FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Rãspunzând unui ipochimen

«12»
Living_Dead_Stripper18.05.2008 14:20
TRU este din aproape punctele de vedere peste toti jurnalistii din presa roma, fie ea politica sau sportiva. Traian si-a spus punctul de vedere, e dreptul lui.

Nu sunt de acord cu astfel de grobianisme pe site-ul www.fcsteaua.ro. Citesc regulat tot ce apare pe site, insa cred ca asemeni multor stelisti, nu vrem sa gasim astfel de abjectii postate aici. Superioritatea nu ti-o demonstrezi prin violenta, fie ea si de limbaj, ci prin comportament si onoare. Raspunsul putea veni si altfel.

BTW TRU tine cu Universitatea Craiova, nu cu Rapid, cum insinua autorul mascarii.

Forza fularsteaua2.

 

 

as fi tare curios sa stiu cu ce se indeletnicea TRU asta inainte de 1989 !!!!

 

 

Scria despre realizarile agrare ale Partidului si se ducea la meciurile lui Dinamo. Acum e antidinamovist si anticomunist.

 

 

 

 

Inainte de 1989 a fugit din Romania. Nu se ducea la nici un meci al javrelor, stai linistit.

 

Ai dreptate doar într-un singur loc meștere : Cã ,, TRU este din aproape punctele de vedere peste toti jurnalistii din presa roma ''( care o fi aia ? ) . Cã din presa româneascã în niciun caz :)

AUGUSTUS18.05.2008 15:58

Intr-un sistem democratic fiecare are dreptul sa puna in discutie chiar si MARILE VALORI. Deci si Steaua (MARE VALOARE NATIONALA) poate fi pusa in discutie.

 

Daca contestatorul incepe sa sustina aberatii (precum Paszkani despre Marea Victorie de la Sevilla), se discrediteaza singur si devine subiect de ironie si pamflet (a se vedea ce i-au raspuns Tolontan si Ioanitoaia ,,vajnicului contestator" al noptii de vis de la Sevilla).

 

TRU a scris un articol in care, in proportie de 90%, s-a legat de Dinamo si a facut greseala de a o alatura si pe Steaua clubului Militiei.

 

Nu are rost sa intram in polemici sterile dar Steaua nu a fost echipa sistemului.

 

Favorurile de care s-a bucurat din partea lui Valentin Ceausescu au fost reale dar (paradoxal!) ele au venit dupa Sevilla cand oricum era cea mai buna echipa din tara. Singura greseala a lui Valentin a fost aceea ca a permis sirul de 104 victorii consecutive in campionat (iunie 86 - septembrie 89), ceea ce a lasat impresia ca Steaua nu poate pierde. Oricum, subliniez, Steaua ERA CEA MAI BUNA ECHIPA A PERIOADEI!

 

Nu voi agrea niciodata un limbaj marlanesc dupa cum nu voi agrea violenta pe stadioane (care a culminat cu dala de beton proiectata in figura cameramanului clujean de catre ,,tinerii intelectuali clujeni").

cicerone19.05.2008 05:55

Iti spun eu cu ce se ocupa TRU inainte de 1989,era un lingau de comunisti si se aciuase si eu pe langa un editorial unde mai publica din cand in cand cate o fitzuisca cu oda pentru cine stie cine sa scoata de-un mic si-o bere...asta este sceleratul care arunca cu noroi pe Steaua,felicitari pentru articol!

ariven2119.05.2008 08:19

"Excelent…Acum inteleg de ce te-au cam dat afara de peste tot…

Articol scris sub imperiul victoriei clujene, care intre noi sa ramana vorba, daca existau dubii ca au jucat corect, s-au spulberat in utimele doua etape, cand "curatul" si "pocaitul" Nelutu Sabau a introdus juniorii, iar jucatorii de la "U" erau jumatate "hais", ceilalti "cea"…Nu ca Steaua nu ar fi si ea…printesa nevinovata…In fine…mai corect era ca acest titlu sa nu se acorde…ca prea era noroi pe trofeul acela…

