DeMaio, omule, nu trebuie sa raspunzi fiecaruia in parte. Iti apreciez solicitudinea, dar cred ca exagerezi. Lasa-l pe fiecare sa spuna ce crede, nu incerca sa le rastalmacesti comentariile sau sa le impui propriile pareri. Intr-un fel rolul tau in aceasta imprejurare a luat sfarsit din momentul postarii articolului.
IPOCRÍT, -Ã, ipocriți, -te, adj., s.m. și f. 1. Adj., s.m. și f. (Persoanã) care se aratã altfel de cum este; (om) prefãcut, fãțarnic. 2. Adj. (Despre manifestãrile oamenilor, fizionomie etc.) Care trãdeazã, aratã ipocrizie. – Din fr. hypocrite.
Am auzit ca au nevoie de poze Virgil pentru noua editie de DEX si pentru cuvantul asta esti facut perfect.
Excelent articol DeMaio - Sdrobis e un nimeni pentru fotbalul romanesc in comparatie si cu de-alde Marian Rada sau Talnar ce sa mai vb de Lacatus.
DeMaio daca era Virgil in locul tau fie stergea articolul (cum stim ca poate) ,te bana (si asta a facut fara motive - sa ne amintim Virgil cum ti-ai luat tu un concediu de moderat?) sau iti trimitea un PM si te injura:)