FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nea Mihai, suntem campioni!

«12»
1on07.05.2008 11:16

ªi pânã la urmã, galeria Stelei a susținut Craiova în finala Cupei?

c.ronaldo1707.05.2008 11:25

7 mai 1986 s-a intamplat minunea.

7 mai 2008 se va intampla minunea?

 

Hai Steaua! Hai Lacatus!

DelPiero1007.05.2008 11:39

Am mai zis,situatia de acum seamana izbitor cu cea de atunci!Ca si atunci,o 'Universitate' poate sa ne aduca titlul...

P.S.Si atunci nu prea mai erau sperante,se vorbea pe la colturi ca oltenii vor da meciul Rapidului!In cele din urma,jucatorii au fost impartiti-unii cu Steaua,altii cu Rapid!Doamne ajuta!Ar fi o minune sa luam titlul...acum...

George Stan07.05.2008 12:40
ªi pânã la urmã, galeria Stelei a susținut Craiova în finala Cupei?

Da, la finala de cupa de pe Stadionul National (23) au fost prezenti o mie si ceva de suporteri ai Stelei, care au venit grupati, in frunte cu celebrul Jean. Imi amintesc chiar ca a fost si un steag dublu, pe acelasi batz rosu/albastru, alb/albastru.

Au stat in peluza cu oltenii, inspre Electroaparataj. Au strigat cot la cot cu oltenii: "Stiinta Stiinta".

Cand Rapid deja conducea, oltenii suprarati nu prea mai aveau spor la cantat si erau nervosi, atunci cantau mai mult Stelistii, fapt ce i-a enervat un pic pe olteni care au inceput sa strige "Steaua pleaca acasa" sau ceva de genul asta :)

Eu am stat la tribuna 1, intre suporteri ai Craiovei, dar nu in galerie.

dr.adrian907.05.2008 12:47

ey viata merge inainte...

SteauaToronto07.05.2008 15:23

Asta e. Chiar ca nu o sa fim campioni anul asta NASCUT STELIST. MOR STELIST !

cred in steaua mea07.05.2008 15:39
7 mai 2008 se va intampla minunea?

 

Hai Steaua! Hai Lacatus!

nu

cred in steaua mea07.05.2008 15:43

a propos.. 5-0

Joga Bonito07.05.2008 15:59

Mandru ca sunt stelist!

alexmk1707.05.2008 16:06

Eu imi aduc aminte ca Laca era calare pe vinclu cu steagul ros-albastru!

 

Asta e! Alta data!

steaua-no107.05.2008 16:10

pe zi ce trece mai MANDRU CA SUNT STELIST !!!

MoWeed07.05.2008 16:12

N-a fost sa fie din pacate

Oricum eu sunt mandru ca sunt stelist, mandru de returul extraordinar care l-am facut. Dar se pare ca blaturile CFR-ului au fost mai puternice.

Asta este, dar la anul trebuie sa facem eventul. Deja avem 2 sezoane fara nici un trofeu

DonAndres07.05.2008 16:15

Ce pacat!!!!!!!!Fruntea sus....mergem mai departe!!!!O sa demonstram in Liga ca Steaua este adevarata Campioana a Romaniei!

Semper Fidelis Semper Superiores!!!!!!!!!

Ei sarbatoresc un titlu(fara stralucire)...Noi Sevilla....ce poate fi mai frumos!!!!!!!!!!!!!!

calinel07.05.2008 16:19

catre administratori

puneti o tema cu meciul de astazi

sa avem ce spune

eu felicit Steaua pentru meci

si forza Steaua forza Steaua forza Steaua

ingerasul_elena07.05.2008 16:24

Mare pacat!O mare durere in suflet,acum in 2008!Deja cuvintele nu isi mai au sensul!

Intotdeauna Steaua!

androsteaua07.05.2008 16:28

a fost frumos anul asta!

bossy07.05.2008 16:28

Mandru ca sunt stelist!!!

Pentru mine nu exista bucurie mai mare ca acest lucru.

Sa sufar,sa plang,sa ma bucur alaturi de Steaua e un sentiment pe care nu am cum sa-l descriu, ci doar sa-l simt.

In inima mea suntem campioni!

 

Iubesc Steaua!!!!!!!!!

Lionheart07.05.2008 16:36

Sunt mai amarat decat anul trecut la acel 2-4 cu spurcatii in Ghencea.Si cand te gandesti ca CFR n-a jucat nimic.........daca nu era penalty nu dadeau gol nici pana maine.Si mai e si 7 mai azi.Ce diferenta intre generatii...

dr.adrian907.05.2008 16:39

@lionheart

@bossy

 

cata dreptate aveti

red-blue-angel07.05.2008 16:58

Azi am fost in tribune tot noi care am indurat ploaia cu Valencia, ninsoarea cu VIllareal, lacrimile pe Bernabeu, disperarea pe Riverside si mandria la Lyon.

Azi am pierdut un titlu.Dar aniversam 22 de ani de atunci....

E 7 MAI domnilor. Nimic altceva nu conteaza.

Forzza Steaua.

Nicul07.05.2008 17:05

cred ca tot Steaua va castiga, presimt ca CFR nu va face nimic in grupe, vom avea probabil doar 2 echipe in grupele cupei UEFA, o echipa din Intertoto direct in turul 2 preliminar, deci punctele adunate de echipele romanesti se vor imparti la 7 (numar de echipe romanesti participante) si implicit coeficientul tarii va scadea, iar peste 1 an vom ajunge sa avem din nou 3-4 echipe in cupele europene, ceea ce va face ca punctele obtinute de Steaua sa conteze doar pentru ea insasi, astfel ca doar noi vom avea de castigat si ceilalti nu se vor mai bucura de realizarile noastre.

«12»