Asa cum toata lumea se astepta, Steaua a castigat lejer meciul cu Bacaul. Mi-e greu sa cred ca a fost blat, asa cum unii vor sustine, dar daca totusi a fost, trebuie spus ca a fost mai putin jenant ca meciul "cinstit" a lui de la Alba...
In fata unui adversar deosebit de modest (o puncte si 2 goluri in deplasare) Steaua s-a impus lejer, mai usor chiar decat o arata scorul. Revenirea lui Dumitru titular a fost de bun augur, la fel si mutarea lui Nicolita pe stanga. Cei doi, ajutati de Dorinel au dinamizat jocul Stelei, echipa care a jucat din nou mai bine de 70 de minute in 9, pana cand Cristea si Dica au fost inlocuiti.
Singurul fotbalist al adversarilor care a jucat fotbal a fost portarul Bogdan. Cat despre prestatia coechipierilor acestuia, elocvente sunt fazele in care Ghionea era varf la un contraatac al Stelei sau Baciu centra din postura de extrema dreapta.
Meci usor deci, care rezolva pana in momentul de fata problema locului 2. Titlul se joaca la Brasov, daca castigam, in ultima etapa vom juca un meci de palmares.
