Trebuie recunoscut urmatorul aspect:NICIODATA in Ghencea nu au fost fluierati JUCATORII,ci ,,mazetele"(cei care mimau fotbalul si privbeau si cu un aer arogant spre suporteri)!
Dica pe vremea cand era fluierat,ce juca? Ce atitudine avea fata de suporteri? Cand a inteles ca,daca nu se apuca de munca serios si sa nu mai pacaleasca fotbalul nu numai ca o sa fie apostrofat de tribune la toate partidele dar ca-si va pierde si locul in echipa si va ajunge cine stie pe unde,a fost aplaudat imediat! Nu este fluierat un jucator care din varii motive face cateva meciuri mai slabe.
La ora actuala,Surdu este cel mai injurat component al lotului si asa va fii pana cand singur isi va da seama ca numai prin evolutii bune poate schimba sentimentele publicului. Asa e la fotbal. La teatru de multe ori actorii rolurilor negative sunt fluierati mai abitir,chiar daca,profesional vorbind, isi joaca rolul impecabil. Tocmai rolul,personajul negativ pe care ei se straduiesc sa-l joace cat mai bine este acela care le atyrage oprobiul public. Extrapoland,poate,Lovin de aceea nu se bucura de o simpatie prea mare pentru ca in locul lui fanii si-ar dori un jucator mai fantezist,mai creativ,un mijlocas de constructie! Referitor la Ovidel,cred ca-i plce sa victimizeze si profita de cele cateva meciuri mai reusite pentru a se plange.Nu este decat o forma parsiva de a nu recunoaste adevaratele motive pentru care a fost fluierat! Banel la ora actuala este unul dintre cei mai contestati jucatori.A fost el pana acum fluierat vreodata? Nu. Stiti de ce? Pentru ca el a gresit muncind! Din dorinta de a face prea mult, a gresit.Poate ca nu are cine stie ce calitati de fotbalist dar este modest,recunoastew cand greseste si nu cauta scuze puerile ca altii. Va imaginati ce viitor ar fii avut Surdu dupa meciul cu Unirea cand a gresit copilareste in ultimele momente ale partidei in careu?Daca marcau ialomitenii pe acea greseala?
Cat despre salutatul spectatorilor,este o chestiune de educatie si de respect fata de cei care platesc si isi pierd vocile incurajandu-i ca la finalul oricarei partide fotbalistii sa salute deopotriva si peluzele si tribunele.
