un articol excelent, educativ, si foarte fair play.
si eu am patit-o in 41 dupa un meci cu Otelul Galati cand am batut cu 4-0, pe vremea regretatului Protasov. atunci s-au suit ciorile la Crangasi si au dat in tot ce au prins, in special in fete si copii lipsiti de aparare. in gasca cu care am fost eram 5-6 oameni. am fost foarte uniti, iar pe langa noi au mai fost alti 3 insi prinsi la inghesuiala (printre care si un om trecut de 40 de ani, care s-a batut parte in parte cu ciorile). stiti cum au fugit 30 de milogi din tramvai? a fost un sentiment unic.
voiam sa spun ca intr-adevar, daca esti unit, nu ai ce a patesti, sau daca o patesti, o patesti mai putin rau decat daca ai lua-o la fuga (apropo, cei ce fugeau din tramvai erau asteptati si batuti mar de alti milogi care erau deja in statie). deci, haideti sa fim uniti si la bine si la greu, pentru ca numai asa vom fi cei mai buni (oricum, suntem)