De clubul tau drag, poti sa spui ce vrei…dar in graba de a exprima o idee, atragi si pe rivali, care nu aveau nimic in comun cu Dinamo…Din punct de vedere istoric, Romania era regat in iunie-iulie 1947, iar infiintarea Clubului Central al Armatei nu are nici o legatura cu rusii…Dar tu, de unde sa stii asta…tu, o, prea marele mogul al presei, tu, o, cel care ai colaborat cu Securitatea mama-si-tata a dinamovistilor…tu, o, cel prea-mult-laudat…si premiat, cu multe idei in cap…

 

TRU, din pacate, la fel ca si Balaceanu-Stolnici, reprezinta o pata rosie pe obrazul societatii romanesti…Asa ca, vrei nu vrei esti in aceeasi oala cu Dinamo, Steaua, restul echipelor campioane pana in 89, Iliescu, Petre Roman, Silviu Brucan (alt mare respectat, si pupat si adulat, mare profesor si profet, cat ca a facut totul pentru comunism). Asa ca …cine zice ala ii…"

 

Acesta este raspunsul meu la ilustrul articol al TRU-stului "javrrre". Dar acest ...autor a fost aparat de colegu' Geambasu...un alt mare maestru al cuvintelor mestesugite (ce nume predestinat de altfel) care si el s-a sintit in orgoliu si trebuit sa scota din sertar o perie mare si fina ca sa mai curete haina patata de mizeria de securist...Raspunsul meu catre mister Geambasu:

 

"La fel ca TRU, dezinformarea a captat si modul in care incercati sa scrieti…Armata in 1947 nu era comunista…era Armata Regala a Romaniei. Ofiterii care au luat hotararea de a infiinta acel club apartineau Armatei Regale nici decum celei comuniste…Dar oricum felicitari pentru idee…Dinamo-prelungirea monstruoasei creatii comuniste-Steaua…Ce sa mai…ar trebui trecuta in cartea de aur, onoare, platina a jurnalismului romanesc…

 

Ciudat cum aparati un produs jurnalistic, caci in fond asta este TRU, dovedit ca facand parte din galeria ilustrilor gen Paunescu si Vadim, Stolnici si altii, la fel de onesti, buni , cinstiti, educati, titrati, cu idei, formatori etc. Iar in acest caz sa imi spuneti voi, cei de la GSP, ce conteaza, onoarea sau banul, integritatea celor scrise sau sfantul "Click"?"

 

Din pacate, pana nu se vor epura aceste elemente (sa-mi fie iertat limbajul de lemn), nu vom putea spera la o presa sportiva obiectiva, care sa scrie despre sport nu doar scandaluri marunte, mai toate cu tenta pornografica, si mai ales o presa sportiva libera...neaservita cui da banul...Cred ca in redactii ii la fel ca si la Cluj, un trafic de valize pline cu bistari...Na ca am zis-o, sunt si ei niste corupti!

 

Despre TRU...rusinea presei din Romania...merita o flegma...intelectuala.

Tav19.05.2008 13:14

''În fața lui T.R.U. nu conteazã Cupe sau Medalii obținute în niște vremuri în care nu existau anabolizanți, steroizi, sânge oxigenat, etc, vremuri în care sportul era doar sport, nu și o afacere.''

 

 

Poate ca nu era o afacere...dar nu-mi spune ca tu chiar crezi ca se juca un fotbal curat.

Dinamo cu ghetele de aur pe banda rulanta....

si nici noi nu am fost chiar cumintei

singurele meciuri care nu se trucau....Steaua-Dinamo, si poate Craiova

iar dupa '89...au fost o gramada de furaciuni....cooperativa a insemnat si Steaua

LARI20.05.2008 00:13
TRU tine cu Universitatea Craiova, nu cu Rapid, cum insinua autorul mascarii.

 

Stati calmi, prieteni, ne razbuna fi-su', care e stelist infocat :)

«12»