FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mesaj cãtre "corecți"

«123»
maye22.03.2008 00:17

din tot ce zic gunoaiele astea de ziaristi rezulta ca noi am fi vinovati ca niste maimute infecte arunca cu obiecte in teren dupa ce se scarpina cu ele in diverse zone...nu NU E VINA noastra ... si NU sa nu se rejoace meciul...sa ne dea 3-0 si sa ii vad cu spume la gura si cu scarpinaturi de paduchi in cap....m-am saturat de toti "specialisti" de pe la TV(si cred ca toti ne`am saturat)...sa ne lase dracului in pace....improsca echipa cu noroi niste fatalai cu pixuri care nu au jucat veci fotbal...pai ei faceau pe ei la un meci obisnuit si ieseau de pe teren...uitati`va cum este imbrancit un ziarist numa` ca nu plange...fetite.....si referitor la dinaMUIsti..ei sa nu uite ca pleaca de la meciurile de afara in TAB`uri...si in Ghencea , templul fotbalului romanesc , ei asa fug la vestiare....sa nu se rejoace nimic...castigam 3-0....sa nea dea Domnu sanatate si altora numai spume , spasme si pitici pe creier...aa...si vreo cateva etape de suspendare (oricum numa` la "derby" se umple stadionul la ei )....Forza Steaua...Cinste , Iubire , Respect !

DanStan22.03.2008 00:31
DanStan, lasa, e bine asa. Sa taca Gigi si sa vorbeasca, civilizat, Adi Ilie si Argasela. Nu stiu ce m-a bucurat cand azi la Sport.ro Manea tipa ca un idiot iar Adi Ilie vorbea calm, civilizat.

 

Exact. Sa taca. Atunci cand jegopresa a declansat campania de pupat dosul becalian a declarat cumva oieru' la teveu ca vrea sa fie pupat in dos ? Nu, totul s-a aranjat pe alte cai. Iar acum cand echipa de fotbal e terfelita de toti neavenitii caile alea nu mai exista, nu ? Cand s-a pus problema luptei impotriva 'huliganilor' care scandau ce nu-i convenea stim-noi-cui presa a pus botul imediat. Dar aceeasi presa publica acum fara nici un fel de jena articole injurioase la adresa jucatorilor, antrenorilor si a echipei in ansamblu. Se pare ca astfel de articole nu deranjeaza pentru ca altfel s-ar fi luat inca o data masuri ca presa sa puna botul.

 

Shacker, nu ma intereseaza politica. Dar nu se mai poate. Azi m-a intrebat unu' daca nu mi-e scarba sa fiu stelist la cat fura echipa asta. Imi venea sa-l omor. Nu mai merge asa. Pentru ce sa inghitim noi toate ca**turile astea ? Pentru ce imaginea Stelei sa fie terfelita de niste indivizi care in vest n-ar fi angajati in redactia vreunui ziar de sport nici ca spalatori de podele ? Pentru milioanele din Liga ce probabil vor fi folosite pentru a returna finantarile ? In regula, dar in acest caz spalatorii de podele sa se adreseze celor ce incaseaza banul si sa nu mai pomeneasca numele Stelei.

threat22.03.2008 01:38

quote : @ alex blaja "Acesta este unul din momentele în care îl regret pe Mihai Stoica. El era singurul care putea ghici aceste manevre de aburire ale presei , pe care le și putea demonta. "

 

crezi ca astia NOI nu siau dat seama. dar mai bine sa taca sa nu intre in polemici. o atitudine de profesionisti.

ce mia mai placut au fost declaratiile lui Jiji, bine ca ai tacut ciobanule. si nu le dai apa la moara pulimei. asa trebuia sa faci de mult.

daca era MM ar fi iesit un scandal monstru, un adevarat teatru. MAI bine ca ai plecat istericule

in plus iese mai bine in evidenta campania anti-Steaua si prostimea din Romania. daca nu ne bagam in seama.

 

F?UCK YOU Romania

 

 

Un simplu f@ck Romania si de la mine , pentru ca numai la noi mazgalitori care nu au nimic de a face cu interpretarea legilor , regulilor si regulamentelor , al caror singur punct forte in CV este nesimtirea sunt in stare sa transforme evidenta.

Si inca un f@ckRomania pentru amanarea unei decizii pentru o saptamana .

Si inca un f@ckRomania pentru Mircea Sandu care la intrebarea " ce se intampla daca se dovedeste ca un stelist e responsabil ?" raspunde : "atunci cred ca trebuie sa ne indreptam impotriva clubului Steaua" !!!!!!Boule ,clubul organizator e responsabil !!!!

