FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Saptamana Stelista

«12»
fcsteaua.ro12.04.2008 05:04

Toate echiputele astea surghiunite prin fotbal si-au propus accederea in CL. Dar nu asaaa…sa joace si ei cu vreo echipa serioasa…nuuu…vreun tur-doua preliminare…..nttt! Vor direct in Grupele Ligii. Pe munca Stelei. Nici macar nu realizeaza ca singura lor conexiune cu Liga Campionilor e internetul….si Steaua! O avalansa de personaje fistichii, evadati parca din desene animate, asalteaza redactiile de scandal cu ciubucuri si pareri.

 

Sa incepem cu fiul lui Moby Dick si al Elefantei, Iancu: Vreau sa piarda Steaua campionatul in Ghencea cu Timisoara!(Fanatik). Dar asaaaaa… spus rar si pe indelete, ca sa priceapa si el insusi. Panarama continua cu o poveste cu piloti ….sau chiloti…..urmeaza o interventie la Fanatik Show unde glasuieste "cifrat"….de credeam ca a inviat Toma Caragiu in celebra schita cu "pasarica" si "elefantul" – Iancule, la cate magarii spuse si nespuse te-ai pretat, vezi-ti de ghiulesto-Timisoara ta! Pe tine nu te mai baga in seama nici aia care fura benzina din conducte si carora le-ai fost sef. Poate iti trimite Consiliul Local cravata Armani cu sapun si trapa langa ea …ca asa meriti! Vedea-te-as pe nasalie, cu Rosianu in gura si in treningul folosit la puscaria Rahova!

 

"Deaconu s-a pripit. Este prea mult sa opresti partida pentru o bricheta."(Mazilu - Fanatik). Fatalaul asta, exilat pina si de la rapizi, traieste in lumea lui sovietico-exotica. Hai sa-ti arunc o galeata cu apa in cap, sa te trezesti din visare: Deaconu nu a cerut un foc si i-a fost refuzat! I s-a dat cu o bricheta in cap! Si a fost norocos ca nu l-au lovit si alte obiecte. La fel si jucatorii Stelisti!

 

Sa citam din alti umflati.

Iuliu Muresan: "A mirosit ceva urat la Reghin!" (GSP) - Ce se intimpla "doctore"? Te-a lasat flerul? Se descaltase Padureanu …..avea picioarele umflate de ciuda!

Horoba: "Ca sa ajunga la geamuri trebuie sa se urce pe scaune" - Umflatule, nu mai era nici un loc pe scaune! Erau toate ocupate de suporteri Stelisti! Chiar daca era o deplasare la Rapistrita!

 

O veste hazlie a facut inconjurul agentiilor de presa: "A zburat porcul in Ghiulesti!" Un hatru ar spune ca in Ghiulesti si porcul poarta aripi….dar nu e asa! Explicatia stiintifica e ca rapizii au trecut cu arme si ciocuri la Islam! Adio porc! E cah! Peste si pasare numai! Dar cum sa "manance si gura noastra Dan' fratili ei, pasarea"? – Eee… las' ca va invatati voi!

 

Tot stau si ma intreb: Cum a putut sa judece Comisia cazul "bricheta"de ziua Rromilor? - Astia n-au suflet! De aia or fi amanat verdictul pe a doua zi?

 

Fatih i-a cumparat pe ghiulesteni doar ca ii placea cum canta "imamul"ala …..care zbiara in statie. Dupa declaratiile lui.....desi putea mai multe..... are doar o nevasta. Rapidul e a doua. E mare potrivire de caracter! Prima declaratie oficiala: Nevestele astea nici de citit Coranul nu e bune! Citeste Coranul cu greseli gramaticale ….desi in araba gramatica e chiar "mai inexistenta" decat in Ghiulesti.

 

Urmeaza: Al Qaeda sponsor principal? Rapeeed Akhbar!

