am inteles ca s-ar putea sa fim depunctati dak se dovedeste ca banii erau pentru U Cluj. Probabil ca asta era varianta de rezerva in caz ca CFR nu reusea sa castige...
am inteles ca s-ar putea sa fim depunctati dak se dovedeste ca banii erau pentru U Cluj. Probabil ca asta era varianta de rezerva in caz ca CFR nu reusea sa castige...
am inteles ca s-ar putea sa fim depunctati dak se dovedeste ca banii erau pentru U Cluj. Probabil ca asta era varianta de rezerva in caz ca CFR nu reusea sa castige...
De aia erau asa de relaxati aia de la CFR pe teren..stiau ca chit daca pierd meciul vor castiga campionatul la masa verde...
In alte tari e legal sa premiezi sa se joace corect(platind impozit la stat pe suma oferita) la noi nu..ca sa se poate face in continuare manevrele cei de la FRF...
ba da cum numai pe noi se vorbeste sa ne depuncteze in astfel de cazuri ? pe CFR nu-i depuncteaza nimeni ca le-au dat caruta aia de bani la javre ? rusine sa la fie nenorocitiilor , se vede ca erau trase toate sforile dinainte ...
Becalul cred ca-i multumeste lui Dumnezeu ca n-a luat Steaua campionatul.Daca mergeau aia de la U sa-si ia recompensa ii prindea in flagrant.Asa nu cred ca au ce sa-i faca , desi Goga de la Cluj l-a dat in gat pe cioban ca l-ar fii sunat inainte de meci.
@Stryker,nu sunt depunctati pentru ca Becali e cel mai mare papagal din Romania si iese mereu in evidenta,iar basescu si paszkany au profitat de prostia sa ca sa faca o campanie de imagine pentru dna.
Ce victima era mai buna decat Becali, marele sforar din liga1,nu ca ar fi singurul.
Toata chestiunea asta e simpla. Becali avea influenta pe la FRF si LPF,chiar si mediile politice,iar intre timp chefere a invatat de la el de anul trecut iar acum l-au intrecut. Aproape nimeni nu a vorbit de blatul tacit chefere-Rapid(rada recunoaste ca au lasat-o mai moale,sapunaru zicea ca isi da autogol etc), de blatul dinamu-chefere(intalnire la o savarina intre Borcea si cheferei), de blatul uta-chefere(cu cativa jucatori imprumutati de chefere la uta pe teren iar dupa meci zaharia a declarat ca i s-a spus sa o lase mai moale) si de non-combatul bistritei,un meci care nu stiu daca a fost blatuit,dar s-a folosit tineretul si mi-ar fi foarte usor sa fac o legatura intre prietenia conducatorilor bistriteni cu chefere.
Paszkany e prieten la catarama cu baselu',si chefere are influenta mai mare decat Becali la FRF si LPF,pentru ca se stie ca Sandu nu-l suporta pe Becali iar Dragomir nu pot sa spun ca e prieten ci jijiel al nostru. Ideea este ca in spate s-a aranjat de demult ca CFR sa ia titlul si era sa o pateasca chefere,noroc cu impotena noastra. Baietii din conducerea chefereului sunt mai destepti decat fecali pentru ca stiu cum sa-si acopere urmele pe cand Becali fiind cioban merge direct cu banii,incerca sa asigure corectitudinea adversarilor care joaca cu rivalele Stelei.
Mai bine ar baga banii in echipa,pentru ca se poate lua campionatul impotriva acestor jeguri care se aliaza impotriva noastra, tot ce trebuie sa facem este sa-i batem pe teren.
Vrei sa va dau un exemplu cum se desfasura campionatul cand nu erau toti impotriva noastra?
