Aproximativ 70 de fani stelisti i-au batut, simbata dupa-amiaza, pe mai multi suporteri ai Otelului, chiar la intrarea in orasul Galati, iar Politia a demarat cercetari pentru a-i prinde pe agresori, informeaza NewsIn.
Incidentele s-au produs in momentul in care ultrasii ros-albastrii, care se deplasau in doua microbuze, au oprit autovehiculele la intrarea in Galati pentru a face cumparaturi de la magazinele din zona. Vazindu-i pe suporterii Otelului, stelistii au inceput sa-i bata, dupa care s-au urcat in microbuze si au plecat spre stadion. In urma acestor incidente produse de suporterii formatiei din Ghencea, politistii galateni au demarat o ancheta in incercarea de a-i prinde pe agresori.
Altfel, din Bucuresti au plecat spre Galati, duminica dimineata, zece microbuze cu fani stelisti, la stadionul Otelul fiind asteptati si suporteri ai Stelei din Focsani, Braila si Tecuci. Reprezentantii Jandarmeriei galatene au estimat ca numarul stelistilor va fi de aproximativ 700 de persoane.
Sursa: FANATIK