 

Se precipita stirile. Taher: Al-Rapeed m-a costat 60 de camile! Galeria rapedista "doar batru schioape" . M-am becalit. ….nu merita nicio camila !

Ar fi atit de multe de spus ca nu le-ar inghiti nici site-ul, nici timpul vostru, nici al meu si nici TITLUL 24!

 

Dumnezeu va fi stelist!

 

Dankressman

 

Bodanel12.04.2008 05:25

Omule felicitari pentru articol. ESTI GENIAL

axl12.04.2008 06:10
- Dar cum sa "manance si gura noastra Dan fratili ei, pasarea"?

- Eee… las' ca va invatati voi!

Multumesc pentru o dimineata reusita.

Dj.P@uL12.04.2008 06:17

Saptamana ... corectati repede!

diamond_man12.04.2008 07:36

MUAHAHAHAHAHAHAHAHHA...ce bine e sa citesti d-astea sambata dimineata, cand esti pe locul 1 si vezi ca aia care mancau .... cu galeata acuma mananca cu ligheanul....repet:MUAHAHAHAHAHAHAHAHAH....P.S. Senzational articolu', manca-ti-as...

Ryo12.04.2008 07:40

Bravo ma!! Ca-s satul de atitea porcarii citite prin toate mizeriile aste de siteuri ziaristice. Este ca un cantec aceasta scriere pe care o faci. Iar titlul 24 precis va fi al nostru pentru ca la anul il vrem pe cel 25---data rotunda nu?? Va fi o mare sarbatoare. Iar Dumnezeu tine cu cei educati si civilizati, adica cu Steaua si suporterii ei. Iar frustratii sa se bucure si ei caci vom juca din nou in CL si de data asta avem cu cine.

 

REPUBLICA MOLDOVA E TOT STELISTA!!!

 

FITI TARI CACI ASA VOM FI CAMPIONI!

catalinMLK12.04.2008 07:57

felicitari pentru articol...ne-ai mai descretit fruntile......FORZA Steaua

paul sabin12.04.2008 08:25

prea tare articolul!!!!!!!esti tare omule!!!felicitari pentru acest articol.FORZA Steaua :thumbup:fular-campionii

Miaus12.04.2008 08:30

Bine ai revenit!

 

Genial asa cum ne-ai obisnuit.

Astristul12.04.2008 08:50

Superb articolul! :wink: Felicitari! fular-campionii

 

Inca o saptamana stelista care a trecut ... favorabil pentru noi. Doar accidentarea lui Radoi este o sitire care-mi da fiori! (mai vorbesc si-n rime) :laugh:

forzateaua

tazonne12.04.2008 08:51

frumos articol... cat kka poate manca idiotul ala de muresan nu mananca nimeni... auzi la el a azuit ca la meciul nostru cu gloria ar fi ceva suspect... si daca am juca cu FC sare piatra-n perete ar fi meci suspect , parca am fi o echipa de Liga a 3-a, nu echipa care an de an e abonata la lupta pentru titlu si la cupe europene...suntem singura echipa din Romania pentru care nu exista decat locul 1, suntem cea mai galonata echipa romaneasca din toate timpurile, avem cei mai multi si cei mai minunati suporteri, avem tot ce ne trebuie si javrele astea tot ne mai mananca de c..r.

bv inca odata pentru articol , d-abea astept sa sarbatorim nr 24

FORZA Steaua!

AdrianUltras2512.04.2008 08:53

SOCANT!!!!

A fost jefuita sala de trofee a clubului Rapid!

S-a raportat disparitia unui covor si a pantofilor paznicului de la intrare :yeahh:

 

 

Iar articolul, MOST EXCELLENT!!! :punk:

danimarcu12.04.2008 10:26

Excelent articol,felicitari!

Despre frustratii de la Cluj,poate isi dau si ei seama ca decaderea lor a inceput si din cauza balciului pe care l-au facut in presa impotriva noastra.Parca erau mai simpatici cand taceau...

