P.S.Zapata e'n primii 5 portari din Europa!Fara nici o exagerare!
Perfect deacord cu tine,doar o completare as mai aduce...<...in acest moment...>.Sicer vorbin chiar am urmarit in ultima vreme meciuri de pe-afara si echipele la cre evolueaza portarii"celebrii",insa vreau sa spun ca i-am vazut gresind copilareste sau doar gresind,pe unii si nu o data in evolutiile lor recente(raport cam 6 luni) si facand o paralela cu Zapata chiar este intre primi 5-6.
Ce-i drept Zapata nu are adversarii pe care ii au ceilalti coechipieri,dar urmarind evolutia chiar este.Mai greseste si el,insa lui ii pot imputa o singura gresala majora de cand este la Steaua...iesirea din meciul cu clujul,in care tre s-o recunoastem a fost penalty,chiar daca cazatura jucatorului de la Cluj a fost cam teatrala,dar a fost penalty.Putem pune la greseli si foarfeca din care a luat gol in tur la meciul cu Galatiul(parca),pentru ca orice gol pe coltul scurt se spune ca e gresala de portar.
Oricum si sa admitem ca nu este printre primi5 printre primi10tot e si asta e o onoare si totodata un privilegiu pentru noi.Saltul de la Carlos la Zapata este ca si acel"pas mic pentru om,dar imens pentru omenire(Steaua)..."
De Pavel s-au spus deja multe asa ca speram doar sa-si mentina forma.Daca mai aducem si un mijlocas bun in fata lui,pe partea dreapta vom fi "letali"
