Becali s-a referit la campania de achiziții din varã, cînd Steaua plãnuiește întãrirea lotului cu jucãtori de certã valoare, care sã poatã face diferența în jocurile din Champions League:
"Nu a mai sclipit Dicã, nu a mai mers nici echipa. Toți mijlocașii, chiar și cei de bandã trebuie sã aibã cel puțin 3-4 goluri în campionat. Nu a avut cine sã le dea în acest sezon. Stancu și Szekely sînt jucãtorii Stelei, deci primul pas l-am fãcut. Tinerețe, forțã, vitezã. Acestea sînt lucrurile de care are Steaua nevoie acum. Vor veni unul, maximum doi jucãtori strãini la Steaua", a declarat Becali la Fanatik Show, confirmînd apoi informațiile apãrute în Gazeta Sporturilor de astãzi referitoare la disponibilizãrile ce vor avea loc în lotul roș-albaștrilor: "La Mendoza renunțãm, la Habibou ne mai gîndim, iar pentru Pepe Moreno vom negocia".
