FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Cate Kg Are Marian Iancu?

«12»
valy stelistul28.04.2008 06:26

180kg.....cine da mai mult? :laugh:

stelistu_601.05.2008 09:30

Gata cu 'pronosticurile'... cineva sa-l sune si sa intrebe :)

metzzz01.05.2008 14:02
178 kg, stiu din surse sigure...

 

l`ai luat in brate si l`ai cantarit ? :))

1on01.05.2008 14:33

+170 kg.

 

Totuși, topicul ãsta trebuia deschis la "Colțul vesel". Poate îl mutã careva acum. Poate face și-un sondaj, ceva...

weeezer20.05.2008 18:56

Undeva pe la 140 de kilograme i-as da...

Raulredblue20.05.2008 19:20

cel mai mare porc pe care l`a avut bunica`mea a avut 300 de kg...da tot nu era asa mare ca asta...iancule cat de curand o sa te aduca cu macaraua la stadion...aa..si apropo..jabba da hut ala din ce movie e?

Marius20.05.2008 19:23

:laugh:

 

Star Wars

 

:laugh:

axl20.05.2008 19:25

Indicele masei corporale (IMC)

 

Pentru a afirma despre cineva ca este supraponderal sau obez este necesar sa calculam indicele de masa corporala. Acesta se obtine printr-un calcul simplu: greutatea (in kilograme) se imparte la patratul inaltimii (in metri). In functie de valoarea obtinuta putem incadra indivizii in clase de risc, fiindca depasirea valorilor normale atrage dupa sine proportional o serie de riscuri in ceea ce priveste sanatatea (boli de inima, diabet, hipertensiune arteriala, cancere).

 

 

IMC (G/h2)

 

≤18,5 - subponderal

18,5 - 24,9 - greutate normala

25,0 - 29,9 - supraponderal

30,0 - 34,9 - obezitate (gradul I)

35,0 - 39,9 - obezitate (gradul II)

≥ 40,0 - obezitate morbida

 

Dati-mi inaltimea lui Iancu si va dau, aproximativ, greutatea (de fapt masa) lui.

Dragutzul_stelistul20.05.2008 19:50

Doamne asta creca nu poate sa intre pe usa de la tribuna oficiala..... in locu lu Becali bateam sipci in marginile usii sa stea pe dinafara :)))

 

asa gras ce e si el spui ca e Raton transpirat

Living_Dead_Stripper20.05.2008 19:50

Cantarindu-l inainte

Cantarul mi s-a stricat,

Ca nu mi-a trecut prin minte

Sa il golesc de rahat...

stelistul stelist24.05.2008 10:58

eu estimez ca are milioane de baril de petrol...in el =))

«12»