FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

A trecut un an...

«12»
fcsteaua.ro13.02.2008 02:12

Acum un an, câțiva dintre noi au pornit la drum cu un singur scop - promovarea stelismului ca fenomen. Era o inițiativã unicã în România, o inițiativã în care la început a crezut doar o mânã de oameni.

 

Întotdeauna ne-am adresat suporterului stelist indiferent de locul pe care îl ocupã în tribunã, de oraș, țarã sau naționalitate; am vrut sã demonstrãm cã oricine are o idee și destulã energie pentru a o pune în practicã o poate transforma într-un proiect care sã facã fericiți sute, poate chiar mii de oameni.

 

Nu ne-a fost ușor, dar toate conteazã mai puțin când e vorba de culorile roș-albastre. La urma urmelor, "suntem aici pentru culori și pentru ale noastre valori", nu? Ideile și energia proprii ne-au adus pânã în acest punct. Dacã vrei sã te implici sau dacã pur și simplu ai o propunere care poate schimba ceva, la AISS o sã ai mereu porțile deschise.


 

 


Depinde de TINE, cel care are idei și se întreabã de ce nimeni nu le ia în considerare; de TINE, cel care s-a sãturat ca imaginea suporterilor sã fie distrusã de presã, dar și de lipsa noastrã de organizare și reactie; de TINE, cel care vrea sã facã ceva și nu stie cum; de TINE, cel care privește deplasãrile, coregrafiile sau grupurile de suporteri și ar vrea sã fie acolo. Conștientizeazã și fã-i și pe ceilalți sã înțeleagã cã Steaua SUNTEM NOI!

 

Uitându-ne în urmã putem spune cu mândrie: "A fi suporter e un drept al tuturor / A reuși e o onoare pentru puțini".

 

SEMPER FIDELIS, SEMPER SVPERIORES!

 

Asociația Independentã a Suporterilor Steliști

Tz3pI13.02.2008 02:42

La Multi Ani AISS !!! La cat mai multe proiecte si stelisti dornici sa ni se alature!

Chaos13.02.2008 10:05

La multi ani AISS si la cat mai multe lucruri bune!!!

"Conștientizeazã și fã-i și pe ceilalți sã înțeleagã cã Steaua SUNTEM NOI!" - ce frumos suna! Pacat ca inca sunt unii care nu cred si nu stiu asta si atribuie echipa unui om care o face de rusine pe unde apuca.Ati vazut si ultimele declaratii...mai nou cumparam meciuri.I clar ca de fiecare data cand o sa castigam o sa fim acuzati. Atata timp cat mai exista oamenii astia care pentru o bucata de branza si-un os de la preailuminatul oier o sa-l sustina pe acesta , nu putem facem mare lucru.Pana cand o sa fim toti uniti o sa mai avem de suferit. Pacat....

 

Stie careva daca meciul de azi cu Zeta e transmis pe ceva? sau o sa ne "delectam" cu clujul din nou la TV?

 

Forza Steaua! Steaua SUNTEM NOI!!!

Azzido13.02.2008 10:25

La multi ani AISS !

steag3

84ava13.02.2008 10:38

La multi ani si la cat mai multi membri!

w3bmaster13.02.2008 10:43

La Multi ani AISS

 

Forza Steaua

AdiM13.02.2008 10:48

La multi ani! :steag_steaua_ro:

laur_2313.02.2008 11:01

La Multi Ani !!!

 

Sa promovati stelismul si tot ceea ce tine de spiritul stelist cu cat mai multa daruire si pricepere!!!

Bundy13.02.2008 11:17

La multi ani AISS!

MoWeed13.02.2008 11:31

La multi ani AISS!!!

karas_ultras13.02.2008 11:40

Vorbe mari... Mai bine incercati sa va tineti de promisiuni!... Au trecut 4 luni de cand fcsteaua.ro a organizat acest concurs, iar castigatorul n-a primit nimic!!!

http://www.fcsteaua.ro/index/section/articles/article/4483

novac13.02.2008 11:55
... iar castigatorul n-a primit nimic!!!

 

 

Mie mi-a placut poza lu ala cu goarna 'n gura :biggrin: avem un infractor :D ovedit!

 

La Multi Ani! AISS si la mai mare!

CaTaLiNsm StElIsTu13.02.2008 11:59

LA MULTI ANI AISS!!!

Stanici13.02.2008 12:51

La multi ani AISS!.. si mamei mele:))

Admiral.Stifler13.02.2008 13:04

La multi ani AISS! :steag_steaua_ro: :steagcruce: fularsteau2

yo_marius13.02.2008 13:16

La multi ani AISS... si mamei lui Stanici :)

alpopa13.02.2008 14:13

Inainteeeeeeeeeeeee ! La Multi Ani !

lucvald-190213.02.2008 16:57

La multi ani !! ..si la mai multe deplasari organizate si cu voi

poate cu ajutoru' vostru o sa prinda gustu' deplasarilor si alti suporteri !

 

La multi ani !

Dj Andres13.02.2008 17:32

LA MULTI ANI AISS!!!

Dragoshel13.02.2008 19:23

m-am trezit si io acuma.

 

LA MULTI ANI AISS! LA MULTI ANI Steaua! LA MULTI ANI SUPORTERILOR!

fane_casieru'13.02.2008 20:44

La Multi Ani AISS

 

@Stanici - Un buchet de flori din partea mea pentru mama Dolores ( ti-l decontez la prima vedere )

john_8613.02.2008 20:53

La multi ani AISS! Sper si cred cu tot sufletul ca aceasta asociatie va creste si aceasta data va ramane mult timp in memoria suporterilor Stelei

danimarcu13.02.2008 20:58

LA MULTI ANI ,AISS! si la cati mai multi membri!

Felicitari oamenilor minunati care au pus pe picioare aceasta asociatie!

Lacatush13.02.2008 21:53

La Multi Ani AISS!Sunteti super!

bodanelu13.02.2008 22:47

la multi ani AISS!

«12»