FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Unirea Urziceni. Se relanseaza campionatul ?

«123»
fcsteaua.ro15.03.2008 20:53

Etapa a XXIII-a Ligii I programeaza duminica 16 martie 2008, meciul dintre Steaua Bucuresti si Unirea Urziceni. Partida va incepe de la ora 20:30 si va fi transmisa in direct de Kanal D.

 

Steaua primește în aceastã searã vizita uneia dintre revelațiile campionatului, Unirea Urziceni. Echipa antrenatã de Dan Petrescu ocupã locul 5 în clasament, este calificatã în semifinalele Cupei României și a reușit o performanțã de care cu siguranțã nu ne aducem aminte cu plãcere: a învins Steaua de 2 ori în ultimele 6 luni de zile.

 

"Militarii" se prezintã totuși într-o formã bunã și cu un moral puternic, dupã ultimele 2 victorii din campionat. Steliștii se bazeazã în primul rând pe avantajul terenului propriu și pe susținerea celor peste 20.000 de suporteri ce vor fi prezenți disearã în Templul Fotbalului Românesc. În Ghencea Steaua este neînvinsã în acest campionat, reușind sã învingã pe Dinamo sau CFR Cluj pânã acum.

 

Este de așteptat ca Marius Lãcãtuș sã înceapã cu urmãtorii 11 jucãtori:

 

Zapata - Golanski, Goian, Rãdoi, Neșu - Ovidiu Petre, Lovin (Pleșan) - Dayro Moreno, Dicã, Mendoza - Pepe Moreno (Habibou)

 

Dacã va învinge, așa cum ne dorim cu toții, Steaua are șansa sã se apropie la 6 puncte de liderul CFR Cluj, care a remizat la Piatra Neamț și ar putea profita de un eventual pas greșit al Rapidului la Craiova.

 

Meciul contra Unirii îl readuce în Ghencea pe fostul manager general al echipei, Mihai Stoica. Acesta, se pare, va urmãri partida din rândul suporterilor steliști.

 

Sondaj fcsteaua.ro:

 

La intrebarea: 'Cum ar trebui primit Mihai Stoica in Ghencea ?' 3256 - sa fie aplaudat, 2147 - sa fie ignorat, 969 - sa fie huiduit.

 

Forza Steaua! Hai Lãcã! Hai bãieții!

 

VIDEO - Click aici pentru istoria duelului Steaua - Unirea
Virgil15.03.2008 20:57

Cuvantul de ordine: Victorie!

 

Numai astfel vom putea sa ocupam locul doi pe care se afla vremelnic Poli Timisoara. Evident cu concursul Craiovei care ar trebui sa obtina cel putin 1 punct in fata Rapidului.

 

Atentie la Timisoara!

MoWeed15.03.2008 20:58

Sper sa repetam jocul bun din prima repriza cu CFR nu avem nici o scuza toate premisele sunt favorabile...

1on15.03.2008 21:00

ªi Goian și Ghionea și Rãdoi și Ov. Petre și Lovin în teren, toți în același timp??? Io nu cred.

yo_marius15.03.2008 21:02

:laugh:

 

ce echipa!!! si Dicanu? sau el o sa fie arma secreta? :laugh:

 

si totusi, lovinel mijlocas mijlocas stanga? :laugh:

 

cine a facut echipa asta?

Virgil15.03.2008 21:04

Emeghara e accident, locul sau fiind luat de Nesu. Dayro sta o etapa pentru cumul de cartonase galbene.

vlad7515.03.2008 21:05

Dragii nostri jucatori,castigati pentru voi,pentru noi meciul cu Urziceni! Bafta Steaua!

PS Acum ce sa-i facem lui MM??Sa-i luam gatul,sa-i spargem rotile de la masina?...Sa-i pitim omului leucoplastul?(Subpodarii stiu despre ce vorbesc)

SteauaToronto15.03.2008 21:05
:laugh:

 

ce echipa!!! si Dicanu? sau el o sa fie arma secreta? :laugh:

 

si totusi, lovinel mijlocas mijlocas stanga? :laugh:

 

cine a facut echipa asta?

 

Eu, am gresit am uitat sa-l bag pe Dica :(

vlad7515.03.2008 21:06
Emeghara e accident, locul sau fiind luat de Nesu. Dayro sta o etapa pentru cumul de cartonase galbene.

Dayro?Nu stiam.Stiam despre Banel ca-i suspendat pentru meciul de maine.

MoWeed15.03.2008 21:07
Emeghara e accident, locul sau fiind luat de Nesu. Dayro sta o etapa pentru cumul de cartonase galbene.

