19.05.2005 12:34
Chestia care mi se pare interesanta si sper ca si voua, stelistilor ( vreau sa va marturisesc ca nu sunt stelist dar respect Steaua ), este ca acest fenomen se intimpla peste tot in fotbal si nu numai. Fiecare echipa are niste conducatori carora nu le mai pasa cu adevarat de Echipa ( si prin echipa inteleg si istoria si traditia ei si mindria ei si toate lucrurile prin care se identifica ). Ei vor sa aiba cit mai multi bani, sa apara cit mai des la televizor si in ziare dar numai in ipostaze favorabile ( sau pe care ei le considera favorabile ), sa fie niste mici dictatori daca se poate si....de Echipa mai rar. MM stelist!!???? Borcea dinamovist !!??? Mititelu & compania craiovenii !!??? Dinu Gheorghe rapidist !!??? sau Giovanni rapidist !!??? Au acesti oameni vreo legatura afectiva cu echipele ? Pai atunci de ce patronii nu angajeaza manageri de meserie ? Profit, eficienta, indicatori de performanta asta e drumul oare ? Ar fi bun daca ar fi si suflet. Degeaba Maybachul daca tu stai la volan si bodyguarzii in spate ( VA DATI SEAMA CUM AR ARATA REGINA mARII bRITANII LA VOLANUL ROLLSULUI ????!!!!!). Din pacate asta e societatea spre care ne indreptam din ce in ce mai mult.SI MAI E CEVA : STELISTI, RAPIDISTI, DINAMOVISTI, POLISTI : RESPECT UNII PENTRU ALTII !!!
Multa dreptate ai! Sunt ani-lumina pana la normal.
Hai Steaua!
