FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ordin de la împaratie

«12»
dax4708.03.2008 12:29

Daca poate cineva, ar putea realiza un material video cu toate deciziile pro chefere Cluj din acest sezon ? Ca sa il dam pe net sa vada toata Romania cine sunt plangaciosii astia de urla peste tot si din toti plamanii ca ce dezavantajati sunt ei.

 

O echipa de cotonogari ajunsi la rangul de lider in Liga lu` mitica. De la echipa care statea capra in fata rapidului la echipa care urla cel mai tare din tot campionatul. O fi fost prea dur violul de urla si acum ?

dorel8208.03.2008 12:47
Nea Dorel, iti dau dreptate in sensul ca CFR nu putea castiga titlul asta fara ajutorul arbitrilor, iti exemplific prin doua meciuri, si anume cu Rapid in Giulesti si cu Bistrita. Au fost 6 puncte castigate doar cu greseli de arbitraj.

Apoi, iti recomand totusi un curs intensiv de limba romana care te poate face mai credibil din postura de maghiar-ardelean complexat provincial de serviciu pe forumul fcsteaua.ro. Ai o exprimare deficitara de nivel scoala primara ( conjugare incorecta verbul "a fi" , "toti arbitri din rom", etc) . Pacat, se poate si mai bine uneori!

calculam cate puncte a castigat si Steaua cu ajutorul arbitrilor?? face parte din regula jocului. unele greseli sunt voite, altele nu.

in privinta limbii romane scrise sau vorbite, poti spune gresit un adevar. rom e prescurtare de la Romania, in nici un caz nu inseamna altceva. complexat nu am de ce sa fiu, nimeni nu ma obliga sa fiu stelist, tot asa cum nimic nu ma impiedica sa tin cu alta echipa.

fara legatura cu ce am scris mai sus, am uitat sa scriu un lucru care pe mine m-a deranjat teribil inaintea meciului cu CFR si nu a fost sesizat de nimeni (sau cel putin nu am vazut sa se discute). intr-un interviu acordat sport.ro, Gigi a declarat ca dupa ce a preluat Steaua a facut "din rahat bici"...........

Yoyoyoi08.03.2008 13:36

asa... si? Aceea si expresie o gaseam la Borcea (parca) anul trecut cand zicea ca Rednic a facut la Dinamo din rahat bici...

AdrianUltras2508.03.2008 14:10

hai ba nu va mai stresati!

 

cefere a luat titlul.

asta e.

l-a luat inca dinainte sa inceapa campionatul.

 

ca doar de atunci se tot dadeau mari si smecheri si ziceau ca fac asta.

 

De ce i-au dat pe Dorinel si pe Bergodi afara?

pentru ca cei 2 antrenori nu au acceptat sa le fie numele patat si sa fie asociati cu blaturi(CFR-rapid de acum cativa ani, meci in care Martin Tudor nu a jucat si dupa care a fost inlaturat de la echipa) su manareli cu arbitrii.

 

a venit insa Andone, un om pentru care blatul si furtul cu arbitrii nu sunt lucruri straine.

om care, obijnuit sa castige tot cu blaturi si arbitrii in campionat, a mers in cipru si, acolo, fiind arbitrat corect si deci pierzand cam tot, a inceput sa atace arbitrajele din insula si sa acuze in stanga si dreapta.

 

dupa meciul cu CFR, Ketschbaya, antrnenorul lui anorthorsis a zis asa :"stiam ca putem bate pentru ca Andone e un antrenor slab"

 

HOPA!!!

 

Andone nu a fost adus pentru a antrena ci pentru a impartasi clujenilor din invatatura primita de la mentorul sau, omul care a revolutionat fotbalul romanesc(a se citi blatul in fotbalul romanesc) si care a creat nenumarati golgeteri, Mircea zis si "stra"Lucescu!!!!!

 

lucea-Farul fotbalului romanesc care toata viata lui a coborat in jos!

(si sa ne aducem aici aminte de performantele lui Lucescu ca antrenor al nationalei in 86 cand, desi Steaua castigase CCE-ul, la nationala in primul 11 se regaseau doar olteni si dinamovisti, aceiasi dinmovisti care urmau sa faca performanta cu 17 nentori)

 

Asa ca haideti sa nu ne mai stresam.

cefere a luat titlul pentru ca a dat bani lui Sandu cand a trebuit si mai ales cat a trebuit iar acum, ca sa se apare, folosesc tactica Lucescu: desi fac blaturi si fura cu arbitrii, tot ei se dau victime!!!(vezi aici declaratiile lui luce din 98 cand zicea ca Steaua a fost 0 in perioada 85-90(cica presa europeana a vremii a numit Steaua echipa anilor 80sau a sfarsitului anilor 80) si ca Dinamo merita sa fie acolo sus.si mai ales Steaua a fost de vina pentru faptul ca Dinamo nu a ajuns acolo, nu lipsa de valoare a lotului sau a antrenorului)

 

 

Noi am demonstrat duminica trecuta ca suntem mai buni ca ei.

In tur cand eram in criza si cu un om mai putin iar ei aveau arbitrul de partea lor tot nu au putut sa ne bata.

 

 

faptul ca lupulescu nu a dorit ca arbitrii sa fie alesi prin tragere la sorti arata cum sta treaba in Liga 1!

 

 

p.s. 1.imi place enorm cand apar ceferisti din astia si zic "cefere e o echipa curata.cand arbitrii au gresit procefere au facut-o din gresala(in toate cele 13 meciuri castigate cu arbitrii din 19) dar arbitrii care au gresit pentru Steaua, au facut-o intentionat!!!":)))

 

2.acum cateva luni, un arbitru care tocmai fusese dat afara a zis ceva despre CFR Cluj.despre cum fura cu arbitrii, despre cum muresan i-a promis ca il da afara din arbitraj pentru ca nu i-a ajutat intr-un meci si alte chestii din astea(nocturna pusa pe stdionul lui cefere a fost pusa de o firma a unui observator de la meciurile cefereului, etc).

oare ce s-a intamplat cu el?:))

adynezu08.03.2008 14:17

@dorel82

 

Cu tot respectul,nu cred ca locul dvs. e aici... Mai bine ati gasi un forum a lui CFR sa postati, ca aici e forumul SUPORTERILOR Stelei, probabil ati sarit peste partea asta!

 

pentru moderatori: scuze de offtopic, dar am simtit nevoia sa ii zic ceva:)

**alex**08.03.2008 15:19

Dupa meciul nostru cu CFR s-a vorbit de arbitraj pana joi, acum dupa meciul clujenilor cu Buzau vad ca toata lumea tace. Vreau sa vad si eu o televiziune sau un ziar ca face stop cadru la primul gol si publica imaginea (cum au facut cu fazele de penalty din meciul cu noi) pentru ca acolo este o pozitie suspecta de ofsaid a lui Trica. La golul doi la fel, Fabbiani l-a obstructionat pe fundas.

Virgil08.03.2008 21:35
@dorel82

 

Cu tot respectul,nu cred ca locul dvs. e aici... Mai bine ati gasi un forum a lui CFR sa postati, ca aici e forumul SUPORTERILOR Stelei, probabil ati sarit peste partea asta!

 

pentru moderatori: scuze de offtopic, dar am simtit nevoia sa ii zic ceva:)

 

 

Zi-i, zi-i ca e voie...

«12»