FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Protest!

«12»
fcsteaua.ro12.05.2008 18:49

Am sa pornesc de la premiza ca omul e un animal mai evoluat si ca nu toate actiunile lui se regasesc in codul bunelor maniere. Vreau sa atrag atentia asupra acestui fenomen, care iata capata amploare, de denigrare sub orice forma a Stelei si de negare a tot ceea ce a insemnat si inseamna Steaua pentru trecutul, prezentul si viitorul fotbalului romanesc. Ati vazut desigur la televizor declaratiile absolut imbecile ale acestui specimen de sorginte deloc latina si anume arpad pazskany.

 

Desprinse parca dintr-un film prost sau o sceneta cu oameni pusi pe glume fara haz, cuvintele acestuia m-au atins mult mai rau decat am crezut ca o vor face vreodata orice rautati spuse la adresa Stelei. Am stat si am privit mut ecranul pe care se desfasura ceardasul bucuriei la Cluj si am sperat sa fie cineva care sa ii dea peste bot acestui ins. Din fericire dobitociile lui au trezit monstrii sacri, au trezit legendele la viata si toti in cor i-au transmis "ciocu' mic". Acelasi lucru ar trebui sa il facem si noi suporterii Stelei. Sa incercam sa ii transmitem un mesaj, sa ii aratam ca dragostea pentru culori nu se cumpara, ea se mosteneste!!!

 

Sunt sigur domnule patron de Cluj, ca la momentul cand Steaua matura cu Honved, d-voastra suspinati de durere si le plangeati de mila alor vostri. Refuz insa sa cred ca aceste declaratii vin de pe urma unei traume din copilarie! Nu, sigur nu! Ele sunt rezultatul sau daca vreti efectul unei bucurii de moment si a unei stari euforice pe care noi cei care le-am tot trait le intelegem. Bucuria noastra nu o sa o traiti niciodata stimabile patron de venetici, nu o sa o traiti pentru ca ea vine din istorie, vine din performante, vine de la acei oameni pe care d-voastra i-ati jignit. Nu o sa cunoasteti niciodata satisfactia performantei pentru ca aveti nevoie de istorie, aveti nevoie de legende. Noi am facut istoria pe care voi ceilalti o cititi si nu ne-am cumparat locul in revista de la taraba. Am sa contest in permanenta rezultatele echipei CFR-iste si sunt absolut sigur ca timpul si UCL imi vor face dreptate.

 

Am sa raman roman, stelist si am sa tin doar cu tara mea si doar cu ai nostri!

 

Rusine domnule Pazskany si "multa" bafta in grupe!

 

mariusmihet

SSK12.05.2008 19:07

...bafta ca la peste!

lucvald-190212.05.2008 19:17

Nu sunt in doliu , da' mi-ai stricat weekendul cu declaratiile tale mizerabile.....

Sa-ti dau........si sa fii "sanitar" , stimate ungurian !

mache12.05.2008 19:34

Apropo de protest...

Vi s-a intamplat sa urmariti prin presa online din .ro (si aici nu includ prost-port, jisepi si alte magraoante asemanatoare) ca prin comentariile cu "scor" cele anti-Steaua sunt cele mai bine "comentate" pe cand cele care combat cu argumente logice astfel de iesiri sunt pe minus?

 

Oare nu ar trebui sa reactionam in vreun fel? Pana cand o sa aibe de suferit toata suflarea stelista (si aici includ toate generatiile, mai ales "Sevilla '86") din cauza declaratiilor unei maimute cu haine de om? Pana cand o sa suportam din cauza manifestarilor de primata a unui individ care si-a inmultit averea materiala si scorul electoral pe seama numelui celei mai iubite echipe din Romania? Chiar trebuie sa vedem mereu primate conducand si judecand pentru noi? Suntem cu totii de acord ca fotbalul e corupt, ca e plin de becalieni, borceni, turci, ianculesti, caposi, pascani, etc... Dar chiar asa am ajuns? Noi suferim si altii stau sa-si bata joc de realizarile unui club de renume si sa induca o stare de confuzie de parca noi am fi epicentrul idioteniilor varsate cu debit mai mare ca Dunarea de catre un creditor care va ramane ca o pata neagra peste culorile ros-albastre.