Zotta nu doarme 7 zile , o sa vedeti , e inca la realitatea cu marele terzian . Si cere circumstante atenuante ca vezi Doamne au stadion vechi etc etc .Din pacate pentru el , cel mai mare rapidist al tuturor timpurilor , Ion Craciunescu , s-a pronuntat deja : 3-0 pentru Steaua. Ce mi se pare ciudat e ca ce zice la meciul cu Urziceni , adica fault la Stelea cand de fapt (am mai spus-o) e fault la Dica - e preluat ca adevar absolut de toata presa , pe cand acum mai , mai ca suntem noi vinovati ca ciorile nu si-au depasit statutul de ciori .

 

 

P.S. Corb la corb ISI scoate ochii - reversed popular wisdom fularultras

tatae222.03.2008 01:41

In deschidere am sa abordez subiectul zilei : Meciu Rapid - Steaua

Ma realmente uimit de atitudinea conducatorilor rapidisti care se pare ca nu stiu sa piarda.Ce`i drept Cpos este un tip calic era de asteptat ca nu v`a accepta sa piarda. Ca toata lumea am si eu varianta mea referitor la cele intamplate pe stadionul giulesti

Anuntat in data de 19.03.2008 de catre Mama Râma, adevarata urmasa a Mamei Omida , Gigi Becali la contactat pe Petrisor "Sacalu`" fost campion olimpic la aruncatul cu obiecte actualmente fara ocupatie si contra sumei de 10 mi de dolaaaari la tocmit pe acesta sa se infiltreze in galeria rapidista si in momentul in care v`a primi 2 bipuri de pe numarul lui Argaseala sa arunce in teren cele 3 brichete si 2 piulite care ii fusesera lasate cu 2 seri inainte sub scaunul de la tribuna a 2 a. Personaj notoriu pe stadioanele din miercurea-ciuc , odorheiul secuiesc si sulina , "Sacalul" a fost depistat si retinut cu promptitudine de fortele de ordine publica si astfel planul A a lui Gigi a fost dejucat. Becali trece la planul B. Zmarandescu deghizat in vanzatoare de seminte reuseste sa ajunga in T2 . Ajuns acolo din punga de seminte scoate o surubelnitza cu care desface holshurubul de la unul dintre scaune si il ocheste pe Deaconu fix in moalele capului . ACesta din fair play nu opreste meciul acordand inca o sansa rapidstilor. Disperat de nereusita planurilor si de scorul de pe tabela Becali apasa butoanele. UNul dintre butoane, cu corespondenta directa la Pentagon il alarmeaza pe Bush.Acesta ii trimite un la 1212 cu textul "Becali" si castiga 200 de euro in bonuri de masa .

Anuntat de Ilie ca in telefon asteapta Bush , Becali se ridica triumfator in picioare se uita in stanga si in dreapta asigurandu`se ca in jurul lui sunt destui oameni importanti care sa observe cu cine vorbeste el la telefon si .....pac pac raspunde la mobil.Dupa cateva secunde inchide se uita spre cer . In urmatorul minut de pe unul din satelitii americani ce orbiteaza in jurul lunii este lansata o bricheta de culoare galbena avand ca tinta capul arbitrului Deaconu. Din cauzaa gaurii din stratul de ozon traectoria brichetei ucigase este deviata si aterizeaza la picioarele lui Lovin. Cam asta este in capul lui zota,rrednic si ana electronica :D

threat22.03.2008 01:45

tatae esti tare :kisstogether:

eddie the 'ead22.03.2008 05:26

"De-asta este România unde este, pentru cã întotdeauna s-au gãsit câte unii care sã spunã cã este mai onorabil și mai cinstit sã facem altfel decât spune legea."

 

De acord cu articolul, cu iesirea jucatorilor pe teren (mai ales pe un "stadion" si cu un "public" ca cel din Giulesti"), de acord cu tot ce s-a intamplat, mai putin cu fraza asta. Nu e prima oara cind o vad pe forum si mi se pare, cu scuzele de rigoare, aiuristica. Daca toti am face lucruri onorabile si cinstite, chiar mai presus de lege, cred ca am fi undeva, peste suedezi... De cind onoarea si cinstea sunt lucruri atit de pretuite in tara asta? De cind sunt legile atit de drepte? Legea domnului militian e lege, nu? Dar in acel caz, desigur, se schimba foaia. Si perceptia unora...

 

Da, si eu am spus ca mi-as dori sa se rejoace si sa cistigam cu 3-0. Dar daca se hotaraste sa cistigam cu 3-0 la "masa verde", nu o sa pling, sa fim seriosi. Insa nici nu o sa sar in sus de bucurie, asa cum fac unii.

