FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Un ciocan si-o menghina

«12»
Fane_casieru'16.05.2008 12:18
Baietii... deja o luati pe aratura si sunteti off topic - nu mai bine continuati voi pe privat ?
Matrixone16.05.2008 13:02

nenea asta adistanciu parca ar fi primul om care a aparut pe pamant!!!, stimate domn, sunt unii care in 1975, erau mai in varsta decat dumneata, care chiar stiau la acea vreme sa faca diferenta intre sasi si secui!!

FortuneTeller16.05.2008 13:49
MO WEED

NU ARE ROST SA POLEMIZEZ CU TINE!!DACA AI FI ARDELEAN, AI FI PRICEPUT TOT CE AM VRUT SA ZIC!!TOATA COALITIA ANTI-Steaua SE DATOREAZA OIERULUI DIN PIPERA SI BRICHETEI DIN GIULESTI!!RAPIDISTII SI DINAMOVISTII NU AU VRUT CA Steaua SA IA CAMPIONATUL!!!!EU DACA ERAM PATRONUL Stelei CEREAM REJUCAREA MECIULUI CU RAPID PE TEREN NEUTRU,MAI ALES CA OIERUL ZICE CA ARE SUPERECHIPA SI SUPERJUCATORI!!CA STELIST MI-A FOST RUSINE DE TOT CEEA CE S-A INTIMPLAT!!CU ATIT MAI MULT M-AM BUCURAT CA CFR-IST DE CISTIGAREA CELOR DOUA TROFEE!!!!RETINE-CANCERUL LA Steaua ESTE OIERUL!!!!!!

 

Aaaa... Pai parca ziceai ca nu e conspiratie? Sau daca e din cauza lui Becali e OK? Sau daca anul viitor va fi impotriva CFR-ului din cauza manariilor si tampeniilor debitate de cuplul Paszkany/Muresan va fi OK? Atitudinea ta e absolut duplicitara, exact precum a presei, nu se bazeaza pe reguli, legi si regulamente, ci pe "spiritul jocului" - ca sa citez un clasic al blaturilor morale in viata. Suntem mai multi ardeleni pe aici decat crezi tu, deci nu detii patentul pt asta, si nu judecam dupa criteriul geografic preferintele noastre in materie de fotbal. Nu e nimic rau sa simpatizezi cu 10 echipe daca vrei, dar cel putin fii mai retinut in a da lectii celor care iubesc o singura echipa mai mult decat iubesti tu doua. Deci conspiratie a fost si probabil ca urmarile asupra campionatelor viitoare vor fi absolut nefaste. Dupa ce raspunzi intrebarilor din articol (toti romanii interesati de fotbal sau macar de dreptate ar trebui!), atunci mai am eu alte intrebari pt tine:

1. Ai impresia ca ardelenii sunt mai cu mot decat restul romanilor? Mai destepti, mai frumosi? Nu suporti "mitici" sau "regateni"? Tot ce e din Bucuresti e rau pt restul tarii? Chiar sunt bucurestenii mai altfel sau niste escu locali va baga prostiile astea in cap cu scopuri fara legatura cu fotbalul?

2. In ce regulament scrie ca o echipa de fotbal si un arbitru trebuie sa indure injurii si tot soiul de interactiuni cu variate obiecte aruncate in teren cu multa "dragoste"?

3. In ce regulament al FRF scrie ca daca echipa adversa zice ca e de acord sa se rejoace un meci, atunci se rejoaca?

4. Daca se rejoaca, atunci unde este pedeapsa pt pct 2?

5. Cu ce e mai bun Arpad din Cluj decat Gigel din Pipera? Amandoi vorbesc 2 limbi, dintre care romana o vorbesc mai prost.

6. Daca esti stelist si numai Gigelu te enerveaza la Steaua, atunci cum suporti sa-l vezi pe Arpad bucurandu-se de un titlu de campioana (asa cum a fost obtinut el...) in timp ce debiteaza magarii la adresa Stelei din 1986?

7. Daca chiar crezi sincer ca Arpad si CFR-ul au avut simpatii steliste, atunci cum explici comentariile la adresa singurei performante a fotbalului romanesc?

 

M-as bucura daca ai raspunde concret si la obiect, dar mi-e teama ca te vei ascunde dupa cei 42 ani de experienta vietii, chestii aruncate la gramada si bineinteles acarul Paun alias Gigel din Pipera. Oricum succes Clujului in LC, noi chiar n-avem treaba cu ce face aceasta echipa.

