Acum un an, câțiva dintre noi au pornit la drum cu un singur scop - promovarea stelismului ca fenomen. Era o inițiativã unicã în România, o inițiativã în care la început a crezut doar o mânã de oameni.
Întotdeauna ne-am adresat suporterului stelist indiferent de locul pe care îl ocupã în tribunã, de oraș, țarã sau naționalitate; am vrut sã demonstrãm cã oricine are o idee și destulã energie pentru a o pune în practicã o poate transforma într-un proiect care sã facã fericiți sute, poate chiar mii de oameni.
Nu ne-a fost ușor, dar toate conteazã mai puțin când e vorba de culorile roș-albastre. La urma urmelor, "suntem aici pentru culori și pentru ale noastre valori", nu? Ideile și energia proprii ne-au adus pânã în acest punct. Dacã vrei sã te implici sau dacã pur și simplu ai o propunere care poate schimba ceva, la AISS o sã ai mereu porțile deschise.
Depinde de TINE, cel care are idei și se întreabã de ce nimeni nu le ia în considerare; de TINE, cel care s-a sãturat ca imaginea suporterilor sã fie distrusã de presã, dar și de lipsa noastrã de organizare și reactie; de TINE, cel care vrea sã facã ceva și nu stie cum; de TINE, cel care privește deplasãrile, coregrafiile sau grupurile de suporteri și ar vrea sã fie acolo. Conștientizeazã și fã-i și pe ceilalți sã înțeleagã cã Steaua SUNTEM NOI!
Uitându-ne în urmã putem spune cu mândrie: "A fi suporter e un drept al tuturor / A reuși e o onoare pentru puțini".
SEMPER FIDELIS, SEMPER SVPERIORES!
Asociația Independentã a Suporterilor Steliști