In ultimele 2 campionate castigate de noi, rivalii au jucat corect intre ei si alte echipe jucau corect impotriva lor,va dau 2 rezultate care indirect ne-au facut campioni,ne-au facut sa depindem doar de noi: rapid-Dinamo 2-2 cand a gresit fratele lui Goian si rapid-Farul 1-1 cand ghiluestenii s-au inecat ca minoritarii la mal. Anul acest a aparut chefere cu spatele bine asigurat si odata cu episodul bricheta toti s-au aliat impotriva noastra. Multi au crezut ca aceste comisii sunt la Steaua datorita verdictului de 0-3 dar eu cred ca acest verdict a fost dat datorita antepronuntarii baselului. ca sa vedem la cine sunt comisiile trebuie sa vedem cum au fost suspendati Goian si golanski inaintea meciului crucial cu dinamu. In meciul cu dinamu au fost vinovati unii jucatori d-ai nostri care crezusera probabil ca Becali cumparase meciul,dar regia acestui meci a fost superba. Intai a fost delegat Tudor care trebuia clar sa greseasca impotriva noastra ca sa fie chit. Apoi a fost suspendat Goian pentru declaratii(o premiera) si golanski pentru ca a incercat sa desparta o bataie(alta premiera),astfel destabilizand centrul si dreapta defensivei ca sa nu vorbesc mijlocul pentru ca acolo ar fi jucat Radoi probabil daca Goian era disponibil.
Dar eu nu ii acuz pe acesti ipocriti de la Cluj,Timisoara,Rapid,dinamu care se dau justitiari acum ca Steaua a ratat titlul. Ei fac ceea ce stiu si fac asta ca raspuns la adevaratul vinovat pentru mizeriile din acest campionat,jijel Becali. Nu poti sa faci arogante atatia ani in fotbal si sa nu se sesizeze nimeni. Aceste nimicuri s-au aliat impotriva Stelei din cauza lui Becali si a sacoselor sale cu bani,ajutand clujul din greu(prin non-combaturi in meciuri directe) si facand tot posibilul sa retrogradeze satelitul lui Becali.
Cel mai probabil vom fi depunctati datorita babuinului de la conducere si va ramane o pata neagra in istoria clubului nostru. Multumim Becali, cu fiecare zi care trece devenim tot mai urati din cauza ta,cioban imputit ce esti.
Ciobane pleaca din Ghencea!!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
Ma indoiesc ca Becali va pati ceva. Din pacate... E doar un circ, dupa incheierea unui alt circ.
Dupa tot acest campionat mizerabil facut de Steaua (ma refer la joc, nu la asa-zisele butoane si alte idiotenii), dupa tot rahatul pe care l-a defecat pe clubul asta si in gura primitoare a unor specimene din presa, eu il vreau pe gibon mort. e mai simplu si mai curat. nu ma intereseaza depunctarea CFR-ului, a lu' Lache, a lu' Mache, eu vreau sa scapam de maimuta.
Cu butonu si bomboana nu se naste campioana,pac,pac,pac.Sa speram ca poate asa isi revine Ciobandante si mai bine baga banii in echipa. ![]()
Atentie.Chestia cu retrogradarea incepe sa-si faca loc si cred ca e coapta de multisor.
Noi nu sintem stelisti pentru Becali, dar asa cum e el, a incercat prin orice mijloace sa ajute echipa.
Asa cum adversarii , prin orice mijloace incearca sa ne distruga.
Concluzia e ca trebuie urgent sa dovedim ca suntem o forta uriasa, si daca politica a facut sau incearca sa faca rau echipei, sa le demonstram ca suntem jumatate din votantii tarii. SIn sa amenintam crunt de azi, de miine, pentru a nun avea surpriza sa jucam la matineu, datorita faptului ca s-a incercat determinarea unora sa joace corect.
Lasati-l pe Becali, importanta e Steaua. Observati media romaneasca cum terfeleste Steaua in paralel cu prezentarea CFR ca fat frumos
Da, din pacate, nu cred ca este mai mult decat un mare foc de artificii... Luarea de mita este o infractiune care n-are NICIO treaba cu ce s-a intamplat la Cluj. Sincer, nu stiu daca avem procurori prea prosti sau carora le pasa prea putin de a face cu adevarat justitie. Oricum, va dau in scris ca Becali nu poate sa pateasca nimic, dpdv legal, legat de aceasta afacere.
