic ca ani sunt mai batran in forumuri, nu-i mai bagati in seama pe alde Mucea, astia, nu merita. Pe langa unul ca ei sunt cel putin o suta care inteleg si pretuiesc articolele dumneavoastra.
Domnule Ardeleanu, felicitari pentru articol! Ca de obicei, merge direct la suflet!
In alta ordine de idei nu pot sa nu remarc cu multa tristete faptul ca acest il muce a ajuns sa fie ovationat pe stadionul Steaua desi acolo ar fi putut fi ovationati, aplaudati la scena deschisa si aclamati cei care au adus multa glorie Stelei si nu acest bulibasha il muce(a) - flaimucea care de mii si mii de ori a atacat, a jignit si a incercat sa faca rau Stelei si inainte si dupa 1989. Trebuiau ovationati (si nu au fost, din pacate!) Maestrul Ienei, Tudorel Stoica, Belo, Anghel Iordanescu, Marcel Raducanu. Indiferent daca voi fi sau nu injurata dupa aceasta postare a mea, trebuie sa marturisesc ca m-am simtit umilita ca stelista sa vad ca cei care au adus multa glorie culorilor ros-albastre sunt uitati, in schimb un demagog ordinar, antistelist (prin comportament) este aclamat acolo unde ar fi trebuit ignorat (cel mult). P.S. Ai dreptate, Gica!
De un timp incoace pe acest site se invart numai filosofi,moralisti si comentariile pertinente au devenit raritati,in jur este un camp de lupta nu un teren de fotbal...ciudat!!!! Sa nu uitam un singur lucru,suntem aici pentru Steaua nu pentru ambitiile ori neamplinirile noastre.Forza Steaua!
Puteti sa deschideti mii de topicuri, puteti sa scrieti mii de randuri, puteti sa va si dati viata pentru Steaua ! Celor de la club putin le pasa. Fiecare este cu interesul lui. Stelisti sunt doar suporterii. Cei de la club sunt afaceristi si angajati - si unii si altii isi vad de interesele lor, acesta fiind unul comun insa : banul !
NU va mai macinati atata, ca n-are rost. Sincer ! Noi ne dam de ceasul mortii pe aici, la meciuri, unii mai se mai aleg si cu vanatai si dinti rupti si pentru ce ?
Cata dreptate ai .... din pacate! :sad2:
![]()