FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cine meritã campionatul?

«12»
glow05.05.2008 07:15
Steaua are mult mai multe de castigat, daca pierde acest titlu.

1. Scapa de povara "bricheta".

2. Are ocazia sa faca curatenia de vara. Daca ar fi mers singura si direct in CL, nu stiu ce mari investitii mai facea Gigi.

3. Pe viitor, poate aborda altfel un meci cu Dinamo, pentru ca ieri nu a aratat deloc ca ar juca un meci cu dusmanul nr.1

4. Prin intarirea CFR-ului, forteaza si Jiji pentru ca nu are de ales.

 

Una peste alta, cu toti sudamericanii si cu Lacatus "antrenorul spectacol", Steaua inscrie foarte greu, de multe ori cu noroc si de cele mai multe ori din faze fixe. Nu asa trebuie sa arate o campioana.

 

Pe viitor as vrea sa vad la Steaua mai multa stabilitate, omogenitate. Asta presupune ca, conducerea sa gandeasca de 3 ori inainte sa aduca un antrenor sau un jucator, iar ce aduce sa fie de durata. Altfel va fi jale....

 

 

cred ca nu jne permitem luxul de a mai schimba in urmatorii 2 ani, macar, antrenori, daca vrem omogenitate... asa ca lasati-l pe Laca sa isi faca treaba si nu va mai luati de el gasiti de exemplu pe Dica, Habibou, Mendoza cei care aseara au fost slabi, din pacate.

 

fularsteaua2

Forza Laca :steagcruce:

Marius05.05.2008 07:23

Ca sa raspund la intrebarea din titlu, poate Urziceniul. Ei sunt singurii despre care nu am auzit ca ar fi fost caprele cuiva...

olostun05.05.2008 07:34

Toata lumea comenteaza cine merita si cine nu merita, insa nimeni nu a vazut cum s-a pierdut acest meci. Banel la primul gol l-a scos din ofsaid pe Danciulescu, iar la al doilea Bratu a patruns tot pe partea lui Banel. Ma intreb: face cineva presiuni ca acest Banel sa prinda nationala sau de ce joaca regulat, pe cind jucatori cu profil defensiv si care au demonstrat ca pot face fata la nivelul Stelei sunt tinuti pe banca sau inafara lotului (Baciu si Rada). Jijiotul a recunoscut aseara ca era mai bine daca se juca CUM A VRUT Laca, cu Baciu fundas dreapta. Pina nu pleaca Jijiotul, nu vom putea face performanta. Toate bune

MoWeed05.05.2008 07:38

@olostun

 

Giovanni Becali face presiuni sa joace Banel, ca sa prinda nationala sa ia el un bonus mai mare la vara din transferul lui. Macar de ar da Domnu sa il cumpere cineva cat mai repede

Joint05.05.2008 09:04

Excelent articolul tau, numai cu un singur punct devedere nu sunt de acord. Dupa parerea mea, nici Lacatus nu merita acest titlu. Dayro Moreno nu este un jucator pe care sa-l tii meci de meci rezerva. Intr-un meci cu dinamu, nu-l scoti pe Mendoza, singurul care stie cum se da o centrare. In meci cu dinamu, nu-l scoti aiurea pe Ov. Petre si-l lasi sa zaca pe Lovin 90 de minute. Iar daca Rada este un fotbalist pe care sa-l uiti prin tribuna, atunci chiar nu mai inteleg nimic. Nenea Lacatus mai are mult de tras pin sa ajunga antrenor de Steaua. Experimente si rafuieli personale probabil ca mergeau pe la Ceahlaul, Otelul sau UTA. Deci i-as adresa si lui Laca celebrul : du-te Laca, du-teeeeeeeee !!!

w3bmaster05.05.2008 09:23

Poate ca nu l-am pierdut da aseara am fost Penibili

 

Acu sa vedem U Cluj a vandut sau nu meciu ....