Sportiv, insa, am putea avea de suferit.
Din punct de vedere sportiv, abia asteapta jigodiile alea sa ne depuncteze sau chiar sa ne retrogradeze. ![]()
Daca tot vor sa ne 'suga' punctele, sa o suga pan' la capat.
fratilor nu cred in nici o sanctiune din simplul motiv ca nu vor putea dovedi astia nimic de fapt chiar nimic nu s-a intimplat
chestia cu intentia de mita e cusuta cu ata alba si miroase a viciu de procedura mai ales daca se dovedeste ca au fost ascultate telefoanele ilegal sau ca
au fost rechizitionati banii fara avizul unui judecator
iar daca instanta civila nu il v-a putea condamna cum va putea federatia sa sanctioneze Steaua e aberant
la o adica e ilegal sa dai bani unor oameni pentru a juca corect?
unica vina Becali o are fata de Steaua si fata de suporteti nu fata de dna FRF sau stat
@Stryker,nu sunt depunctati pentru ca Becali e cel mai mare papagal din Romania si iese mereu in evidenta,iar basescu si paszkany au profitat de prostia sa ca sa faca o campanie de imagine pentru dna.Ce victima era mai buna decat Becali, marele sforar din liga1,nu ca ar fi singurul.
Toata chestiunea asta e simpla. Becali avea influenta pe la FRF si LPF,chiar si mediile politice,iar intre timp chefere a invatat de la el de anul trecut iar acum l-au intrecut. Aproape nimeni nu a vorbit de blatul tacit chefere-Rapid(rada recunoaste ca au lasat-o mai moale,sapunaru zicea ca isi da autogol etc), de blatul dinamu-chefere(intalnire la o savarina intre Borcea si cheferei), de blatul uta-chefere(cu cativa jucatori imprumutati de chefere la uta pe teren iar dupa meci zaharia a declarat ca i s-a spus sa o lase mai moale) si de non-combatul bistritei,un meci care nu stiu daca a fost blatuit,dar s-a folosit tineretul si mi-ar fi foarte usor sa fac o legatura intre prietenia conducatorilor bistriteni cu chefere.
Paszkany e prieten la catarama cu baselu',si chefere are influenta mai mare decat Becali la FRF si LPF,pentru ca se stie ca Sandu nu-l suporta pe Becali iar Dragomir nu pot sa spun ca e prieten ci jijiel al nostru. Ideea este ca in spate s-a aranjat de demult ca CFR sa ia titlul si era sa o pateasca chefere,noroc cu impotena noastra. Baietii din conducerea chefereului sunt mai destepti decat fecali pentru ca stiu cum sa-si acopere urmele pe cand Becali fiind cioban merge direct cu banii,incerca sa asigure corectitudinea adversarilor care joaca cu rivalele Stelei.
Mai bine ar baga banii in echipa,pentru ca se poate lua campionatul impotriva acestor jeguri care se aliaza impotriva noastra, tot ce trebuie sa facem este sa-i batem pe teren.
Vrei sa va dau un exemplu cum se desfasura campionatul cand nu erau toti impotriva noastra?
In ultimele 2 campionate castigate de noi, rivalii au jucat corect intre ei si alte echipe jucau corect impotriva lor,va dau 2 rezultate care indirect ne-au facut campioni,ne-au facut sa depindem doar de noi: rapid-Dinamo 2-2 cand a gresit fratele lui Goian si rapid-Farul 1-1 cand ghiluestenii s-au inecat ca minoritarii la mal. Anul acest a aparut chefere cu spatele bine asigurat si odata cu episodul bricheta toti s-au aliat impotriva noastra. Multi au crezut ca aceste comisii sunt la Steaua datorita verdictului de 0-3 dar eu cred ca acest verdict a fost dat datorita antepronuntarii baselului. ca sa vedem la cine sunt comisiile trebuie sa vedem cum au fost suspendati Goian si golanski inaintea meciului crucial cu dinamu. In meciul cu dinamu au fost vinovati unii jucatori d-ai nostri care crezusera probabil ca Becali cumparase meciul,dar regia acestui meci a fost superba. Intai a fost delegat Tudor care trebuia clar sa greseasca impotriva noastra ca sa fie chit. Apoi a fost suspendat Goian pentru declaratii(o premiera) si golanski pentru ca a incercat sa desparta o bataie(alta premiera),astfel destabilizand centrul si dreapta defensivei ca sa nu vorbesc mijlocul pentru ca acolo ar fi jucat Radoi probabil daca Goian era disponibil.