Virgil12.05.2008 20:07

@ Mache

 

Nu sunt sigur ca ai fost suficient de atent ca sa poti intelege mesajul acestui articol. Se facea referire la Arpi Pascani si la aiurelile spuse de el in legatura cu performanta Stelei din 1986. Aceea ca a fost prima echipa din estul Europei care a castigat CCE.

Poate iti manifesti in cateva cuvinte protestul fata de un om care ia in deradere un trofeu pe care nicio alta echipa din tara nu a reusit sa-l pupe. Eu cred ca nu-i face cinste ce a spus. Si mai cred ca ar trebui sa-si vada de propria echipa.

mache12.05.2008 20:49

Virgil - sunt foarte constient de mesajul primului post... ideea e ca toata campania anti Steaua e pornita din cauza unui singur factor pe care cred ca nu mai are rost sa-l aduc in discutie ... iar faptul ca unii sunt "regi" pentru 15 min si-si permit sa se refuleze in a ataca Steaua '86 nu ar trebui decat sa ne faca sa le raspundem cat se poate de scurt si la obiect: "De unde p**a mea sa stii cand tu n-ai fost acolo?" (BUG Mafia)

vic8812.05.2008 21:19

Calcand in picioare si aruncand cu noroi asupra simbolului Steaua, jigoadia asta infecta, bosgorul asta lipsit de umanitate vrea sa-si faca reclama, sa-si cladeasca un nume... Si asta nu e totul, caci echipa "romaneasca" CFR Colosvar,aaa scuze, CFR Cluj vroiam sa zic, echipa asta care atunci cand s-a "nascut" juca in prima Liga ungureasca a luat titlul in Romania...

 

Sa se inteleaga o chestie... nu am nimic cu strainii care joaca fotbal la ei, ca exemple sunt si in fotbalul adevarat si mare (cel mai bun exemplu fiind Arsenal) insa am ceva cu tupeul tipic unguresc. Si ma intreb de ce trebuia sa avem o astfel de relicva a perioadei austro-ungare, in campionatul nostru, al romanilor... Nici cu investitorii straini n-am nimic, ca si exemple d-astea sunt cu zecile in fotbalul mare, insa am ceva cu tupeul unguresc... da, ma repet ca p-asta vreau sa pun accentul: pe tupeul unguresc... pe lipsa de bunsimt si fair-play a unu jeg de patron, aunei infectii care da in "peritonita" pt fotbalul romanesc...

 

In final, spun un singur lucru... si raspund astfel la o intrebare a cuiva de mai sus... de ce nu i-a inchis nimeni gura acestui jeg? pt ca acum se face o usoara campanie anti-Steaua... de fapt, imi cer scuze iarasi, anti-Becali... ca pt idiotii din presa si handicapatii de patroni ai altor echipe Steaua, simbolul de netagaduit al fotbalului romanesc, este una si aceeasi cu Becali... Dragi prieteni, vedea-v-as cersind la gurile de metrou sau, si mai bine, pe sinele de metrou, ce dracu nu-ntelegeti ca Steaua e Steaua si Becali e maimuta... nu vreti sa terminati cu chestiile anti-Steaua si sa incepeti adevarata campanie anti-Becali... sau la urma urmei audienta e cea care conteaza si daca va luati de Steaua si Becali azi, iar maine dati maimuta in direct la TV aceste rating-uri va cresc considerabil?!? Sunteti la fel de infecti ca paskany, ca Becali si ca oricare kkt de patron sau finantator corupt care improsca cu noroi adevaratele simboluri... Dar cu cine vrobesc aici? Nimeni nu citeste comentarile astea, nimeni din presa, doar stelistii adevarati au deschis ochii... pe restu, va doare-n c*r de Steaua, sunteti niste nimicuri...

