Incep sa cred ca unii sunt pur si simplu iritati ca sunt stelisti de conjuctura, in loc sa se bucure ca suntem pe primul loc si sunt la cateva meciuri de titilul cu nr 24, castigat de simbolul Stelei, Marius Lacatus! Ce poate fii mai perfect decat asta?
Domnule "mai perfect decat asta", in afara de a castiga acest mare titlu de "Campioana a Romaniei" ar trebui sa incercam sa jucam si ceva fotbal, nu crezi ?
Dar pentru asta avem nevoie mai intai de fotbalisti in locul unor "sportivi legitimati la FC Steaua" si nu in ultimul rand de un antrenor care sa stie sa-i aseze in teren.
Suntem atat de mici in Europa si pentru ca avem aspiratii atat de marunte.
Imi aduci aminte de un vecin care era intr-al noualea cer ca isi reparase Trabantul si il omora prin parcare de ziceai ca e stapanul soselelor. Cand a facut greseala sa-l scoata la o plimbare prin oras, abia atunci a realizat ca a muncit degeaba ca prostul...iti dai seama ce soc a avut sa vada ce masini circula in zilele noastre pe sosele !
Asa cum la anul probabil ca astfel de masini precum Trabantul vor fi scoase din circulatie, tare ma tem ca si noi cu sportul asta pe care-l practicam si pe care oarecum impropriu noi il numim fotbal, vom evolua cel mult intr-o competitie zonala ori valorica precum fosta Cupa Balcanica.
Si sinceri sa fim, ne cam meritam soarta.