Dar eu nu ii acuz pe acesti ipocriti de la Cluj,Timisoara,Rapid,dinamu care se dau justitiari acum ca Steaua a ratat titlul. Ei fac ceea ce stiu si fac asta ca raspuns la adevaratul vinovat pentru mizeriile din acest campionat,jijel Becali. Nu poti sa faci arogante atatia ani in fotbal si sa nu se sesizeze nimeni. Aceste nimicuri s-au aliat impotriva Stelei din cauza lui Becali si a sacoselor sale cu bani,ajutand clujul din greu(prin non-combaturi in meciuri directe) si facand tot posibilul sa retrogradeze satelitul lui Becali.
Cel mai probabil vom fi depunctati datorita babuinului de la conducere si va ramane o pata neagra in istoria clubului nostru. Multumim Becali, cu fiecare zi care trece devenim tot mai urati din cauza ta,cioban imputit ce esti.
Ciobane pleaca din Ghencea!!!!
FORZA Steaua!!!
Intotdeauna superiori.
corect, dar ... destabilizarea apararii sau nu, noi trebuie sa avem jucatori de rezerva care sa poata inlocui titularii oricand, iar ciobanu' in loc sa bage banii in jucatorii altor echipe mai bine ar baga banu' sa cumpere jucatori care sa joace ceva si sa joace pt Steaua. Si cu asta basta
Forta Steaua !!!
Anul acesta nu am pierdut numai un titlu , ci mult mai mult : DINTR-O ECHIPA FOARTE IUBITA RISCAM SA AJUNGEM INTR-O ECHIPA FOARTE URITA !
Cat adevar in doar 2 randuri.
Asa, si ? Steaua nu are nevoie de suporteri de carton. Putin ma intereseaza ca Steaua e injurata sau aplaudata la Iasi, Mioveni, Galati etc. Important e ca noi, suporterii adevarati, sa fim alaturi de echipa indiferent de numele adversarului. Nu ma incalzeste cu nimic faptul ca la un meci european nea' Costel dinamovist din tata-n fiu tine cu romanii lui, ca la 3 zile dupa sa injure Steaua ca la usa cortului. Atat timp cat respectul lipseste cu desavarsire in Romania, ma astept la orice din partea cetatenilor, ieri stelisti, astazi ceferisti, dupa ce au lecturat gazetele sportive. Iar cei ce vorbesc despre dreptate, insinuand ca Steaua ar fi fost ajutata, nu se pricep la fotbal, implicit parerile lor putin conteaza.
Singurul lucru dureros e acela ca pustii de astazi invata sa iubeasca Steaua avand in cap imaginea lui Becali, crezand in spusele lui. Si eu ma aflu la o varsta frageda, dar urmaresc meciurile echipei de vreo 11-12 ani si cu toate ca eram foarte mic pentru a intelge fenomenul in totalitate, am fost martor la cateva succese memorabile, cand nici nu se auzise de Becali George.
Sti ce e important si frumos???Ca in Romania exista familii(ca a mea) care au Steaua in sange de vreo 3 generatii!!!Eu sper sa mai vad inca 2 ....si sunt mandru!Spiritul nu moare si nu poate fi infrant.....cautati imnul scotiei 'Flower of Scotland' si o sa intelegeti !