 

Cu Steaua intotdeauna! Si daca se va da verdictul "Retrogradare!"(printr-un alt "miracol" al coruptilor din fotbal), n-as vrea sa fiu in pielea maimutei "Becali Intaiul"...

metzzz12.05.2008 21:21

Frustrarea ia amploare , inchideti geamurile sa nu va omoare .

Lasa ma...sa faca ei performanta care a facut-o Steaua si mai vorbim dupa...pana atunci sa se duca la el in mongolia de unde a venit.

w3bmaster12.05.2008 21:52

Unguru e tot unguru ....

 

 

In rest Frustrati Frustrati si iar Frustrati

 

Forza Steaua

FortuneTeller12.05.2008 21:56

La nervi multe prostii se spun... Concluziile fortate pe care incercati sa le trageti sunt total aiurea si nu aduc nimic bun. Faptul ca specimenul de la Cluj e de nationalitate maghiara nu inseamna neaparat nici ca din aceasta cauza a debitat magariile alea si nici ca ar trebui sa injuram ungurii la gramada (cel putin nu din cauza asta!). Adevarul e ca inaintea lui Arpad cel ungur au fost romani neaosi gen Borcea sau Lucescu senior care simtit aceasi nevoie sa-si refuleze frustrarea. Deasemenea sunt multi unguri care au sarit in apararea Stelei in aceste ocazii. Situatia actuala nu e noua si (din pacate) nici ultima oara cand ne vom intalni cu astfel de opinii. Insa un lucru e demn de remarcat, anume ca desi camarila FRF-LPF + gascarii din presa au bagat material din greu contra Stelei (da, asta se numeste conspiratie!), acum ca au reusit sa-si duca "treaba" la bun sfarsit ei pot respira mai relaxati si nu mai sunt solidari cu CFR-Arpad. Sigur, anul 2008 s-a terminat, tinichelele alea de trofee s-au acordat conform master-planului, acum baietii incep negocierile pt 2009. De unde idea asta? Pai ia uitati-va de cate ori au fost Dragomir, Sandu, Lupescu, Tolontan, alti escu din presa, goarna CFR-ului, de cate ori le-au repetat declaratiile si le-au dreptate. Acum insa Arpad de Cluj e singur-singurel si fara nici o goarna, turmele de injuratori ai Stelei au disparut brusc de pe blogurile GSP sau prosport si toata lumea e dintr-o data iritata si exasperata de porcariile la adresa Stelei. Stiu, asta da apa la moara celor care cred ca Becali e cel care ne-a adus coalitie anti-Steaua, dar eu inclin sa cred ca ce deranjeaza e faptul ca Steaua nu e parte din noul Coop. Am vazut destule la viata mea ca sa pot citi printre randuri... Oricare ar fi continuarea acestei opinii, va fi nasol. Daca Becali va fi inlocuit atunci cred ca ne putem astepta la un Paunescu dirijat de onor comitetul LPF-FRF-Dinamo-Rapid-CFR-Tim, si ca rezultat vom castiga campionate si participari LC CAND NE VA VENI RANDUL. Alta posibilitate ar fi ca Becali sa puna in fine botul la Coop, cu aceleasi urmari. Ultima posibilitate ar fi rebeliunea lui Becali impotriva Coop, cu depunctari pt declaratii sau scandari rasiste, suspendari ale terenului si jucatorilor, tot tacamul. Deci alegeti-va otrava...

AdrianUltras2512.05.2008 23:54

Calmati-va ba!

Si nu il mai bagati in seama pe dobitocul asta chel.

 

Cand a promovat cu cefereul in A se dadeau mari, atat el cat si muresan, ca sunt stelisti de mult timp si ca inca mai tin cu Steaua.