HoolRaven16.05.2008 14:01

Da ... de asta nici pana acum nu stii ce sunt sasii si secuii ... ajunge, ca intr-adevar o dam in offtopic. fular-campionii

adistanciu16.05.2008 14:23

fortuneteller

la toate cele 7 opinii ale tale subscriu intru-totul.la fel ca si anumite cuvinte puse de presa in gura lui paszkany,imi pui mie in gura sovinismul.nu prietene,nu sunt sovin.anumiti indivizi de pe site care nu erau nascuti cind eu sufeream pentru cele doua echipe imi spun sa fac deosebire intre romani,sasi si unguri.nu pot face asta,pentru ca am rude din ambele etnii.sunt niste oameni extraordinari,crede-ma.problema este la Bucuresti,unde oierul zice ca CFR este echipa ungureasca.te-as invita la un meci in gruia sa vezi adevarul,sa vezi fair play-ul la el acasa,sa vezi cite femei,fete,copii,tineri, batrini sunt in tribune,cum cinta si incurajeaza echipa.apoi sa stam de vorba,ce zici?acum trebuie sa plec.mai vorbim miine.

FortuneTeller16.05.2008 16:54

@adistanciu

 

Cele 7 puncte erau de fapt intrebari, nu opinii. Deci asteptau raspuns concret, nu generalitati cu sasi si secui. Nu am nimic in comun cu sovinismul si nici nu te-am acuzat de asa ceva. Insa fara sa admiti faci exact ce face presa, folosesti ocaua mica cu Gigel si p-aia mare cu Arpad. Ce te face sa crezi ca nu tot presa i-a pus in gura cuvintele si lui Becali? Oricum ma lasa rece Becali, n-ai decat sa tragi in el cat vrei, dar diferenta intre el si Paszkany e aproape nula: tampeni aruncate in DIRECT la TV, afaceri dubioase (Esplanada vs terenul armatei), pretentii de maret conducator. Si tot ca presa arunci axiome pe forum cum ca problema e la Bucuresti (specific in Ghencea!), iar fair-play-ul e la el acasa in Gruia. Pai bine domne, spune-ne si noua cum se face ca-ti place atmosfera relaxata si civilizata de la meciurile CFR-ului dar te opui penalizarii clubului Rapid pt comportament incalificabil al tribunelor? Este asta duplicitate sau ce? Zici de fairplay, dar de declaratiile nesfarsite ale numitilor Trica si Muresica ce zici? Sau de blaturile "morale" in favoarea CFR-ului? Zici de oier dar de Paszkany esti fericit? Apropos, vrei sa vezi cum se canta in tribune cu adevarat? Pai cere la niste prieteni inregistrarea de la Steaua-Valencia, sau aia nu se pune din cauza de oier? Uite si o opinie in loc de intrebare: majoritatea stelistilor n-au treaba cu ungurii, secuii, sasii sau alte etnii, ci doar cu culorile ros-albastre. Deci sa recapitulam: demonstratiile tale ar trebui sa le luam ca atare, ca doar ai 42 ani, ai suferit pt Steaua la 9 ani si stii care e diferenta intre sasi si secui. Ah, si probabil suntem rai, ca doar suntem din Bucuresti! Succes cu CFR-ul in LC si in general, cu Steaua nu prea ai treaba decat atunci cand Clujul n-are echipa in Liga I.

amarel16.05.2008 19:05
va las in durerea voastra!!sa nu apucati la obiecte taioase!!!mi-e mila de cei ca voi!!!

Esti capabil sa emani sentimentul de mila ??????? :blink: Uimitor !!!!!!!!!

Esti prea subtil ptntru noi,...adevarul e ca te suspectasem de ganduri !!!!!!!!!

Si inca ceva, eu sunt convins ca n-ai tinut cu Steaua in viata ta, ...poate cel mult ...asa cand era ,,la moda;; ...ca orice oportunist !!!!

enjoy16.05.2008 22:36

@adistanciu-pentru. toate posturile de aici si de la alte articole(vezi art. d-lui Ardeleanu):1. ca sa stii cine iti raspunde. vreau sa stii ca am fost coleg de banca in liceu cu Simion cretu care a jucat la U; 2. mata nu esti stelist cum nu sunt eu tarul Rusiei; 3. daca nu esti stelist, esti un profesor de dude care a venit sa-i invete pe stelisti propria origine; 4. daca n-ai inteles sa te duci la primarie sa-ti explice; 5. cred ca tu ai vazut ca sunt un pic ardelean, asa ca lasa-ma cu intelesu" si mai cauta-ti rudele sasesti; 6. un sfat: renunta la Steaua c-o faci de ras, ramai cu C(ei) F(ara) R(eason). 7. sa stii despre carnea de sub sea ca este otravita! 8. apropo: n-ai inteles nimic din art. d-lui ardeleanu si ti-ai permis sa fii obraznic cu domnia sa - sa-ti fie rusine!