Semper Fidelis Semper Superiores!
un extras dintr-un editorial din EVZ:
"Altceva e dureros. Cã mulți români acceptã practicile lui Gigi Becali. Cã li se pare firesc. "Românii furã de când se știu. Mama își alintã micuțul încã de la naștere cu apelativul: «ce 'oț e copilul meu». Nimeni nu desfide gãinãria. Fiecare se «descurcã» la locul de muncã. ªi nimeni nu vocifereazã", scrie în ultima sa carte, "Hoția la români", Marius Ghilezan, un jurnalist retras prea devreme pentru a cãra geanta unor politicieni de duzinã. Dincolo de "rãutatea" lui Ghilezan, trebuie spus cã nu existã popoare de oameni cinstiți și popoare de hoți. Gigi Becali este expresia acestei mentalitãți comuniste și postcomuniste. A omului descurcãreț, a șmecherului cãruia i se permite orice pentru cã are bani. El nu este disprețuit de societate, ci lãudat sau chiar admirat. Morala societãții de altãdatã a murit. Ea a fost înlocuitã de onoarea de gangster, demnitatea de mafiot."
un extras dintr-un editorial din EVZ:
"Altceva e dureros. Cã mulți români acceptã practicile lui Gigi Becali. Cã li se pare firesc. "Românii furã de când se știu. Mama își alintã micuțul încã de la naștere cu apelativul: «ce 'oț e copilul meu». Nimeni nu desfide gãinãria. Fiecare se «descurcã» la locul de muncã. ªi nimeni nu vocifereazã", scrie în ultima sa carte, "Hoția la români", Marius Ghilezan, un jurnalist retras prea devreme pentru a cãra geanta unor politicieni de duzinã. Dincolo de "rãutatea" lui Ghilezan, trebuie spus cã nu existã popoare de oameni cinstiți și popoare de hoți. Gigi Becali este expresia acestei mentalitãți comuniste și postcomuniste. A omului descurcãreț, a șmecherului cãruia i se permite orice pentru cã are bani. El nu este disprețuit de societate, ci lãudat sau chiar admirat. Morala societãții de altãdatã a murit. Ea a fost înlocuitã de onoarea de gangster, demnitatea de mafiot."
mda...e de preferat totusi sa furi asa decat ca americanii, care considera pur si simplu ca li se cuvine totul, distrug tari si pornesc razboaie civile fratricide....asta apropo de "modelele" pe care Ghilezan asta probabil ca ni le-ar servi ca exemplu....
Asta ca sa nu mai spunem despre tagma ziaristilor, probabil cel mai mare cancer dintre auto-denumitele "puteri ale statului de drept"....pe langa santajistii astia ordinari, adevarati criminali, cu averi fabuloase (Nistorescu, SR Stanescu etc), chiar si fratii camatari mi se par copii....
un extras dintr-un editorial din EVZ:
"Altceva e dureros. Cã mulți români acceptã practicile lui Gigi Becali. Cã li se pare firesc. ?Românii furã de când se știu. Mama își alintã micuțul încã de la naștere cu apelativul: ?ce ?oț e copilul meu?. Nimeni nu desfide gãinãria. Fiecare se ?descurcã? la locul de muncã. ªi nimeni nu vocifereazã?, scrie în ultima sa carte, ?Hoția la români?, Marius Ghilezan, un jurnalist retras prea devreme pentru a cãra geanta unor politicieni de duzinã. Dincolo de ?rãutatea? lui Ghilezan, trebuie spus cã nu existã popoare de oameni cinstiți și popoare de hoți. Gigi Becali este expresia acestei mentalitãți comuniste și postcomuniste. A omului descurcãreț, a șmecherului cãruia i se permite orice pentru cã are bani. El nu este disprețuit de societate, ci lãudat sau chiar admirat. Morala societãții de altãdatã a murit. Ea a fost înlocuitã de onoarea de gangster, demnitatea de mafiot."
mda...e de preferat totusi sa furi asa decat ca americanii, care considera pur si simplu ca li se cuvine totul, distrug tari si pornesc razboaie civile fratricide....asta apropo de "modelele" pe care Ghilezan asta probabil ca ni le-ar servi ca exemplu....