Nu se facea suspendarea asta la 4 cartonase? A jucat doar 3 meciuri pana acum ce naiba...

DanStan15.03.2008 21:07

Victoria e obligatorie, altfel ne facem de kko. Nu putem avea pretentii la cupele europene daca nici Unirea Urziceni nu reusim s-o invingem.

 

Cat despre relansarea campionatului ... imi mentin in continuare punctul de vedere : campionatul e deja castigat de chefere. Nu conteaza c-au pierdut doua puncte azi. Pentru Steaua e important sa se mentina in grupul echipelor de pe locurile 2-4. Altfel s-ar putea sa nu prindem cupele europene ...

yo_marius15.03.2008 21:10

Si Dayro suspendat? 4 galbene in 3 meciuri? :wacko: Asta chiar e o performanta! :laugh:

morosanu'15.03.2008 21:10

e super acest 0-0 al CFR-ului,si io sper sa profitam din plin de el, si sa vedeti voi ca in 5 etape Steaua e pe 1! DOAMNE-AJUTA!

CaTaLiNsm StElIsTu15.03.2008 21:12

am spus si o repet ...sanse sunt mari ca noi sa terminam pe locul1 pentru ca Clujul mia are meciuri importante de jucat in care poate pierde puncte...important e ca noi sa ne vedem de treaba si sa castigam toate punctele

Forza Steaua!

c.ronaldo1715.03.2008 21:13

Dayro NU e suspendat!

Singurul jucator indisponibil pentru Steaua in acest meci este Banel Nicolita.

 

Confirmare

Virgil15.03.2008 21:15

Am incurcat borcanele desigur. Scuze. :worthy:

adynezu15.03.2008 21:18

Chiar ca ACUM e momentul sa invingem Urziceniul... Poate baietii o sa fie mai determinati si de rezultatul CFR-ului, nu se stie niciodata...

 

Vom trai, si vom vedea...

yo_marius15.03.2008 21:19

deci o echipa ar fi:

 

Zapata

Golanski,Goian,Radoi,Nesu

Ov. Petre, Lovin (Plesan)

Dayro,Dica,Mendoza

Pepe

 

destul de ok.

danimarcu15.03.2008 21:19
Etapa a XXIII-a Ligii I programeaza azi, 16 martie 2008 meciul dintre Pandurii Tg. Jiu si Steaua Bucuresti. Partida va incepe de la ora 20:30 si va fi transmisa in direct de Kanal D.

 

Si yo care credeam ca jucam acasa cu Urziceniul!... :biggrin:

Ma rog,sper sa castigam.Va fi un meci frumos,Urziceniul joaca fotbal nu turca ca echipele mici.

Asteptam razbunarea dupa infrangerile din toamna!

Forza Steaua! :steag_sah_mic:

vlad7515.03.2008 21:24
Am incurcat borcanele desigur. Scuze. :worthy:

@Virgil,@Virgil..ne-ai dat "iemotii"!!!

PS stie cineva daca Cosmin Baleanu e suspendat pentru etapa urmatoare????? :unsure:

 

Si yo care credeam ca jucam acasa cu Urziceniul!... :biggrin:

Ma rog,sper sa castigam.Va fi un meci frumos,Urziceniul joaca fotbal nu turca ca echipele mici.

Asteptam razbunarea dupa infrangerile din toamna!

Forza Steaua! :steag_sah_mic:

Cineva traieste din amintiri! :hmmm:

danimarcu15.03.2008 21:27
PS stie cineva daca Cosmin Baleanu e suspendat pentru etapa urmatoare????? :unsure:

 

Ar fi bine.Si eu sunt satul de cand cercetez in lumea IT dupa vreun program care sa scoata comentariul vocal si sa lase doar fondul sonor... :biggrin: Mi-ar fi de folos,comentatorii antenei 1 si Kanal d,unde sunt transmise in general meciurile Stelei sunt penibili...

yo_marius15.03.2008 21:29
Etapa a XXIII-a Ligii I programeaza azi, 16 martie 2008 meciul dintre Steaua Bucuresti si Unirea Urziceni.

 

 

S-a rezolvat! :thumbsup:

bull4015.03.2008 21:36

Gata cu taranii de la chefere !!!

Campionatul e al nostru ...

Gigi stie de ce !!!

Stryker15.03.2008 21:37

nu avem voie sa ratam vreun punct maine , ii batem si ne apropiem la 6 puncte ...

 

Atentie la Timisoara!

 

au ajuns si ei pe locul 2 saracii ... cred ca deja ii ia cu ameteala :laugh:

enjoy15.03.2008 21:51

comentatorii nu se pot refuza la federatia de ziaristi?

«123»