 

Si acum ataca echipa cu care pana anul trecut ei tineau.

De ce?

 

Pai ca sa aibe niste scuze cand o vor da in bara in europa.

 

Steaua a stabilit totusi un anumit nivel in Europa.

A ridicat stacheta la o anumita inaltime.

Prin atacurile lui, pasckaniii incearca sa coboare stacheta aceasta.

Ca sa nu fie caderea cefereului asa de urata!

 

Si de cazut vor cadea foarte tare.Sunt sigur ca prima echipa mare pe care o vor intalni in Europa le va aplica o corectie foarte, foarte usturatoare.

 

Asa ca, pana atunci, nu il mai bagati in seama!

CaTaLiNsm StElIsTu13.05.2008 00:11

Clujul,cu tot ce apartine de ei e acuma eact ca si un parasutist care abea s-a aruncat din avion si traieste senzatia aia unica de libertate,de..."deasupra tuturor".....dar ia sa vedeti voi putin mai tarziu,cand vor trage de ata si parasuta nu se vadeschide,iar cea de rezerva lipseste...cum vor trece ei prin toate starile si vor ajunge acolo jos de tot,intr-o groapa a mortii(din liga1),facuta de ei insasi prin cazatura de la mare inaltime....

Asta prevad eu pt CFR Cluj...si de ce?...pt ca anul acesta le-a mers cu le-a mers...dar pt anii viitori se vor trezi Dinamo si Rapid vazand ca ei au ramas codasi in Europa iar CFR-ul va cadea mult pt ca atunci meciurile se vor juca pe teren,iar astfel bani nu vor mai intra la club si vor trebui faute doar investitii,fara prea multe beneficii....iar Paskany,om din neam de strangatori,i-si va face valizele si va pleca,lasand clujul cu ochii in trecut.

Poate aberez....insa stiu ca Paskany nu va investii niciodata in ceva fara sa scoata profit...Iar cum pt anii urmatori gata cu CL,pt ca Steaua nu a mai adus puncte in Europa se vor mai cerne patronii si echipele astea facute peste noapte pt a prinde potul cel mare...

Si inca ceva....va venii si ziua aia si nu peste f mult timp,sper,in care oameni ca si Mircea Sandu,Mitica Dragomir si Gheorghe Constantin i-si vor lua talpasita de prin foruruile de conducere.

ADDA PRINTZESA13.05.2008 00:13

Haideti sa n-i lasam domnii astia cu nume complicate si fara valoare sa ne strice noua buna ,,dispozitie". Suntem amarati destul ,lasa-tii sa se bucure ,atat au si ei ca la anul ne luam cupa inapoi ,sa vedeti voi cum o sa planga ceferistii in pumni.Ce li s-a intamplat se cheama norocul incepatorului,nu au ei c..r in pantaloni sa pastreze asa o cupa.Salutare!

dee13.05.2008 04:10

Putem sa dezaprobam comportamentul lui Paszcany, fara a face abuz de jigniri si mai grav, a generaliza. Nu e el exponentul tuturor ungurilor din tara, asa cum nici Becali nu ma reprezinta pe mine, ca si roman. Adevarul e ca ma asteptam sa clacheze si Paszcany, doar in Liga 1 avem liber la jigniri si insulte. Sa fim seriosi, sunt sigura ca stie ce-a reprezentat momentul '86 pentru fotbalul romanesc, orice om cu o gandire normala stie asta. Vorbele sale sunt pure rautati gratuite. Sub zambetul lui impenetrabil, conventional, usor cinic, se ascundea invidia, care a iesit la iveala de indata ce a prins un moment efemer de glorie. Parca-mi placea mai mult un Arpad care disimula, decat unul care se apropie tot mai mult de Becali, Borcea, Iancu. Traim in Romania si astia ne sunt conducatorii de fotbal.

the_ace13.05.2008 05:24

nu am de gand sa fac un comentariu pertinent,......asa ca ma rezum la UNGUR SPURCAT......cum sunt cam toti de altfel

ultras steaua13.05.2008 05:49

arpad paskany o fetita frustrata :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

amarel13.05.2008 06:18

Trebuie sa recunosc ca m-a luat prin surprindere declaratia lui Paskany,aveam impresia ca este un om echilibrat ,care nu se arunca in polemici gratuite, nu vorbeste gura fara el ...etc, chiar il puneam pe acelasi loc cu BUCSARU ,...eroare insa .....