Asta ca sa nu mai spunem despre tagma ziaristilor, probabil cel mai mare cancer dintre auto-denumitele "puteri ale statului de drept"....pe langa santajistii astia ordinari, adevarati criminali, cu averi fabuloase (Nistorescu, SR Stanescu etc), chiar si fratii camatari mi se par copii....
hai mai sa fim seriosi: nu sunt americanii chiar asa cum ii prezinti tu. faptul ca Bush pune interesele companiilor petroliere care l-au sustinut in campania prezidentiala inaintea normelor bunului simt, nu inseamna ca toti americanii au aceeasi atitudine. verifica si tu sa vezi ce rata de simpatie are Bush printre americani mai nou. in fine no, nu asta conteaza. mie citatul respectiv mi-a parut a contine mult adevar. nu ai senzatia ca daca "butoanele" samd nu ar fi interzise, Becali s-ar lauda dupa fiecare etapa cu interventiile lui doar ca sa le arate celorlalti cat de "destept" e el si cat de prosti sunt toti ceilalti? pana la urma asta e si diferenta dintre Becali si Borcea: Borcea cand face ceva, o face pe ascuns si ii pasa doar de banii din Liga Campionilor... Becali ar mai vrea sa se si laude ca sa arate cat de smecher e el... si asta pe termen lung face tare rau imaginii Stelei... in fine no, hai sa nu mai zic nimic de "butoane" ca altfel iar ma blocheaza cineva de pe aici si nu merita ca am senzatia ca oricate ar scrie unii pe aici sau prin ziare, Becali nu-si va schimba abordarea pana nu se va intampla ceva care sa-i arate ca asa nu mai merge.
"practicile lui Gigi Becali" ?
Sa fim seriosi, toti cei implicati in fotbal (cel putin de la noi) sufera de acest gen de "practici". A se vedea numirea unor fosti arbitri in functii administrative, intalnirile "intre prieteni, la un sprit" dintre conducatori, imprumuturile si transferurile de jucatori intre cluburi (cu sumele platite ori infime, ori dimpotriva, umflate pentru a acoperi trecute/viitoare beneficii in disputele de pe teren) , sponsorizarile fatise acordate altor echipe (apropos, e stiut faptul ca Paszkany detine actiuni si la U Cluj, deci...) , cercul de relatii care s-a constituit intre conducatori-impresari-jucatori, ba chiar cu antrenori folositi ca oameni de legatura, si exemplele ar putea continua.
Prieteni, necazul vine din prostia ciobanului, caruia ii place sa epateze si a facut totul cam pe fata, starnind astfel indignarea publica, atat cea sincera a celor straini de sus-mentionatele "practici", cat si cea fatarnica a celor manjiti si ei, dar care sunt indeajuns de destepti sa nu iasa in fata cu declaratii, gesturi sau actiuni prin care sa se dea de gol.
Si mai cred un lucru: in acest an s-a format o adevarata coalitie in Liga 1, la care au aderat majoritatea cluburilor, mai ales din randul celor mai puternice, pentru a-l invinge pe cioban si pentru "a le da peste nas ingamfatilor de stelisti". Iar mijloacele folosite,precum vedem si acum pe final (vezi implicarea DNA)au fost dintre cele mai serioase.
Si mai cred un lucru: in acest an s-a format o adevarata coalitie in Liga 1, la care au aderat majoritatea cluburilor, mai ales din randul celor mai puternice, pentru a-l invinge pe cioban si pentru "a le da peste nas ingamfatilor de stelisti". Iar mijloacele folosite,precum vedem si acum pe final (vezi implicarea DNA)au fost dintre cele mai serioase.
aici ai perfecta dreptate. de fapt asta e problema cea mai mare. intr-o zi vor ajunge sa le rupa picioarele jucatorilor nostri inainte de meciurile cu Dinamo, clujul, rapidul, Timisoara... asta ca sa numesc doar cei mai mari dusmani!
Steaua ca sa iasa campioana va trebui sa joace impotriva a 17 echipe deodata, plus arbitrii si observatorii federatiei. iar adversarul cel mai bine situat in lupta pentru titlu va castiga la pas meciuri de genul Dinamo-Cluj, Cluj-rapid etc