FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Boicot presa

«12»
bogdan30.03.2008 19:56

Unul din cati. :sad2:

fedora30.03.2008 20:58

Rog explicit redactia sa posteze o scrisoare deschisa catre club prin care sa ceara:

- anularea acreditarilor pentru gsp, prosport, sport.ro

- intrarea in silenzio-stampa

- singurele stiri despre echipa sa apara pe site-ul oficial

 

Deja s-a depasit orice limita suportabila!

MoWeed30.03.2008 21:03

Nu cred ca intrarea in silenzio-stampa e o solutie pentru ca ar aduce alte scandaluri( "stelistii sunt aroganti" sau "s-au suparat ca le-am demascat balturile")

Solutia sta la stelisti dar din pacate sunt multi care daca s-ar face un boicot nu ar participa.

Eu unul nu mai intru pe site-urile prosport, gsp si sport.ro cat timp mai traiesc....

fedora30.03.2008 21:12

Silenzio stampa si scoaterea acreditarilor sunt singurele lucruri care ii dor pe leprosii din presa!

Oricum de vuit vor tot vui!

bogdan30.03.2008 21:50
Silenzio stampa si scoaterea acreditarilor sunt singurele lucruri care ii dor pe leprosii din presa!

Oricum de vuit vor tot vui!

 

Solutia ar fi sa nu mai vorbeasca nimeni de la Steaua decat un purtator de cuvant, iar acesta sa nu faca nicio afirmatie vis-a-vis de alte meciuri si planuri, sa raspunda concret doar pentru momentul actual. Deasemenea ar trebui anularea acreditarilor pentru Ghencea. Ce mai conteaza ca ne vor face aroganti, poate ca este mai bine asa decat carpe. Si tocmai pentru ca nu ia nimeni atitudine (nu ne comportam ca un club mare)(eventual si pe cale civila in anumite cazuri), ei vor terfeli incontinoare numele Stelei. Cred ca ar trebui in primul rand o scrisoare deschisa conducerii clubului Steaua, semnata de mai multi stelisti sau venita din partea AISS. Eu unul sustin sub orice forma sa particip la acest demers. Situatia nu mai poate fi ignorata. NU SE MAI POATE ASA.

fedora30.03.2008 21:56

Exact! Un purtator de cuvant si site-ul oficial sunt arhi-suficiente!

Sa moara buzarinii si geamantanele de ciuda!

steaua_gloria31.03.2008 10:42
Eu unul nu mai intru pe site-urile prosport, gsp si sport.ro cat timp mai traiesc....

Am 2 zile :thumbup: si o sa dureze mult si bine :yeahh:

bogdan31.03.2008 12:55
Am 2 zile :thumbup: si o sa dureze mult si bine :yeahh:

BVOOOOO!!! :clap: :clap: :clap:

bancila31.03.2008 13:17

cel mai bine ar fi ,sa faca Jiji un canal TV-gen barca,Chelsea,etc_restul pa ca nu ne merita fularultras

Virgil31.03.2008 16:43

@ Sorin Camner

 

Ideea cu boicotarea presei nu este noua pe acest forum. Ea se discuta ori de cate ori cineva simte revolta fata de stirile mincinoase la adresa Stelei, incriminarea gratuita a acestui club cu care fiecare roman ar trebui sa se mandreasca, construirea unor scenarii defavorabile clubului nostru, etc.

Consider initiativa ta de a deschide acest topic in consesns cu atitudinea majoritatii suporterilor Stelisti fata de gazetele sportive.

yo_marius31.03.2008 16:47

cititi AICI

 

eu pe OLS, speranta exista! :thumbsup:

MoWeed31.03.2008 17:17

yo_marius

 

Ce bine le-ai zis-o...

MinoRu_Xxl05.04.2008 13:55

Boicotare presei este o idee buna si care poate avea efect. Sa nu le mai cumparam ziarele se poate. Sa nu le mai accesam saiturile nu prea se poate deoarece sunt multi iubitori ai sportului care se informeaza din acele locuri. Insa se poate face altfel: nu mai citim articolele despre Steaua => in scurt timp redactia nu le va mai publica articolele deoarece nu le citeste nimeni => acesti ziaristi (a se citi tonomate) nu-si vor mai lua banii de la cei care platesc articolele anti Steaua.

