acel "cineva" prezentat in cadrul articolului eram eu.
Daca privesti atent la ce a facut Lovin imediat dupa fluierul final al arbitrului nu cred ca ar trebui sa ne simtim prea bine. Acele gest al bratelor ridicate in aer a victorie spune mult despre mentalitatea unor jucatori stelisti.
Desi am sustinut imediat dupa terminarea meciului (se poate verifica) ca Steaua va castiga si ca asa si trebuie cu 3-0, nu pot sa sar pentru atitudinea unor jucatori ros albastri. Banuiesc ca si eu ma incadrez putin in tabara "corectilor". Aceasta pentru ca ma preocupa maniera in care castigam sau modul cum ne comportam in aceste situatii exceptionale cum a fost cea de joi. Apreciez faptul ca stelistii au iesit de pe teren, dar acele zambete de satisfactie si alte manifestari asemanatoare nu-si aveau rostul: Rapid conducea MERITAT cu scorul de 1-0. De aici, putina decenta nu ar fi stricat.
Din pacate ramanem cu marile noastre probleme: scandaluri legate de victoriile noastre, acele meciuri in care avem 2-0 sau 3-0 la pauza nu mai apar, castigam la mare lupta si cu mult scandal un campionat, iar Becali se sterge la fund cu tot ce inseamna onoare si mandrie pentru noi. In plus, avem un al patrulea antrenor intr-un singur sezon, unul pe care il iubim, dar care nu poate duce echipa acolo unde ne-am dori. Pana nu vom scapa de Becali nu vom avea la ce sa speram. Intre timp dobitocii il iubesc pentru ca aparent el este investitorul de care am avea nevoie.
Il Soldatino,
In primul rand vreau sa-ti spun ca imi place foarte mult cum scrii.
In al doilea rand, articolul meu nu este un atac la pozitia exprimata de tine pare-mi-se intr-un post, nu in articolul propriu-zis referitor la situatia de la meciul cu Rapid. Pozitia exprimata de mine intareste ceea ce chiar tu ai spus dupa meciul respectiv, c.a Steaua trebuie sa castige cu 3-0. Prin urmare, nu cred ca avem opinii atat de diferite, cel putin in privinta asta.
Atitudinea lui Lovin si Badea mi s-a parut si mie aiurea, dar cred ca asta este cea mai mica dintre probleme in momentul de fata. Cred ca problema cea mai mare este Jiji. (din nou, parerile noastre par a fi la fel).
Tu te incadrezi prea putin in tabara "corectilor", eu ma adresam in acest articol altora, poate trebuia sa nominalizez userii de pe forum. Ce m-a deranjat a fost ca acestia au cazut in plasa unei anumite parti a presei sportive si nu au vazut adevaratii vinovati ai situatiei. Afirmatia ta despre presupusa presiune a presei a fost doar unul din punctele de plecare pentru articolul meu.
Am vrut sa clarific aceste probleme tocmai pentru ca te apreciez foarte mult. Mai tii minte amenintarile care ti s-au adresat la un moment dat? Am postat si eu ceva in favoarea ta atunci si ceea ce am scris atunci ramane valabil: apreciez ca esti singurul de pe acest site, alaturi de greco de curand, care isi dezvaluie adevarata identitate publicului larg. Si alti autori de articole de pe site se cunosc probabil intre ei si/sau cu alti useri care posteaza pe aici. Eu inca nu am facut pasul asta, ramane de vazut cand o sa-l fac.
Oricum, iti urez toate cele bune.