Propun si eu unul:
România, te iubim/cã ca tine nu gãsim!
Acum vorbind serios, ultimul e cel mai bun mi se pare.
Cele mai tari sloganuri de la fiecare tara, in opinia mea, sunt:
Austria - Land of mountains, land of goals - acuma depinde in care poarta sunt golurile
Croatia - Passionate heart beats for the finals
Cehia - toate sunt misto
Franta - Un seul But : la Victoire !
Germania: Germany - one team - one purpose
Grecia - It contains 11 million Greeks!
Olanda - toate sunt naspa!Rau!
Italia - Blue in heart, Italy loves you
Polonia - nu-mi place nici unul, doua dintre ele zic ceva de alb-rosu, culori pe care nu le suport prin definitie!
Portugalia - This coach is driven by the Will to Win (coach inseamna autocar aici, cred)
Romania - România, în finalã e speranța naționalã !
Rusia - Russia will defeat you in fair play! The Trophy will be attained and seized away from you!(mi se pare ca se potriveste si la politica externa a Rusiei) 
Spania - Whatever happens, SPAIN ALWAYS
Suedia - naspa toate
Elvetia - Final destination: Vienna (mi se pare ca seaman cu numele unui film de actiune)
Turcia - Would passion of Turkey fit into this bus?