De reluat meciul din minutul respectiv e imposibil! Pentru ca rapidul nu mai are acelasi antrenor, deci nu s-ar mai putea relua!
Problema este ca e o intoxicare de rapidism pe toate posturile in care se aminteste de altceva decat de cazul in speta! Precedent in Spania, preluat de ziaristii rapidisti si antistelisti de la noi, in care cica un meci s-a reluat! Problema este ca e alta tara, Spania nu e egal Romania, si au existat zeci de exemple in care meciul s-a terminat cu 0-3, dar, ciudat, se tace in draci cand se aminteste exemplul spania! Dupa care se vine cu alte exemple in care arbitrul lovit, NU a oprit meciul! Se aduce in discutie de toti ziaristii ca : regulamentar, arbitrul a procedat corect, DAR cica intervine partea morala unde nu e ok! Se vorbeste de spiritul jocului! CE tare! Pai de exemplu, daca luam logica deficitara, in meciul Steaua-UTA, daca nu se marca in minutul 91, meciul trebuia continuat,in spiritul jocului, pentru ca Steaua era calare pe aia si golul plutea in aer! Problema e ca regulamentar, meciul trebuia oprit in min 90 + prelungiri!
Vedeti cum e??? Cand e regulamentar, e ok, dar daca Steaua beneficiaza de regulamentele, se mai aplica si moralul si spiritul!
Se baga in emisiuni, niste abjecti din galerii care mint cu nerusinare, ca 25 de echipe se retrag din Liga 1, din motive de Steaua si Dinamo! Problema e ca nici o echipa nu stie ca se retrage si totul e inventie, dar ziaristii antiSteaua marseaza pe idee, ca da bine!
