Plecat la Al Hilal.
S-a calificat cu Al Hilal in finala Ligii Campionilor Asiei in defavoarea lui Al Ain, dupa 3-0 in tur si 1-2 in retur. Desi a pierdut returul, scorul este oarecum mincinos fata de desfasurarea partidei pe care Al Hilal a controlat-o relativ lejer dupa ce Al Ain a deschis scorul. Net mai bine organizati, jucatorii lui Reghe nu le-au lasat prea multe spatii adversarilor si au dat senzatia ca nu vor sa se intrebuinteze prea mult. In repriza a doua, la unul dintre atacurile lui Al Hilal s-a produs egalarea (dintr-o pozitie aproape de limita offside-ului), moment din care problema calificarii nu s-a mai pus. Gyan Asamoah de la Al Ain si-a lasat echipa in 10 oameni dupa o intrare urata prin alunecare sanctionata prompt de arbitru; pe final, jucatorii lui Reghe s-au relaxat, escapada neglijenta a portarului lui Al Hilal catre linia de fund permitandu-le celor de la Al Ain sa intoarca mingea cu noroc si cu transversala in suprafata de poarta de unde Kembo a inscris golul victoriei.
A jucat si Pintilii: bataios si util insa neatent la unele faze.
Sa ii vedem in finala, e greu de crezut ca vor mai da peste vreo echipa de figuranti in defensiva precum Al Ain.
