Înconjurați de zbierete disperate, refulãri inutile și mizerie, promovate și amplificate de cea mai mare parte a presei, aproape cã am uitat ce înseamnã analizele cumpãtate și raționale ale unei întreceri sportive. Trecând peste stadiul de "Steaua nu meritã sã câștige pentru cã furã" și "CFR sunt unguri, n-au ce cãuta pe primul loc", Andrei Vochin (cine altcineva) iese la rampã cu un articol admirabil, în care aratã cu o detașare obiectivã cât de strânsã a fost lupta realã între primele douã echipe din Divizia A.
Vor reuși oare, vreodatã, cimpanzeii aterizați prin câte o redacție, sã se ridice la acest nivel de profesionalism și de bun simț?
Apasã aici pentru a citi articolul "Organizarea sau spectacolul".