Se mai poate face si altfel: mailurile redactorilor/ziarului sunt publice, trimitem mailuri incontinuu (orice va trece prin minte, insa nu injuraturi) deoarece din mailuri nu-si iau bani. In acest fel putem bloca activitatea lor si le putem arata ca parerea noastra conteaza. Totul se realizeaza usor: se publica intr-un topic de pe saitul FcSteaua o adresa de mail si o anumita perioada de timp trimitem mesaje cu titlul "Boicot presa."

dan_valentyna05.04.2008 14:19

TREBUIESC LUATE MASURI IMPOTRIVA ASTORA DE LA SPORT . RO SUNT NUMAI MILITIENI ACOLO SI NU SUNT ECHIDISTANTI FATA DE TOATE ECHIPELE DE FOTBAL SUNT NISTE LICHELE CARE SCRIU 4 RINDURI SI AU AJUNS REDACTORI SAU EDITORI PINA ACUM ERAU SIMPLI CERCETASI SI ACUM SUNT IN STARE SA JUDECE O ECHIPA SAU ALTA NU JUDECA UN INTREG SISTEM CARE SA IMPUTIT

 

 

 

 

1.1 Mesajele scrise pe forum trebuie sa aiba litera (fontul) normala a forumului (Verdana), de culoare neagra, fara bold sau alte formatari de text sau culori. Insa, puteti accentua unele cuvinte ale mesajului vostru prin formatari precum bold, culori, font mai mare (maxim marimea 6), CAPS LOCK etc. cu conditia ca aceste accentuari sa nu depaseasca 30% din totalul mesajului.

Editat de moderatori

mir8605.05.2008 19:04

Singurul site de "fotbal" din Romania pe care intru este fcsteaua.Presa sportiva? am renunatat de mult timp la asa ceva. Voi chiar nu va dati seama ca astia ne baga tot felul de "gogosi" care de care mai gustoase si mai mari numai ca noi sa le cumparam amaratele de ziare (un c@c@t ambalat frumos in staniol sau hartie colorata tot c@c@t se va numi).

Sictirit de tot ce se intampla in !tara! asta.

fansteaua4606.05.2008 16:03

O echipa de pomanagii

 

http://www.ziua.net/display.php?data=2008-...6&id=236847

 

Ar trebui boicotat acest ziar

amarel06.05.2008 16:33
Eu unul nu mai intru pe site-urile prosport, gsp si sport.ro cat timp mai traiesc....

Am 2 zile :thumbup: si o sa dureze mult si bine :yeahh:

promit ca azi e prima zi de boicot !!!!!! :thumbup:

MoWeed06.05.2008 18:03
promit ca azi e prima zi de boicot !!!!!! :thumbup:

Eu am depasit luna....

Raira07.05.2008 06:31

Salut. Mi se pare foarte buna ideea voastra, caci nu se mai poate. ,,Steaua face, Steaua drege...". Oamenii astia nu au pic de respect pentru ceea ce inseamna Steaua pentru Romania. fular-campionii

chewie08.05.2008 15:29

bah oameni buni..nu se mai poate asa ceva!!!in afara faptului ca presa ataca Steaua in fiecare zi...mai apar si dobitoci ca Iancu si unguru de paszkani(ca sa nu mai pomenesc de Borcea si tiganii de sub pod) si balacaresc Steaua in ultimul hal!!!!hai sa cautam o solutie la ce se intampla pentru ca depasesc orice limita a bunului simt!

Marius_Mark08.05.2008 16:21

Salut tuturor Stelistilor!

 

 

Nu am intervenit aici pt ca nu am mai ajuns la stadion de mult timp. Dar, e mult prea mult. Am intervenit pe site-urile unor 'mari specialisti' cînd a fost cazul. Doar explicatii tehnice ( ce însemnã contraatac 3 contra 1 fundaș, 2 contra portar, etc.) Atacul unor trusturi de presã contra Stelei, lipsite de argumente de 'fotbal' spune multe. Am evitat sa-i atac. Am dat doar explicatii ( am jucat și eu putin fotbal ..) Acum au depasit orice limita. Nu suntem o tara de 'ziaristi'. Muncim, ne cîștigãm banii cinstit și nu mai tolerãm jignirile, nu am ajuns sa vînd maculaturã ca sã trãiesc..

 

Steaua!! .. doar Steaua, de 35 de ani

TheSithLord08.05.2008 19:27

"Ziaristii preseaza in continuare despre noi,nu ne-ati facut voi,v-am facut noi pe voi" - Uzzi in Cine e cu Noi.Ar mai fi una cu dedicatie.Aia de pe albumul 6 (Dupa Blocuri).

«12»