E buna intrebarea legata de cine ar putea fi capitan in locul lui Radoi. Eu unul l-as vrea pe Zapata capitan sau pe Petre Marin.
De asemenea, desi nu mi-a placut niciodata stilul lui, il consider pe M. Plesan un jucator cu sanse mari de a juca rolul pe care il are acum Mirel Radoi, anume de lider intre jucatori, nu neaparat de capitan. Plesan ar putea coordona jocul echipei si ar putea fi un inchizator care sa aiba un aport ofensiv eosebit, care sa-l scuteasca de injuraturile si fluieraturile pe care le incaseaza in mod "traditional" Lovin si Ov. Petre. Chiar daca a jucat inchizator sau ceva mai avansat, |Plesan a schimbat de fiecare data in bine evolutia echipei si, alaturi de Dayro Moreno, este printre jucatorii care nu au ce cauta pe banca.