Acum, ma gandesc ca a trebuit sa castige titlul ca sa-si dea arama pe fata intr-un moment de exaltare ......si s-ar putea ca si GB-ul sa-l depaseasca in valoarea IQ-ului.....trebuie sa fii un mare imbecil sa declari asa ceva pe posturile TV.

Nu-l putem condamna ca-i ungur, si E.Jenei e maghiar, dar comparatie intre ei din acest moment nu se mai poate face , ca la matematica nu poti aduna porcii cu armasarii !!! Si apoi exista o vorba veche romaneasca, ....dintr-o gloaba nu poti face armasar boieresc !!!!Deci, nu trebuie sa pretindem ,de-acum incolo nimic inteligent de la scursura asta numita PASKANY !!!!

zagado2613.05.2008 06:47

Haideti sa dovedim ca suntem cu adevarat superiori si sa nu ne pierdem in acuze bazate, partial, pe apartenenta la o minoritate etnica.

Nu de alta dar astfel de afirmatii se pot intoarce impotriva noastra si pot pune in umbra argumentele adevarate pe care le sustinem.

Ce au spus conducatorii C.F.R.-ului au spus in euforia succesului si, de ce sa nu recunoastem si ca un raspuns la celelalte afirmatii venite de la Gigi.

Dar orice ar spune si orice ar face, oricit s-ar zbate ca pestele pe uscat mai au mult pina sa ajunga la performanta Stelei din 1986.

De altfel au si inceput sa dea inapoi spunind ca daca nu vor avea un rezultat nemaipomenit in Champions League cu siguranta vor face multe in Cupa UEFA, poate chiar vor cistiga trofeul!

Asta spune multe si in principal ca au inceput sa se trezeasca!

Iar cind se vor trezi de tot vor vedea ca sunt o echipa obisnuita, nici prea prea, nici foarte foarte, care nu are cum sa aiba un traseu printre granzii Europei.

Ce ma supara insa cu adevarat e ca pe munca Stelei din ultimii ani se duc ei direct in Champions League si mai au si tupeul sa vorbeasca.

Iar daca vor lua bataie pe banda rulanta vor incepe cu clasica scuza a lipsei de experienta intr-o asemenea competitie sau cu faptul ca au intilnit numai echipe puternice.

Ceea ce conteaza insa cu adevarat e ca Steaua sa redevina ce a fost, sa joace cu adevarat fotbal, sa redevina acea echipa placuta ochiului prin jocul in viteza pe care il practica si sa inchida astfel gura (pe teren) tuturor detractorilor ei!

Hai Steaua!

JDERUL13.05.2008 07:04

Abia cand ajunge le putere omul poate face dovada caracterului sau!

Civilizatia nu se cumpara.Ea se dobandeste prin educatie si se slefuieste prin cultura.

MoWeed13.05.2008 07:08

Bine a zis JDERUL. Civilizatia nu are legatura cu marimea conturilor bancare(il avem si pe Jiji exponent al acestei ideei)....

Tare sunt curios ce mari performante o sa aiba ei la anul in CL. Probabil obiectivul lor e sa nu bata recordul la cea mai drastica infrangere din istorie(8-0 poate fi batut mai ales de o echipa mare)

metzzz13.05.2008 08:40
Bine a zis JDERUL. Civilizatia nu are legatura cu marimea conturilor bancare(il avem si pe Jiji exponent al acestei ideei)....

