FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua criticii iraționale

«12»
amarel06.04.2008 12:27

Presa sportiva romaneasca, si cu precadere PRO-SPORT si postul SPORT.RO si PRO-TV , lanseaza titluri care n-au nici o legatura cu continutul stirii !!! Lanseaza titlul, ...daca-i titlul in ziar pe prima pagina ,sub el sta scris pagina unde gasesti stirea,iar cand ajungi acolo , descoperi ca de fapt titlul era cam la misto iar stirea ....de umplutura ---manevra preferata a impotentei ziaristilor de a-si vinde marfa ---------- :nono:

La TV, la fel, apare neica nimeni si spune titlul, dupa care spune ca vei putea urmari stirea dupa publicitate sau dupa 20 de minute ........., oricum daca astepti acea stire vei regreta pierderea timpului in fata TV-ului..... :blink:

Eu unul ,de cateva zile nu mai cumpar ziare sportive,asa cum a scris cineva aici pe forum , e singura si cea mai grea lovitura pe care le-o putem da gainarilor astora de ziaristi, care nu stiu ce-i aia ziaristica, tintele lor sunt scandalurile, au descoperit ca scandalurile umfla tirajele , iar daca nu-s scandaluri , le inventeaza sau le provoaca ei . :clap:

endorama07.04.2008 02:29

din pacate, Steaua din 1986, campioana Europei a fost Steaua parintilor nostri (si poate si a autorului articolului de fata). Steaua noastra e Steaua din 2008, blatista Europei.... asta e... iar [...] de suporteri il sustin in continuare pe Lacatus.... se vor vedea efectele la toamna in Liga, unde butoanele lui Becali nu va mai putea acoperi incompetenta antrenorului

 

 

Editat de moderatori!

novac07.04.2008 05:11
din pacate, Steaua din 1986, campioana Europei a fost Steaua parintilor nostri (si poate si a autorului articolului de fata). Steaua noastra e Steaua din 2008, blatista Europei.... asta e... iar fraierii de suporteri il sustin in continuare pe Lacatus.... se vor vedea efectele la toamna in Liga, unde butoanele lui Becali nu va mai putea acoperi incompetenta antrenorului

endorama, noi il sustinem pe Marius pentru ca el merita acest lucru! Este antrenorul nostru cel putin pana la vara ... timp in care, speram noi, va reusii sa cladeasca o echipa dupa chipul si asemanarea lui (asta bineinteles daca va fi lasat de catre finantator). De la vara incolo vom mai vedea ce se va intampla ... pana atunci tu nu ai nici un drept sa scrii astfel de mizerii!

 

Nu stiu ce treaba au parintii tai cu iubirea de Steaua dar in mod sigur au dat chix cu educarea ta ca matur echilibrat care-si cantareste spusele! Steaua din 86 a fost/este/va fi Steaua Domnului Ardeleanu, a mea si a multora dintre userii acestui forum ... data viitoare gandeste-te de doua ori inainte de a mai posta astfel de cugetari idioate pe aici!

 

 

Un "fraier de suporter"!

victor07.04.2008 07:21
din pacate, Steaua din 1986, campioana Europei a fost Steaua parintilor nostri (si poate si a autorului articolului de fata). Steaua noastra e Steaua din 2008, blatista Europei.... asta e... iar fraierii de suporteri il sustin in continuare pe Lacatus.... se vor vedea efectele la toamna in Liga, unde butoanele lui Becali nu va mai putea acoperi incompetenta antrenorului

 

 

baietel, vezi ca nu e bine sa-ti limitezi educatia doar la citirea ziarelor. incearca sa intri prin biblioteci, unde vei gasi 'baltagul", "moara cu noroc" si "Dan, capitan de plai", genul de lecturi pe care am impresia ca le-ai evitat pana acum. citind mult si divers vei evita situatia actuala, cand rade lumea de tine.

 

te uiti mult la televizor si citesti doar ziare, de aceea iti si simti creierul golit si spalat! banuiesc ca nici capul nu te doare niciodata?!

 

 

semnat:

tot un fraier de suporter

MoWeed07.04.2008 07:26
din pacate, Steaua din 1986, campioana Europei a fost Steaua parintilor nostri (si poate si a autorului articolului de fata). Steaua noastra e Steaua din 2008, blatista Europei.... asta e... iar fraierii de suporteri il sustin in continuare pe Lacatus.... se vor vedea efectele la toamna in Liga, unde butoanele lui Becali nu va mai putea acoperi incompetenta antrenorului

Bah baiete tu sa nu mai crezi tot ce vezi scris in ziare cu butoanele lui Becali.

Sunt complet de acord cu ce a zis Victor deasupra despre tine....

 

Si eu sunt unul din "fraierii de suporteri" care-l sustin pe un om care a facut multe lucruri pentru Steaua ca jucator si ar merita mai multa rabdare din partea noastra ca antrenor.

JDERUL07.04.2008 07:38

Stau si ma intreb daca cineva cat de cat rational poate sa creada asemenea gogosi cum ar fii : ca Steaua isi cumpara adversarii. mai ales in meciurile de acasa!

Pai fratilor,daca am ajuns sa cumparam meciul de acasa cu o adversara care a acumulat jumatate din punctele noastre,noi fiind pe locul 2 iar ei pe 13 inaintea meciului cum mai putem aspira la titlu?

Dupa opiniile frustratilor de tot felul care umplu ,,sticlele" si mazgalesc prin tot felul de fituici(saraca hartie nici de ,,igienica" nu poate fii reciclata,ca fac oamanii de bun simt hemoroizi),Steaua de la inceputul la sfarsitul fiecarui campionat nu ar face altceva decat sa cumpere meciuri! Daca ar fii asa,atunci ce rost ar mai avea sa transfere jucatori de valoare,sa plateasca antrenori valorosi,sa cheltuiasca bani prin fel de fel de cantonamente,etc?

