Presa sportiva romaneasca, si cu precadere PRO-SPORT si postul SPORT.RO si PRO-TV , lanseaza titluri care n-au nici o legatura cu continutul stirii !!! Lanseaza titlul, ...daca-i titlul in ziar pe prima pagina ,sub el sta scris pagina unde gasesti stirea,iar cand ajungi acolo , descoperi ca de fapt titlul era cam la misto iar stirea ....de umplutura ---manevra preferata a impotentei ziaristilor de a-si vinde marfa ---------- ![]()
La TV, la fel, apare neica nimeni si spune titlul, dupa care spune ca vei putea urmari stirea dupa publicitate sau dupa 20 de minute ........., oricum daca astepti acea stire vei regreta pierderea timpului in fata TV-ului..... ![]()
Eu unul ,de cateva zile nu mai cumpar ziare sportive,asa cum a scris cineva aici pe forum , e singura si cea mai grea lovitura pe care le-o putem da gainarilor astora de ziaristi, care nu stiu ce-i aia ziaristica, tintele lor sunt scandalurile, au descoperit ca scandalurile umfla tirajele , iar daca nu-s scandaluri , le inventeaza sau le provoaca ei . ![]()