shack3r16.05.2008 23:01

Pai si eu daca in meciul direct Steaua-Unirea tin cu Steaua,insa la o victorie a Unirii sunt mai mandru decat la o victorie a Stelei ( mai ales in actuala editie a cupei Romaniei ) ,cu ce echipa inseamna ca tin mai mult ?

eddie the 'ead17.05.2008 07:13

Pai si eu daca in meciul direct Steaua-Unirea tin cu Steaua,insa la o victorie a Unirii sunt mai mandru decat la o victorie a Stelei ( mai ales in actuala editie a cupei Romaniei ) ,cu ce echipa inseamna ca tin mai mult ?

 

Cu Unirea Urziceni. :wink:

adistanciu17.05.2008 07:31

tuturor celor care mi-au trimis opiniile lor

a iubi o echipa nu inseamna a le uri pe celelalte!!!asta faceti voi!!a fi respectat inseamna a respecta tu primul!!!adoptind ura deveniti extremisti!!!de aici si pina a lovi in cap un cameraman,care in primul rind este OM si tata,nu este decit un pas!!!fotbalul este in primul rind un SPECTACOL la care trebuie sa te duci cu placere si sa accepti faptul ca echipa ta poate sa cistige sau sa piarda!!!sa respecti adversarul si daca a fost mai bun si daca a fost mai slab decit tine!!!din pacate sinteti reflectarea in oglinda a imaginii oierului din pipera(sa dea Dumnezeu sa scapam odata de el!!!!),un idiot plin de ura si venin,care nu stie sa respecte pe nimeni si nimic!!!!cind veti intelege aceste lucruri,imi veti spune:asta n-a imbatrinit degeaba,a avut dreptate!!!!

Il Soldatino17.05.2008 08:07
tuturor celor care mi-au trimis opiniile lor

a iubi o echipa nu inseamna a le uri pe celelalte!!!asta faceti voi!!a fi respectat inseamna a respecta tu primul!!!adoptind ura deveniti extremisti!!!de aici si pina a lovi in cap un cameraman,care in primul rind este OM si tata,nu este decit un pas!!!fotbalul este in primul rind un SPECTACOL la care trebuie sa te duci cu placere si sa accepti faptul ca echipa ta poate sa cistige sau sa piarda!!!sa respecti adversarul si daca a fost mai bun si daca a fost mai slab decit tine!!!din pacate sinteti reflectarea in oglinda a imaginii oierului din pipera(sa dea Dumnezeu sa scapam odata de el!!!!),un idiot plin de ura si venin,care nu stie sa respecte pe nimeni si nimic!!!!cind veti intelege aceste lucruri,imi veti spune:asta n-a imbatrinit degeaba,a avut dreptate!!!!

 

Mai omule,

 

unde ai vazut tu ura impotriva altor echipe? Ai intrat pe acest articol, ai scris mai intai un post cu privire la ce echipa de fotbal trebuie sa iubesc eu apoi te-ai dus usor usor spre chestiuni politice si - mai rau - legate de etnie.

 

Ma mir ca ai mei colegi admini au sesizat tarziu modul in care au alunecat discutiile si nu ti-au sters cateva formulari (Caps LOOK-uL si politica nu au ce sa caute pe acest site).

 

Daca nu ar fi acest cadru ti-as explica foarte simplu de unde vin banii pentru echipa CFR Cluj si de ce dl Paskany a atacat in ultima perioada SIMBOLUL FOTBALULUI DIN Romania, gruparea cea mai iubita si singura echipa de club care a realizat o performanta de care romanii au motive sa se mandreasca. Acest ultim aspect a fost sesizat si de alti gazetari si au existat articole ce au atins aceasta problema inclusiv pe gsp. Deschide ochii!

 

Noroc.