Daca ar fii asa,atunci ar legitima jjjjj 22 de salahori care sa poata sa se ,,agite"cate 11 in teren,ar ,,antrena-o" el,in loc de cantonamente i-ar scoate la plimbari prin parc,i-ar trata cu un pepsi,coca,...ceva de baut,un biscuit,un covrigel acolo sau poate niste pufuleti,ceva mai ieftin si nu ar mai plati salarii de sute de mii de euro.Cu 500 euro pe luna ar gasi destui sa fie in stare sa alerge 90 minute ca ,,apucatii" pe teren! Ar avea profit maxim!

 

DE CE AVEM ATATIA JUCATORI CONVOCATI LA DIVERSE LOTURI NATIONALE?

 

Cumva si acolo tot banii lui jjjj dicteaza selectionarea lor?

bancila07.04.2008 08:38
Stau si ma intreb daca cineva cat de cat rational poate sa creada asemenea gogosi cum ar fii : ca Steaua isi cumpara adversarii. mai ales in meciurile de acasa!

Pai fratilor,daca am ajuns sa cumparam meciul de acasa cu o adversara care a acumulat jumatate din punctele noastre,noi fiind pe locul 2 iar ei pe 13 inaintea meciului cum mai putem aspira la titlu?

Dupa opiniile frustratilor de tot felul care umplu ,,sticlele" si mazgalesc prin tot felul de fituici(saraca hartie nici de ,,igienica" nu poate fii reciclata,ca fac oamanii de bun simt hemoroizi),Steaua de la inceputul la sfarsitul fiecarui campionat nu ar face altceva decat sa cumpere meciuri! Daca ar fii asa,atunci ce rost ar mai avea sa transfere jucatori de valoare,sa plateasca antrenori valorosi,sa cheltuiasca bani prin fel de fel de cantonamente,etc?

Daca ar fii asa,atunci ar legitima jjjjj 22 de salahori care sa poata sa se ,,agite"cate 11 in teren,ar ,,antrena-o" el,in loc de cantonamente i-ar scoate la plimbari prin parc,i-ar trata cu un pepsi,coca,...ceva de baut,un biscuit,un covrigel acolo sau poate niste pufuleti,ceva mai ieftin si nu ar mai plati salarii de sute de mii de euro.Cu 500 euro pe luna ar gasi destui sa fie in stare sa alerge 90 minute ca ,,apucatii" pe teren! Ar avea profit maxim!

 

DE CE AVEM ATATIA JUCATORI CONVOCATI LA DIVERSE LOTURI NATIONALE?

 

Cumva si acolo tot banii lui jjjj dicteaza selectionarea lor?

m am saturat de ,,comentariile astora negativisti si cretini_duceti va toti in pivnita si aruncati cheia :thumbsup:

 

din pacate, Steaua din 1986, campioana Europei a fost Steaua parintilor nostri (si poate si a autorului articolului de fata). Steaua noastra e Steaua din 2008, blatista Europei.... asta e... iar fraierii de suporteri il sustin in continuare pe Lacatus.... se vor vedea efectele la toamna in Liga, unde butoanele lui Becali nu va mai putea acoperi incompetenta antrenorului

presa e o curva,si toti ,,carcotasi,, va transmit ....mai aveti nevoie si de creier fular-campioniifular-campioniifular-campionii ampionii :rolleyes:

Este interzisã postarea a douã mesaje consecutive în același thread.

FortuneTeller07.04.2008 22:34
oare am putea sa-l acceptam vreodata pe Lucescu la Steaua, daca s-ar ivi ocazia ?

NU! Cine se aseamana, se aduna. Tocmai de aceea Il Muce a facut cariera la Dinamo si Rapid.

 

CITAT(endorama @ Apr 7 2008, 05:29 AM)

din pacate, Steaua din 1986, campioana Europei a fost Steaua parintilor nostri (si poate si a autorului articolului de fata). Steaua noastra e Steaua din 2008, blatista Europei.... asta e... iar fraierii de suporteri il sustin in continuare pe Lacatus.... se vor vedea efectele la toamna in Liga, unde butoanele lui Becali nu va mai putea acoperi incompetenta antrenorului

 

Hey pal, vezi ca te-au facut astia cu presa... Noi astia de o seama cu parintii tai, adica cei care am vazut magia Stelei pe viu in '86, stim cum sta treaba cu fitilele, cu zvonerii si cu raspandacii. Exact ce doreste cloaca presei romane este sa influenteze opinia publica impotriva Stelei, sa detaseze suporterii de ros-albastrul nostru si sa-i vopseasca in visiniu, in ros-alb, cacaniu, etc. Pe vremea noastra am avut parte de chestii similare, vestita cupa a Romaniei este si azi prezentata ca o mare rusine, da' nici un ziarist nu sufla o vorba despre felul jegos in care Craciunescu a arbitrat acea finala, ce primim ca relatare este doar ca in min 93 Steaua a iesit de pe teren. La fel si azi, primim stiri cu carul despre Steaua, majoritatea spuse "la misto", care chipurile pluseaza la ideea ca Steaua joaca necinstit. Nu-mi place Becali si sper sa-l prinda astia cu ceva nelegal, dar daca CFR-ul avea 10 puncte in minus mai era nevoie ca Becali sa fac declaratii tampite cu butoane si valize? Becali a spus un lucru corect, in Romania nu castigi fara relatii si bani. Eu unul n-am nevoie de blaturi la Steaua, dar nu stiu daca sunt reale cele anuntate de presa, si stiu sigur ca nu Steaua a pornit acesta situatie dubioasa.

«12»