In aceasta editie a campionatului Steaua a inregistrat in deplasare 4 victorii, 3 egaluri si 4 infrangeri, avand un procentaj de 36% victorii, 27 % egaluri si 36% infrangeri. A marcat 9 goluri si a primit 10.
Ceea ce este absolut inadmisibil pentru o echipa cu astfel de pretentii. Cu toate ca stam foarte bine la cifrele obtinute acasa, 82% victorii, 18% egaluri si 0% infrangeri, trebuie sa ne gandim ca vom mai juca cu Unirea Urziceni, UTA, Dacia Mioveni, U Cluj, Poli Timisoara si Gloria Buzau, iar in deplasare cu Rapid, Vaslui, Gloria Bistrita, Otelul, Craiova si Dinamo.
