In meciul disputat impotriva echipei Pandurii Tirgu Jiu, Steaua s-a impus cu 1-0 gratie golului inscris de Ovidiu Petre in minutul 64.
Steaua castiga al doilea meci consecutiv in Liga 1, si marcheaza al patrulea gol la rand din faza fixa, acumuleaza 44 de puncte si egaleaza in clasament echipa Rapid.
Iata formatiile folosite in meciul disputat aseara:
Steaua 1: Zapata - Golanski, D.Goian, Ghionea (66 Plesan), Emeghara - D.Moreno (89 Surdu), Radoi, Ov.Petre, Nicolita (51 Habibou) - Mendoza, P.Moreno.
Pandurii 0: Mingote - Popete, A.Rus, Chibulcutean, Djakpa - Vasilache, Fl.Stanga (83 Arrieta), Orac, Vancea (70 Pacurar) - I.Iordache, Al.Piturca (74 Stromajer).
La finalul partidei, Marius Lacatus a declarat:
"Din pãcate n-am reușit sã repetãm jocul bun din meciul cu CFR Cluj, dar este important cã am cîștigat.
Îmi felicit jucãtorii pentru efortul depus și pentru acest rezultat.
Sper sã avem continuitate în rezultate pozitive.
Nu a fost deloc ușor, adversarii și-au creeat destule ocazii, dar victoria este importantã pentru noi.
Nu sînt supãrat pentru cum au jucat bãieții, am trãit doar la intensitate maximã acest meci"
Forza Steaua !
Azzido