Despre trica- e prea prost ca sa-l bagam in seama!Injura,vorbeste urat ,se da in stamba si dupa aceea se mira ca lumea il huiduie...

steaua_cristian12.04.2008 11:47

Cred ca este cel mai bun articol citit de mn pana acum sau al doilea cel mai bun...

 

Miau placut in special acele ironii FELICITARI! pentru articol

Este cel mai bun articol din anul asta de pana acum:D

Tineteo tot asa!

 

Dumnezeu va fi Stelist!

 

Mandru ca sunt Stelist!

joitaru12.04.2008 12:06
Tot stau si ma intreb: Cum a putut sa judece Comisia cazul "bricheta"de ziua Rromilor? - Astia n-au suflet! De aia or fi amanat verdictul pe a doua zi?

Tare tot srticolul, dar partea asta m-a facut sa lacrimez DE RAS =))=))=)) deci nu mai pot =))=))=))

MoWeed12.04.2008 13:46

Genial articolul.....l-am citit de 3 ori si inca nu m-am oprit din ras :worthy:

vlad7512.04.2008 14:30
Dar cum sa ?manance si gura noastra Dan' fratili ei, pasarea?? ? Eee? las? ca va invatati voi!

O singura corectura as face:

"Dar cum sa mananca si gura noastra Dan'fratili ei,pasarea"?

Foarte relaxant articolul! :thumbsup:

Alex88pl12.04.2008 14:51

un articol cum n-am mai citit de mult..exceptional,de-a dreptul exceptional.si o s-o mai spun odata.exceptional!felicitari.sper ca moby jr,jenel padure-deasa sau alti fraieri din fotbal sa citeasca...

ultrastf12.04.2008 16:20

da

septi_eu12.04.2008 16:34

apropos de articole din ziarele de "sport":

 

Atacantul Stelei, Habib Habibou, a declarat, in exclusivitate pentru www.steauafc.com, ca nu intentioneaza sa plece de la echipa, dupa ce in editia de sambata a cotidianului PRO Sport a aparut un articol in care era subliniat acest aspect.

 

"Nu vreau sa plec de la Steaua si nu am spus niciodata ca ma deranjeaza faptul ca nu am jucat. Aici ma simt foarte bine, fiindca ma aflu la un club mare, cu care vreau sa devin campionul Romaniei si sa joc in UEFA Champions League. Faptul ca nu sunt titular ma ambitioneaza mai tare si presupune ca trebuie sa muncesc mai mult pentru a ajunge la acest statut. Nu este adevarat ce s-a scris in PRO Sport! Daca pornim de la acest rationament, ar insemna ca toti jucatorii care nu sunt titulari ar dori sa plece. Eu ma antrenez si sunt la dispozitia echipei si nu se pune problema sa imi doresc sa parasesc Steaua. In plus, trebuie sa mentionez ca numele mamei mele este Anne, nu Silvie, asa cum au scris cei de la PRO Sport. Cred ca asta spune totul despre informatiile pe care le folosesc ei pentru a scrie articole"

st_194712.04.2008 19:23

Ei, dar ce se intampla? Cumva Fulgerul Bragadiru i-a egalat pe spurcati dintr-o pozitie neregulamentara? Tot ei au marcat pe Giulesti dintr-o centrare in care mingea iesise afara? Tot ei au fost iertati de un penalty cu Unirea?

84ava12.04.2008 19:49
:yeahh: E-X-C-E-L-E-N-T! ! ! Felicitari!
Elvis12.04.2008 20:23

Fiul lui Moby Dick si al Elefantei este cunoscut si sub numele de Jabba the Hutt ...

enjoy12.04.2008 20:46

buna treaba; moby este ros puternic de caini desi hingherul de tusa n-a semnalizat la muscatura lui Ganea.

cristian8612.04.2008 20:53

Eu as sugera sa scoateti poza balenei esuate de pe site. Chiar nu merita sa apara un astfel de individ pe site-ul suporterilor stelisti.

«12»