 

Da, vom primi ceea ce ni se cuvine, dar sa nu uitam ca scorul pe teren era 1-0 pentru ei. Iar pe mine asta ma cam doare...

Gabyc22.03.2008 05:35

Prima data si eu miam dorit rejucare meciului dar vazand aseara de ce sunt in stare multi dintre ziaristii si oamenii "de fotbal" din Romania m-am razgandit.Nu stiu ce sa intamplat saptamana asta dar ii vad pe multi dintre ziaristi acordand pentru prima data dreptate Stelei.Unul din ei ar fi tolontan care la emisiunea lui Tuca a spus ca cel mai corect ar fi acordare celor 3 puncte Stelei si aplicare regulamentului pentru a pedepsi clubul organizator.Tot aseara mia placut cand l-am auzit pe Dragomir laudand sistemul de intrare pe Ghencea precum si firma de paza precizand ca e singura din tara care isi face meseria.Mia mai facut placere un lucru saptamana asta ca oficialii Stelei "au fost scurti si la obiect".Gigi nu sa mai bagat a lasat doar pe cei de la club sa dea declaratii.Adi Ilie:"sa se aplice regulamentul".Argaseala:"Sa decida comisiile"

Cel care a atacat mai dur a fost Lacatus.Mie unul imi place ca a facut acest lucru arata ca nu lasa sa fie calcata in picioade el si nici imaginea Stelei.La emisiunea de aseara cred ca Copos sa facut de tot r*****L cu asa zisele lui imaginii pe care chiar Dragomir i lea intors spunand ca nici cel mai bun aruncator nu arunca de unde a aratat Copos.Una peste alta Forza Steaua si bafta in meciul cu UTA poate reusim sa mai micsoram diferenta de puncte.

vlad7522.03.2008 05:56

Am aceasi parere ca la inceput. Meci castigat la masa verde,fara cerere de rejucare din partea noastra. Eu nu sunt cavaler in situatia asta si nimeni nu ar trebui sa fie.

PS Nu trebuie sa va suparati pe niste ziaristi de 2 lei. Ignorati-i!!

alexblaja22.03.2008 07:59
Da, vom primi ceea ce ni se cuvine, dar sa nu uitam ca scorul pe teren era 1-0 pentru ei. Iar pe mine asta ma cam doare...

 

Mai erau 17 minute de jucat, plus prelungiri. Din punctul meu de evdere, Rapidul nu a jucat mai bine ca Steaua, care mai putea inscrie si 3 goluri pana la final. Nu stim ce s-ar fi intamplat, de aceea este important sa se aplice regulamentul.

 

Referitor la respectarea legii...cred ca aia care au devalizat Bancorexul erau siguri ca a fost onorabil ce au facut ei. Daca ii intrebi acum iti vor spune ca ei sunt cinstiti. E drept ca legile se dau in tara asta dupa cum are interesul unul sau altul, dar noi oricum, ca simpli cetateni, suntem nevoiti sa le respectam.

 

Problema in Romania nu este injustetea legilor existente, ci posibilitatea lor de a fi interpretate dupa cum vrea fiecare. Sa luam exemplul legii militianului. Pe Ghencea galeria Stelei nu are voie cu steaguri, pe alte stadioane are voie cu steaguri. Pentru mine este un exemplu clar de interpretare a legii in mod diferit. Aici trebuie umblat dupa parerea mea, la imposibilitatea de a mai interpreta legea dupa bunul plac. Legea sa fie una pentru toti.

 

In cazul de fata, legea e clara. Ea este reprezentata de regulamentul care prevede ca Steaua trebuie sa castige cu 3-0. In privinta legitimitatii bucuriei lui Badea sau Lovin putem discuta, dar asta cred ca e ultima dintre probleme

 

A, si inca o chestie.

 

Ma deranjeaza cand se spune f@ck Romania, pentru ca asta inseamna pentru mine f@ck you, f@ck maica-ta, f@ck frati-tu, f@ck Steaua si suporterii ei, f@ck orice este in Romania. Daca spuneati f@ck mitica, f@ck Liga si federatia, f@ck conducerea tarii nu aveam nicio problema.

eddie the 'ead22.03.2008 08:12

Mai erau 17 minute de jucat, plus prelungiri. Din punctul meu de evdere, Rapidul nu a jucat mai bine ca Steaua, care mai putea inscrie si 3 goluri pana la final. Nu stim ce s-ar fi intamplat, de aceea este important sa se aplice regulamentul.

 

Foarte corect.

