Dar democrația ne permite sã intervenim! Sã protestãm în stradã, sã facem campanii, sã VOTÃM conform propriilor noastre interese. Democrația include și ONG-uri și multe alte instrumente decât cele pe care ne-am învãțat sã le acceptãm.
De ce sã ne plângem de acest sistem când nu îl exploatãm la maxim în propriile noastre interese (care, întâmplãtor, sunt bune)?
Dacã ideile astea ar prinde în București și problema ar fi în atenția întregii opinii publice și-ar mai permite cineva sã-și batã joc de noi în asemenea hal?