Dica Banel NEAPARAT SA PLECE incep sa ma crizeze

Forza Steaua

Danntes05.05.2008 09:25
Excelent articolul tau, numai cu un singur punct devedere nu sunt de acord. Dupa parerea mea, nici Lacatus nu merita acest titlu. Dayro Moreno nu este un jucator pe care sa-l tii meci de meci rezerva. Intr-un meci cu dinamu, nu-l scoti pe Mendoza, singurul care stie cum se da o centrare. In meci cu dinamu, nu-l scoti aiurea pe Ov. Petre si-l lasi sa zaca pe Lovin 90 de minute. Iar daca Rada este un fotbalist pe care sa-l uiti prin tribuna, atunci chiar nu mai inteleg nimic. Nenea Lacatus mai are mult de tras pin sa ajunga antrenor de Steaua. Experimente si rafuieli personale probabil ca mergeau pe la Ceahlaul, Otelul sau UTA. Deci i-as adresa si lui Laca celebrul : du-te Laca, du-teeeeeeeee !!!

 

 

Sunt de acord in totalitate - Lacatus a pregatit meciul, echipa dar si schimbarile ulterioare ca un antrenor marioneta sau de mana a 3-a

predatorpulse705.05.2008 10:08

Nu stiu cine merita campionatul,dar noi nu il meritam,la ce evolutii am avut in acest campionat. Pacat de cativa jucatori valorosi din lotul nostru care au muncit mult si ei ar merita un titlu pentru cat au tras,mai ales cand altii au jucat amicale in acest retur cu dinamu si Rapid.

 

De ce nu meritam campionatul:

 

1)pentru ca jucam cu Banel si lovinho titulari,greu sa castigi cand joci in 9 oameni meci de meci.

 

2)pentru ca nu avem mentalitate de invingatori,jucand la 0-0 la dinamu acasa si stand cu fundul in poarta cand se stia ca apararea lui Dinamo e svaiter. La primul corner executat corect(in sfarsit banele ai facut si tu ceva) le-am dat gol, si cand am atacat mai mult in primele 10 minute a aparut si ocazia lui Dica. Apoi jucatorii s-au retras dintr-un reflex pornit de pe vremea lui Olaroiu,si s-au aparat supranumeric si ce a urmat stim cu totii.

 

3)pentru ca nu avem management competent. Steaua era in criza de mijlocasi si s-au adus patru atacanti,Mendoza,Habib,Pepe si Dayro, si s-a alungat din Ghencea singurii mijlocasi de meserie,Bostina si Ochirosii. De asemenea,un mijlocas ofensiv precum plesan a fost fortat sa joace defensiv,si culmea e ca chiar a facut-o bine,insa nu e normal sa joace pe un post cu care nu e obisnuit.

 

4)pentru ca patronul nostru vrea sa avem sateliti in prima Liga

 

5)pentru ca japita de jijel s-a milogit pentru cele 3 pc cu bricheta cand putea sa accepte o rejucare si astfel a dat 6 pc lejere chefereului,cu dinamu si Rapid, si meciuri mult mai aprinse impotriva Stelei cu echipele adverse care vroiau sa-i bata pe "aia care au castigat cu bricheta".

 

6)pentru ca nu avem un antrenor cu viziune. Lacatus a castigat intr-adevar zece meciuri la rand,dar aceste meciuri au fost castigate foarte chinuit,unul a fost castigat cu bricheta,si in general echipa nu a convins. Chiar si in cea mai categorica victorie,4-0 cu u Cluj, am avut mari emotii la 1-0 si zapata ne-a scos iarasi din rahat. A stat un retur intreg si nu am vazut un sistem tactic pus la punct de Laca, a preluat sistemul brevetat de turcaloiu, 2 inchizatori care habar nu au cu mingea, un varf masiv si la mijloc o ciumuleala de zile mari in care se tot schimba pe posturi ba Dica,ba plesan,ba mendoza,ba Banel de iese o varza. De aia dam goluri doar din faze fixe.

 

Daca ar fi sa vb doar de meciul de ieri,miscarea cu Banel fundas a fost fatala,la fel ca cea cu Lovin la mijloc,care se calca pe picioare cu Ovidiu Petre. Oricare alta formula de start ar fi fost mai buna,oricine era mai bun ca Banel acolo, rada sau Baciu chiar daca nu sunt fundasi laterali,sunt totusi FUNDASI,pe cand Banel e un baiat cu suflet mare si atat. Eu asta nu inteleg la Lacatus,de ce insista cu Banel cand el nu joaca NIMIC,sau cu Lovin cand el e o gluma, ov Petre e cu 5 clase peste el. Mai bine juca cu Dica si mendoza la mijloc si cu Dayro pe postul lui Dica,mai rau nu avea cum sa iasa.