 

Ma deranjeaza cand se spune f@ck Romania, pentru ca asta inseamna pentru mine f@ck you, f@ck maica-ta, f@ck frati-tu, f@ck Steaua si suporterii ei, f@ck orice este in Romania. Daca spuneati f@ck mitica, f@ck Liga si federatia, f@ck conducerea tarii nu aveam nicio problema.

 

Nu am spus eu asa ceva si nici nu voi spune vreodata. Am vazut la finalul unei postari treaba asta si, sincer, m-a deranjat si pe mine, dar nu cred ca e cazul sa te cobori la mintea celui care a scris asta. Nu am o parere buna despre politicieni, diverse legi care ne guverneaza, diversi ocupanti ai acestei tari, dar de aici e cale lunga pina la a injura o tara intreaga. Mai ales propria tara...

 

greco22.03.2008 08:15

Ceea ce se întâmplã zilele astea scoate la ivealã mizeria imensã din aceastã a 4-a putere a statului numitã mass-media.

 

Suntem țintele unui asalt al tuturor celor frustrati de numele "Steaua BUCUREªTI"! Albul, vișiniu, roșul, violetul s-au amestecat într-o coaliție a celor care urãsc clubul Armatei Române.

 

Puteți sã scrieți ce vreți, puteți sã prostiți pe cine v-o crede! Þinem steagul sus în lupta împotriva spurcaților de pretutindeni!

Champion's Heart22.03.2008 08:43

E clar ca Steaua a facut ce trebuia, a iesit din teren... Si nu este nici pe departe un gest de lasitate. Ma intreb oare ce se intampla daca Steaua mai statea? Steaua prin faptul ca a iesit a evitat un conflict de mari proportii care putea duce la multe consecinte... Cel care critica Steaua pentru acest lucru nu gandeste.. Din moment ce arbitrul a fluierat si s-a terminat meciul in regulament scrie ca nu putea sa revina la decizie.. Cei de la Rapid sunt niste nimicuri, niste oameni de nimic care fac pe victimele...Da sunt victimele, insa nu a Stelei ci a le propriilor suporteri.. L-am vazut pe Copos dand declaratii de genu "Da cand am jucat pe Ghencea cu surubul ce a fost?" E clar ca presa e de partea Rapidului..Ar face bine totusi sa ii improspateze memoria, si sa ii aduca aminte de meciul de Cupa UEFA cand Nicolita a ascuns un flacon de ochii arbitrului aruncat de suporterii Rapidului.. Cat despre Mircea Lucescu sa-si vada de echipa lui si sa nu arunce declaratii in necunostinta de cauza...Si Copos saracul... Becali i-a dat o lectie urandu-i sanatate (nu se intampla prea des dar e de apreciat)..Mi-ar place sa cred in schimbarea lui Becali pentru ca oricat de rau il vedem noi, a facut multe pentru Steaua trebuie sa recunoastem..Atat rele cat si bune...

 

Forza Baieti!! Locul doi nu e de noi!!

fular-campionii

alexblaja22.03.2008 08:59
Nu am spus eu asa ceva si nici nu voi spune vreodata.

 

Finalul raspunsului meu era adresat lui dr number nine. :)

flo220322.03.2008 09:16

apropo de tacerea lui Jiji : din toata aceasta poveste, mie cea mai ciudata chestie mi se pare aceasta decizie a lui sa nu mai vorbeasca despre alte cluburi, taman in ziua meciului cu cra.

sa nu-mi spuneti ca l-a induiosat si schimbat peste noapte conferinta de presa a lui Mircea Sandu !

axl22.03.2008 09:18

Im voi aduce intotdeauna aminte cu placere de frumosul Maftei si de incercarile lui aristocrate de a smulge din mana asistentului obiectul cu care a fost lovit centralul.

vlad7522.03.2008 09:21
Im voi aduce intotdeauna aminte cu placere de frumosul Maftei si de incercarile lui aristocrate de a smulge din mana asistentului obiectul cu care a fost lovit centralul.

Frumosul si chiparosul Medaleon!

fedora22.03.2008 09:22

Mda, trebuie sa asteptam in liniste decizia.

Pe dracu' liniste, asistam la cel mai mare si absurd atac al presei la adresa Stelei (da, chiar mai grotesc decat acela din preajma sfertului UEFA). Le urez ziaristilor gsp si psp sa primeasca dupa cum scriu...

greco22.03.2008 09:49
Im voi aduce intotdeauna aminte cu placere de frumosul Maftei si de incercarile lui aristocrate de a smulge din mana asistentului obiectul cu care a fost lovit centralul.