Tare sunt curios ce mari performante o sa aiba ei la anul in CL. Probabil obiectivul lor e sa nu bata recordul la cea mai drastica infrangere din istorie(8-0 poate fi batut mai ales de o echipa mare)

Andone a spus live,in direct , exclusivitate , reluare , exploziv , etc,etc ca spera sa faca mai multe puncte ca Steaua.

De aici iti dai seama ce echipa mareatza sunt ei.

metzzz13.05.2008 09:17

@mariusmihet , ei o sa respire cate 5goluri luate pe meci...dar sa nu ne facem noi griji pentru altii , sa ne vedem de oala noastra , pardon...oaia noastra !

bossy13.05.2008 09:29

Acest incult pe nume arpad pazskany(nu merita cu majuscule) este rezultatul frustrarii provocate de Steaua,si frustrare pe care o sa i-o provocam in continuare.

Asa stiu frustratii sa se bucure,in stilul propriu...de inculti.Lovind cu declaratii lipsite de pic de "bibilica" si insulte,singurele lucruri pe care le-au invatat.

Nu pot sa nu bag in seama ce zice acest gunoi,pentru ca tot ce inseamna rau la adresa Stelei,imi revine si mie,pentru ca e Steaua pe care am iubito, o iubesc si pe care o voi iubi si dincolo de moarte,din aceasta cauza nu pot fii imun la spusele jegului.

arpad pazskany,nu e om,si nici animal nu pot sa zic ca e, pentru ca le-as jignii.Aceasta specie din care face parte acest gunoi se numeste "Frustratus incultus",e o specie pe care din pacate o intalnim din ce in ce mai mult.

 

arpad pazskany,lasa-ne!! dute in vizuina ta si sa vii cand te-oi chema io'

DonAndres13.05.2008 09:48

Pascani asta este un om de nimik care nu are nici o legatura cu fenomenul!Haideti mai bine sa vedem parerea lui Cristian Topescu!

 

http://www.atac-online.ro/07-05-2008/Steau...a-Romaniei.html

predatorpulse713.05.2008 10:05

Baietii astia de la chefere mananca rahat din greu,cica spera sa faca mai multe puncte decat Steaua,pentru ca am facut doar un punct anul trecut. Mai panaramelor,maxima noastra e de 5 puncte,puneti-va obiectiv macar vreo 8 puncte in CL daca va dati mari si tari. In primul nostru sezon daca eram mai atenti,bateam Dinamo Kiev acasa si cu pc de la Lyon faceam 7 puncte,mai multe decat o sa ia nesimtitii astia.

 

Eu le inteleg frustrarea dar cum poti sa comentezi cand tu ai 2 trofee intr-o istorie de 100 de ani,din care cativa au fost petrecuti si prin Ungaria,asta e echipa "de traditie" din Romania,care vorba lui mezaros,acum cativa ani avea 30 de suporteri.

 

Ceea ce m-a enervat cel mai mult a fost reactia presei. In orice alta tara,s-ar fi dat de pamant cu jegul asta chelios,la noi li s-au gasit scuze,ca erau euforici,ca bla bla bla. Noroc cu reprezentatii Stelei 86 care i-au pus pe nemernicii astia la zid. Trebuie sa ne obisnuim cu faptul ca vom fi tinta principala din mass-media pentru ca avem un imbecil cu gura mare care va atrage mereu atentie nedorita din partea presei.

 

pentru bine chefereului sper sa cada cu Barca,Real Madrid si Juventus,iar pe acesta cale le urez noroc mult pentru ca vor avea nevoie in aceasta editie a CL.

 

Revenind la Steaua,eu sper sa cadem cu o echipa tare in preliminarii si daca e posibil sa o si eliminam,sa intram pe munca noastra in CL,nu cum fac altii la pomana.

 

CIOBANE PLEACA DIN Ghencea!!!

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

«12»