FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Sloganul nationalei

«12»
fcsteaua.ro09.04.2008 17:16

Forul European a organizat un sondaj unde suporterii fiecãrei reprezentative care s-a calificat la Euro 2008, pot vota sloganul care va fi inscripționat pe autocarele naționalelor folosite pe durata turneului final.

Pentru fanii naționalei noastre, cei de la UEFA au pregãtit trei variante de sloganuri: România, te iubim și cu tine ne mândrim! , România, te iubim campioanã te dorim! si România, în finalã e speranța naționalã!

Puteți vota pana la data de 23 Aprilie!

 

Votați și voi una dintre cele trei variante la adresa urmatoare:

 

Votați sloganul naționalei

fcs09.04.2008 17:23

extrem de penibile toate 3 sloganurile.

shack3r09.04.2008 18:17

Ce sloganuri comuniste :))

ytse jam09.04.2008 18:39

frate, eu am zis ca e caterinca atunci cand am vazut sloganurile astea, dar vad totusi ca e pe bune. sau e caterinca?

1on09.04.2008 18:56

Niște tâmpenii toate trei.

ANTIgigi09.04.2008 19:11

Astept (inca) topicul cu cele trei sloganuri...sper sa fi fost o gluma primul !

Catalyn0709.04.2008 19:11

ultimul ce e mai rasarit.... ( orice ar fi insemnand ' rasarit ' in cazu asta :)) ) in rest.... si varamiu de 5 ani le facea mai bine

valentin2day09.04.2008 19:11

bine ca stiti sa criticati da de propus nu ati propus nimik mai bun

ultimul mi se pare mai bun

alexblaja09.04.2008 19:24

Propun si eu unul:

 

România, te iubim/cã ca tine nu gãsim!

 

Acum vorbind serios, ultimul e cel mai bun mi se pare.

 

Cele mai tari sloganuri de la fiecare tara, in opinia mea, sunt:

 

Austria - Land of mountains, land of goals - acuma depinde in care poarta sunt golurile

 

Croatia - Passionate heart beats for the finals

 

Cehia - toate sunt misto

 

Franta - Un seul But : la Victoire !

 

Germania: Germany - one team - one purpose

 

Grecia - It contains 11 million Greeks!

 

Olanda - toate sunt naspa!Rau!

 

Italia - Blue in heart, Italy loves you

 

Polonia - nu-mi place nici unul, doua dintre ele zic ceva de alb-rosu, culori pe care nu le suport prin definitie!

 

Portugalia - This coach is driven by the Will to Win (coach inseamna autocar aici, cred)

 

Romania - România, în finalã e speranța naționalã !

 

Rusia - Russia will defeat you in fair play! The Trophy will be attained and seized away from you!(mi se pare ca se potriveste si la politica externa a Rusiei) :))

 

Spania - Whatever happens, SPAIN ALWAYS

 

Suedia - naspa toate

 

Elvetia - Final destination: Vienna (mi se pare ca seaman cu numele unui film de actiune)

 

Turcia - Would passion of Turkey fit into this bus?

MoWeed09.04.2008 19:37

Sincer sa fiu nu prea ma pasioneaza nici unul din cele 3....suna cam aiurea....parerea mea

Ionutjoss09.04.2008 19:50
Romania te iubim te dorim te indragim
....ar fi tare

daca nu aleg al doilea steagro steagro
cred in steaua mea09.04.2008 19:57

cam comuniste :thumbdown:

ANTIgigi09.04.2008 20:04
bine ca stiti sa criticati da de propus nu ati propus nimik mai bun

ultimul mi se pare mai bun

 

Dar tu ce ai propus? Te simti vreun ideologist, atunci propune!

danimarcu09.04.2008 21:03
Propun si eu unul:

 

România, te iubim/cã ca tine nu gãsim!

 

Ader si eu la sloganul asta,mi se pare excelent.Imi aduce aminte de Olitza. :whistle:

 

Serios acum,toate cele trei mi se par mai de graba lozinci comuniste.Triste de tot...

 

Mai rau e ca nici altele mai bune nu imi trec prin minte.Ma mai gandesc...Poate compune amicul @LDS ceva simpatic.

razvan_stelist200709.04.2008 21:24

Romania te iubim ca ca tine nu gasim

Santy09.04.2008 21:41

Primul: e minciuna, avand in vedere situatia "neagra si cu aripioare", "care este ea".

Al 2-lea: pana si filmul Star Treck pare mai credibil.

Al 3-lea: "Romania PCR!!!!!"

dax4709.04.2008 21:52

Traim in rRomnia si asta ne omoara cu zile !

 

sau

 

Poezie, poezie, te $#%@%# pe ea de romanie !

Daniellone09.04.2008 22:00

Parerea mea este ca sloganul cel mai potrivit ar fi fost: PE EI, PE MAMA LOR!

ssinpadureacualune09.04.2008 22:13
Primul: e minciuna, avand in vedere situatia "neagra si cu aripioare", "care este ea".

Al 2-lea: pana si filmul Star Treck pare mai credibil.

Al 3-lea: "Romania PCR!!!!!"

Sentimentele mele de asemeni...

Azzido09.04.2008 22:24

România, te iubim și cu tine ne mândrim!

asta e favoritul meu

micodo10.04.2008 00:03

hai sa le-aratam Banele,

mici, seminte si manele,

cu profetul la butoane

campioni d-europene!

SSK10.04.2008 00:04
:)
Virgil10.04.2008 05:17

Romania Stea-ua! Europa Stea-ua! Oriunde Stea-ua, Campionii din Ghen-cea!

 

Tinand cont de faptul ca meciurile echipei nationale au reinceput sa se dispute in Ghencea, cred ca sloganul nu ar fi exagerat.

 

@ micodo

 

hai sa le-aratam Banele,

mici, seminte si manele,

cu profetul la butoane

campioni la termopane!

Astristul10.04.2008 08:07
România, te iubim și cu tine ne mândrim!

asta e favoritul meu

Idem! :wink:

steagro

 

PS: Uitati-va aici: http://www.euro2008.UEFA.com/tournament/te...=113/index.html si o sa vedeti ca Mircea Bornescu e trecut fundas in lotul echipei nationale. Cica lista a fost actualizata pe 1 aprilie 2008. Cred ca au uitat sa spuna ca e pacaleala! :biggrin:

testorica10.04.2008 11:24

traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul ..... :punk:

«12»