 

Vai, dar esti incapabil sa intelegi lupta de clasa pe care o duce clubul Rapid prin ideologii sai ca acest Maftei... :)

w3bmaster22.03.2008 10:09

Frustratii latra sau croncane sau vb in ungureste pe mine ma doare in .... de ei sa taca drac ca abereaza ....

AdrianUltras2522.03.2008 10:10

Ei nu, Alex, exagerezi!

 

Baietii nu trebuiau sa stea pe teren cu saptamanile.

Trebuiau sa stea pana miercuri, cand se da verdictul. :))

 

Si inca ceva.

Pai daca marele stra Lucescu a zis ca arbitrul a gresit, pentru mine e clar ca noi meritam acele 3 puncte. :))

 

Ce sa mai discutam cu milogii aia.

Daca erau asa tari taceau dracului din gura si il cautau pe cel care a aruncat.Dar asa, au aratat cat sunt de frustrati si au atacat Steaua.

Si va spun eu ca sunt constienti de faptul ca daca rolurile erau inversate, ei ar fi primit acelasi lucru.Si va si asigur ca s-ar fi dat cu capul de toti peretii numai ca sa primeasca aceste puncte cat mai repede.

 

f@ck them!

 

pentru rapidistii curajosi care intra pe acest site am doar un mesaj:

 

 

MAILAT E MANDRU DE VOI!

MinoRu_Xxl22.03.2008 11:01

Sicer eu ma bucur cand arunca toti cu noroi in Steaua...Ma simt bine cand ne injura toti! De ce? Pentru ca in felul acesta se fac prosti singuri, nu mai trebuie sa le-o zicem noi. In orice situatie un om prost ramas fara argumente (coerente sau nu) incepe sa te insulte.

Daca te autointitulezi aristocrat (toti nespalatii se vad mari boieri) nu inseamna neaparat ca stii ce inseamna SEMPER SUPERIORES!

Living_Dead_Stripper22.03.2008 11:06

Meciul ar trebui rejucat nu neaparat din notiunea de ,,fair-play'' care oricum in Romania are valoarea unui castravete murat,dar trebuie avut in vedere precedentul periculos care se creaza prin acest 0-3 la masa verde...

Chiar daca alde Lupescu si Mircea Sandu par acum a tine partea Stelei,sa nu uitam campionatele trecute cand ne-au ars corpodenii de nu ne-am vazut.Cu alte cuvinte,de avantajele pe termen lung vor beneficia sforarii din spatele cortinei,cei care ,,fac jocurile'' in Liga I .

steaua_cristian22.03.2008 11:15

In primul rand felicitari pentru articol.

 

Intradevar in aceste zile nimeni nu este de partea noastra mai ales pentru ca Steaua joaca slab si ia puncte de ex la Urziceni cand sa intamplat ce sa intamplat de trebuia ei sa aiba un penalty dar din cate stiu eu bine si noi am avut un penalty la Nesu...Iar acum au inceput sa zica chiar ca am premeditat asta...Rusine pentru acei oameni care sustin asta mai ales pentru milogi...Este chiar nesimtire sa ii invinuiesti pe adversari pentru faptele suporterilor tai (romilor in cazul lui Rapid).Deci intradevar noi trebuia sa fi stat pe teren sa ne luam la bataie poate treceau de garduri romi si asa era o demonstratie de barbatie.......SI uite ca asa probabil ramaneam si fara Steaua si Rapid deoarece cred ca suporteri ar fi atacat pe oricine...Deci in concluzie noi trebuia sa fi stat pe teren pana la rejucare sau pana la urmatorul meci pe giulesti.Marturisesc ca eu de acasa intr-un fel am rasuflat usurat cand sa decis sfarsitul meciului deoarece daca il continuam era mare sansa sa pierdem dar sa nu mai spun ca daca am fi castigat ar fi gasit ei altceva ca sa ne acuze de blat...

 

Va spun rapidisti astia sunt unpic dilii unpic paranoici si poate mai mult milogi.

Vestea buna e ca Steaua probabil ca isi va continua lupta pentru locul unu care ii apartine de drept.

:hooray:

gumanito22.03.2008 13:30

Eu cred ca obiectul care l-a lovit pe arbitru era unul din BUTOANELE lui Jiji!

abyclau22.03.2008 14:44

cineva a spus ca cel care a aruncat obiectul era stelist!dar ce cauta in galeria rapidista?!?credeti ca un fan al Stelei poate sta in galeria adversa?-NU ..este imposibil!e clar ca este doar o scuza,o incercare de a-si motiva greseala imensa generata de proprii suporteri!!!Oricum nu ar fi existat nici un motiv atata timp cat arbitrul Deaconu a arbitrat foarte corect!

«123»