DanStan17.05.2008 08:11

Hauleo, dom' adistanciu, ce-ar fi sa postezi matale ideile astea inaltatoare pe alte site-uri ? Stii cum e injurata Steaua pe acolo ? Stii cum sunt insultati stelistii ? Ia du-te matale si povesteste-le ca-s extremisti. Ai sa-si iei ban instant, dar nu inainte sa te-njure cel putin 50 de insi. Hai ca stau cu binoclul pe site-urile alea. De-abia astept sa ma stric de ras cand te-or lua aia la injuraturi.

adistanciu17.05.2008 08:36

il soldatino

nu ti-am spus cu ce echipa trebuie sa tii.era o parere personala.discutiile pe alte teme decit fotbalistice au fost pornite de altii,inclusiv de tine,care credeti ca doar voi aveti dreptatea de partea voastra.din cite imi amintesc,atacurile venite din partea lui paszkany au venit abia dupa ce voievodul luminii a inceput sa vorbeasca urit despre CFR Cluj.el a facut primele jigniri,inclusiv pe criterii etnice.muresan a declarat de multe ori ca este si a fost stelist,iti amintesti?tot ce am incercat eu sa spun este simplu:doar investitiile masive de bani in jucatori profesionisti si infrastructura dau rezultate!!asta s-a facut la CFR Cluj si rezultatele s-au vazut!!m-am intrebat de ce a pierdut Steaua campionatul!doua ar fi posibilitatile:aducerea de jucatori diletanti(gen surdu,Lovin,Neaga) si atitudinea sfidatoare si jignitoare a oierului fata de toti si toate!!!de aici a rezultat si noncombatul lui Dinamo si rapid cu CFR Cluj!!!!!de aici a rezultat acea dorinta de victorie a lui Dinamo in fata Stelei!!!!!de aici a rezultat jocul excelent a lui Danciulescu,un fotbalist extraordinar care a fost dat afara de la Steaua cu suturi in fund de catre oier si Piturca!!!!nu uita o vorba din batrini:cind semeni vint,culegi furtuna,chiar uragan!!!!!!!

DanStan17.05.2008 09:20

Pai si ce-ai cu noi, boierule ? Scrie-i oierului, sau mai bine deseneaza-i, ca s-ar putesa ca cititul sa fie mult prea dificil pentru Domnia Sa. Zi-i ca marele vinovat pentru tot ce se intampla e chiar el. Poate ai bafta si-ti rapunde.

shack3r17.05.2008 12:19

Pai si eu daca in meciul direct Steaua-Unirea tin cu Steaua,insa la o victorie a Unirii sunt mai mandru decat la o victorie a Stelei ( mai ales in actuala editie a cupei Romaniei ) ,cu ce echipa inseamna ca tin mai mult ?

 

Cu Unirea Urziceni. :wink:

 

Gresit.Tin mai mult cu Steaua,insa Unirea ma face mai mandru deoarece e echipa orasului meu . De exemplu anul trecut cand a ajuns Steaua in semifinalele cupei mi se parea un lucru normal,nu eram asa entuziasmat,insa anul asta cand a jucat Unirea finala eram in culmea fericirii...

enjoy17.05.2008 12:48

baieti, lasati-l pe "adistanciu" in plata domnului, asta e dus pe feleac si de acolo are impresia ca-i deasupra tuturor; mie mi se pare ca nu le are cu "intelesu" si atunci nu am de gand sa-i mai raspund. "hotul striga hotii", cu alte cuvinte nici usturoi n-a mancat, nici gura nu-i miroase. domnule adistanciu nu mai face pe desteptul, nu ne mai da lectii, foloseste-ti inteligenta in familie si lasa-ne cu frustrarile tale. tu, chiar pricepi greu, nu ai cum sa-ti dai seama de fapt, asa ca incearca in alta parte; vezi ca din 75 lucrurile s-au schimbat iat tu ai ramas colo. hai pa!

FortuneTeller17.05.2008 14:33

@adistanciu

"cind veti intelege aceste lucruri,imi veti spune:asta n-a imbatrinit degeaba,a avut dreptate!!!!"

 

Din pacate pt tine cred ca desi ai imbatrinit tot nu ai de partea ta dreptul sa decizi adevarul suprem. Esti doar un alt un om in plina confuzie dupa mareata campanie de presa gen Scanteia la adresa Stelei. Noi toti iti dam argumente si te intrebam de ce gandesti asa (rau) despre noi, iar tu vii numai cu afirmatii subiective pe care apoi le vinzi la pret de "asa e, ca asa vreau eu, ca doar am 42 ani, sunt batran si intelept". Scoate capul din pamant si judeca inainte sa scoti pe gura ce a scris Buzarin in GSP sau Geanta in Prosport.

amarel17.05.2008 14:43

adistanciu

E imposibil sa tii cu 2 echipe la fel de mult !! Eu tin cu Steaua de la 6 ani, fiind din Pitesti, mergeam la meciurile lui FC Arges, tineam cu ARGESUL in meciurile cu Dinamo si celelalte echipe, insa abia asteptam sa vina Steaua in Trivale !!! Apoi , chiar m-am bucurat f mult cand l-au luat pe RADU II la Steaua, in ciuda folclorului de pe vremea aia ca Steaua ii ia cu arcanul si fara voia lor pe jucatori !!!

