FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Laurentiu Reghecampf

«1456»
mdionis01.10.2014 10:03
Plecat la Al Hilal.

 

S-a calificat cu Al Hilal in finala Ligii Campionilor Asiei in defavoarea lui Al Ain, dupa 3-0 in tur si 1-2 in retur. Desi a pierdut returul, scorul este oarecum mincinos fata de desfasurarea partidei pe care Al Hilal a controlat-o relativ lejer dupa ce Al Ain a deschis scorul. Net mai bine organizati, jucatorii lui Reghe nu le-au lasat prea multe spatii adversarilor si au dat senzatia ca nu vor sa se intrebuinteze prea mult. In repriza a doua, la unul dintre atacurile lui Al Hilal s-a produs egalarea (dintr-o pozitie aproape de limita offside-ului), moment din care problema calificarii nu s-a mai pus. Gyan Asamoah de la Al Ain si-a lasat echipa in 10 oameni dupa o intrare urata prin alunecare sanctionata prompt de arbitru; pe final, jucatorii lui Reghe s-au relaxat, escapada neglijenta a portarului lui Al Hilal catre linia de fund permitandu-le celor de la Al Ain sa intoarca mingea cu noroc si cu transversala in suprafata de poarta de unde Kembo a inscris golul victoriei.

A jucat si Pintilii: bataios si util insa neatent la unele faze.

Sa ii vedem in finala, e greu de crezut ca vor mai da peste vreo echipa de figuranti in defensiva precum Al Ain.

xray04.12.2015 17:02
Cata2318.08.2016 05:47

In meciul de marti seara (contra celor de la Manchester City) i s-a vazut adevarata valoare si ce poate sa faca din punct de vedere tactic antrenorul nostru. Dupa o astfel de evolutie eu mi-as da demisia, echipa a aratat lamentabil din toate punctele de vedere nici o idee tactica, jucatorii lui Manchester parca ascundeau mingea, au fost momente umilitoare in joc, la 5-0 jucatorii lor pasau mingea fara ca ai nostri sa o poata atinge timp de vreo 5-6 minute.

«1456»