 

Multi o sa il aparati pe Laca cu argumentul ca i-au iesit schimbarile de cateva ori,pai i-au iesit pentru ca mecanismul era din start rupt in doua si apoi Laca mai incerca sa dreaga situatia. Imi pare rau pentru Lacatus dar mai are nevoie de experienta inainte de a lua o echipa ca Steaua.

 

Unii dintre voi mai sperati la titlu si trebuie sa va spun ca sunteti naivi. chefere va juca cu u Cluj si habar nu aveti ce presiuni o sa fie pe u Cluj sa dea meciul. U Cluj sunt infratiti cu dinamu si nu vor ca Steaua sa ia titlul. Si chiar daca s-ar juca pe bune u Cluj e in ultimele 3 echipe ale campionatului,cum sa incurce pe chefere o asemenea echipa,plus ca ei chiar nu au pentru ce sa joace,poate doar ca sa-si faca baremul. Titlul e pierdut si gata. Sa speram ca anul viitor nu vom mai vedea atata incompetenta dar avand in vedere cine ne conduce ma indoiesc...

 

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

potra05.05.2008 10:42

cine merita campionatul?? tinand cont ca cine iese campion merge in CL...NIMENI!

nimeni de la noi nu are fata.

7_mai_198605.05.2008 13:39

cred ca nu jne permitem luxul de a mai schimba in urmatorii 2 ani, macar, antrenori, daca vrem omogenitate... asa ca lasati-l pe Laca sa isi faca treaba si nu va mai luati de el gasiti de exemplu pe Dica, Habibou, Mendoza cei care aseara au fost slabi, din pacate.

 

fularsteaua2

Forza Laca :steagcruce:

 

Am spus si o repet: Lacatus nu cred ca e pregatit sa antreneze la nivelul cerut si dorit de Steaua. Cu toate acestea, in ideea de omogentiate, as mai RISCA un an cu el. Daca si la sfarsitul sezonului trecut ocupa locul DOI, atunci....

fcr196905.05.2008 17:08

pentru toti cei care inca mai cred in "calitatile" de antrenor ale lui Lacatus : sunteti varza !!! Lacatus e o simpla marioneta a lui berbecali si nici macar nu poate sa mai dreaga cate ceva din ce strica oierul la echipa.E cel mai dezastru antrenor din ultimii ani !!

MoWeed05.05.2008 17:19

Acum abia am vazut la stiri cat de penibili sunt cei de la CFR. Au facut petrecere pentru o victorie a lui dinam0

Ca sa nu mai zic ca "marele om" Trica striga **** Steaua cu o determinare demna de o cauza mai buna. Astia merita titlul mai mult decat noi? Vezi sa nu...

amarel05.05.2008 18:21

Tot ce vad in pressa este incredibil !!!Nici un cuvintel despre jocul CFR-ului cu Bistrita ,ba inca in pro-sport, golul lui TRICA este laudat,...vulpoiul de TREICA ............ :blink:

Singurul care ciripeste ceva contra CFR este TOLONTAN !!!!!

GATA, de azi nici GAZETA n-o mai cumpar !!!!! :thumbdown:

MoWeed05.05.2008 18:23

@amarel

 

Bine macar ca au pierdut si acreditarea de la Steaua....

Eu nu mai cumpar ziare, nu le mai accesez site-urile de vreo luna. Am devenit un om mai relaxat si mai calm....

Boscodoy06.05.2008 00:02
Poate ca nu l-am pierdut da aseara am fost Penibili

 

Acu sa vedem U Cluj a vandut sau nu meciu ....

Dica Banel NEAPARAT SA PLECE incep sa ma crizeze

Forza Steaua

Banel este cu morarul la pamant iar Dica nu se mai haleste pe teren... Noi meritam sa fim campioni!!! Si sa nu uitam ca am avut meciuri mai grele ca CFR in ultima vreme. FORZA Steaua

«12»