Patriotism local ??????? :blink: ce dracu vrea sa insemne asta ???? si drac si popa ,e imposibil !!!!!

eddie the 'ead17.05.2008 21:46

Pai si eu daca in meciul direct Steaua-Unirea tin cu Steaua,insa la o victorie a Unirii sunt mai mandru decat la o victorie a Stelei ( mai ales in actuala editie a cupei Romaniei ) ,cu ce echipa inseamna ca tin mai mult ?

 

Cu Unirea Urziceni. :wink:

 

Gresit.Tin mai mult cu Steaua,insa Unirea ma face mai mandru deoarece e echipa orasului meu . De exemplu anul trecut cand a ajuns Steaua in semifinalele cupei mi se parea un lucru normal,nu eram asa entuziasmat,insa anul asta cand a jucat Unirea finala eram in culmea fericirii...

 

Stai linistit, doar nu crezi c-am vorbit serios. :)

 

 

lupi18.05.2008 10:09
stimate d-le asavoaiei

iti scrie un stelist din Cluj,care in acelasi timp iubeste si actuala campioana CFR Cluj.problemele Stelei sunt in curtea proprie,nu alte echipe si coalitii imaginare impotriva Stelei.oierul din pipera este sida abatuta pe Steaua si de care se pare ca nu scapam!!! de la el pleaca totul. el a trimis valiza la Cluj, dar nu i-a spus nimeni sa nu faca blat cu dusmanii de moarte ai Stelei din Cluj,u Cluj, o echipa care a fost, este si va fi sluga lui Dinamo.astia abia au asteptat sa faca rau Stelei.crede-ma,am 42 de ani si am vazut multe meciuri la Cluj in care u murea pe teren cind juca cu Steaua.Lacatus ti-ar putea povesti cite lovituri a indurat de la actualul antrenor secund de la Urziceni,Cristi pojar,un "claudio gentile" al fotbalului romanesc(cred ca stii ce vreau sa zic!!).in alta ordine de idei,sunt mindru ca sunt si stelist si CFR-ist,iar ca si clujean sunt si mai mindru ca am reusit sa luam titlul si cupa Romaniei in detrimentul bucurestiului!!tu ca si iesean,ai putea iubi si echipa Poli!! pe mine ma leaga de copou faptul ca acolo am facut Armata in perioada 1984-1986.NU UITA CA ESTI IESEAN!!DACA Poli AR PUTEA LUA CAMPIONATUL NU CRED CA NU TE-AI BUCURA!!!

sunt clujan si nu m-am bucurat ca o luat ungurii campionatu.punct

shack3r18.05.2008 15:35
adistanciu

E imposibil sa tii cu 2 echipe la fel de mult !! Eu tin cu Steaua de la 6 ani, fiind din Pitesti, mergeam la meciurile lui FC Arges, tineam cu ARGESUL in meciurile cu Dinamo si celelalte echipe, insa abia asteptam sa vina Steaua in Trivale !!! Apoi , chiar m-am bucurat f mult cand l-au luat pe RADU II la Steaua, in ciuda folclorului de pe vremea aia ca Steaua ii ia cu arcanul si fara voia lor pe jucatori !!!

Patriotism local ??????? :blink: ce dracu vrea sa insemne asta ???? si drac si popa ,e imposibil !!!!!

 

Si eu sunt fericit ca Stancu a ajuns la Steaua.Stiu,e imposibil,eu nu tin cu amandoua la fel,insa Unirea ma face mai mandru. Si crede-ma,iti spun cu "mana pe inima" , as fi mult mai fericit daca ar ajunge Unirea in grupele cupei UEFA decat daca ar ajunge Steaua in Champions League ,pentru simplul fapt ca de la Steaua ma astept sa ajunga acolo,la Steaua e ceva firesc...

cicerone19.05.2008 06:26

Eu inteleg un singur lucru...Steaua este sangele meu,nici nu concep sa aiba locul si o a doua echipa in eul meu,cum naiba poti pot fi unii atat de duplicitari si sa afirme cu nonsalanta ca sunt stelisti pur sange si sa dea din gura aiurea fara nici un sens,cand ei de fapt se bucura alaturi de dusmanul nostru?

«12»