FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Nu trageți în Ov. Petre!

«12»
fcsteaua.ro07.02.2008 21:09

Ufff! Bine cã ne-am dat seama cine e vinovatul de jocul execrabil al Naționalei! Este vorba despre un stelist, bineînțeles! Unul dintre cei cinci aduși de Pițurcã, care n-a convocat niciun jucãtor de la CFR Cluj. E, și ce dacã nu prea sunt români acolo? Trebuia sã-i convoace pe ãia care sunt, chiar dacã sunt mai proști decât steliștii!

 

Așa, cu steliștii, uite ce a fãcut! Ia uite ce a fãcut Ovidiu Petre ãla! A îndrãznit sã riposteze când a fost cãlcat în picioare și când arbitrul nu avea nici cea mai micã intenție de a-l pedepsi pe jucãtorul israelian! Bineînțeles cã nu existã scuzã pentru gestul lui Ovidiu Petre, mai ales cã era un meci lipsit de mizã, dar israelianul nu a pãțit nimic. Parcã Yusuf ãla care era sã-l omoare pe Habib nu a mai fost pus la zid în halul ãsta. Pãi ce, ãla doar era sã omoare un om, în timp ce criminalul Petre Ovidiu și-a lãsat echipa în zece și i-a rãpit astfel lui Pițurcã bucuria unei revanșe. Care oricum s-ar putea sã nu fi venit, la halul în care au jucat bãieții. Oricum, și Contra a fost nervos și a inițiat lupte greco-romane cu un jucãtor israelian. Adversarul respectiv vroia sã execute, având acest drept, un aut, dar Contra nu avea chef sã-l lase.Cã așa ,,vroia" mușchii lui! Care e mai nebun, Ovidiu Petre care a ripostat prostește dar omenește, sau Contra care a sãrit ca un descreierat?

 

În rest, Chivu ar putea sã mai tacã din gurã, în loc sã comenteze golãnesc cã motivele nervozitãții lui Ovidiu Petre sunt legate de lipsa prelungitã de activitate sexualã cauzatã de cantonamente. Sã-și vadã de Adelina lui, cã parcã vãd cã începe sã ne ofere detalii picante din viața lui de alcov într-o carte intitulatã : ,,Mâna care

te ajutã sã nu fii nervos în cantonamente!"

 

alexblaja

 

steaua_gloria07.02.2008 21:13

Si eu il sustin pe Ovidiu Petre. El nu se astepta sa fie dat afara intr-un meci amical, dar iata ca s-a intamplat si toate oalele s-au spart in capul lui.

yo_marius07.02.2008 21:14

Bravo Alex!

 

in special pentru faza cu Chivu,total de acord.observ ca de cand "a intrat" in Intact e ceva mai nesimtit,avand unele declaratii.....spuse fara sa le gandeasca in prealabil.

MoWeed07.02.2008 21:17

Nu e nimic normal in ce a facut ovidel....

Nu mai incercati sa-l aparati gestul a fost inconstient si necugetat daca facea asemenea tampenie la euro 2008??Faptul ca a fost provocat nu inseamna absolut nimic un jucator profesionist trebuie sa stie sa se abtina.

Totusi nici declaratiile celor de la nationala nu-s normale oricum ar fi ei trebuiau sa-si sustina coechipierul.

steaua_gloria07.02.2008 21:21
Nu e nimic normal in ce a facut ovidel....

Nu mai incercati sa-l aparati gestul a fost inconstient si necugetat daca facea asemenea tampenie la euro 2008?

Era un meci amical nu se astepta sa-l elimine. Cand l-ai vazut la Steaua sa reactioneze asa?

MoWeed07.02.2008 21:24

@steaua_gloria

 

Asta nu il scuza. Un jucator profesionist nu facea asa ceva nici macar la antrenament. Ce daca era amical inseamna ca orice e permis in amicale??Daca am merge pe rationamentul asta ar insemna ca in meciurile amicale poate sa ii rupa picioarele adversarului si sa nu se astepte sa fie eliminat?

st_194707.02.2008 21:37

Nu exista scuza pentru gestul lui Ovidiu . Mai corect cred ca era sa se joace 10 contra 10 .

zloty07.02.2008 21:57

Ce mie ciuda mie la ov Petre e ca face multe faulturi si marunte ,prefer gen de mijlocas defensiv gen pitbull ca gatusso cat despre acea faza , este om si oameni gresesc ,iar pitzi sa nu uite ca la scos in multe meciuri si ca fara el la euro nush daca o sai mai mearga schema

alexblaja07.02.2008 21:57

Clarificare: nu ii caut scuze lui Ovidiu Petre, spun doar ca nu din cauza lui s-a pierdut meciul, ca trebuia eliminat si israelianul, ca Cosmin Contra (cacofonia e inevitabila la asta) trebuia si el urecheat de Piturca, ca Nationala a jucat ca o cizma si ca marele Chivu trebuia sa sa abtina de la comentarii stupide! Intr-adevar, Ov Petre nu are nicio scuza, dar ce a facut el nu este motiv sa fie facut tap ispasitor! Haideti sa nu fim mai catolici decat Papa!

MoWeed07.02.2008 22:58

@alexblaja

 

Ai si tu dreptate nu trebuie tras tap ispasitor adevarul este ca am jucat execrabil si inainte sa fie el eliminat. Contra oricum nu stiu ce cauta acolo atata timp cat Ogararu e apt de joc.

Dar nici sa nu intram in cealalalta extrema sa zicem ca Ov Petre nu trebuie pedepsit in nici un fel...

Astristul07.02.2008 23:20

A inceput si Chivu sa se creada mare "vedeta". O fi el capitanul nationalei, dar i-a cam luat mintile Adelina...

 

Gestul lui Ovidiu Petre era normal, dar arbitrul trebuia sa-i elimine pe ambii, nu doar pe Ovidiu, sau daca nu vroia sa strice echilibrul pe teren le dadea la amandoi un cartonas galben!

forzateaua

Raul198808.02.2008 00:03

mie nu imi pare correct sa da-m vina pe Ovidiu Petre ca am pierdut meciul

daca suntem asa de buni cum ne credem atuncea castigam meciul

CaTaLiNsm StElIsTu08.02.2008 00:12

Arbitrul precis a fost vreun politist roman...ca numai astia,dupa ce vine cate un pusti de asta cu mult tupeu si iti arde cate una dupa cap din senin iar tu ripostezi din dorinta de auto-aparare,te pricopsesc cu un dosar pentru vatamare corporala ca doar i-ai umflat moaca lu' ala, iar el merge linistit acasa ca tu nu ai sa arati domnului politist vreo contuzie...si cine sa te creada ca tu doar ai ripostat.Macar nenea politist are scuza ca nu a fost de fata la producerea:incidentului"...dar d-l arbitru a fost la3metri si interesant ca nu a vazut cand ala la calcat in picioare pe Ovidel,doar cand acesta ia dat peste picioare izraielianului..... P t lovire cu intentie Ov Petre a meritat intr-adevar rosu si nimic nu-l scuza pentru gestul sau,insa si izraelianul trebuia sa primeasca macar cartonasul galben...

Cat despre Chivu...mai nou apare mai mult la rubrica"mondene"decat in paginile sport,dar si acolo in ultimii ani apare doar la rubrica:"trompeta meciului".Asa ca d-sorule Chivu:shhh....

84ava08.02.2008 06:14

Eu nu l-as mai chema vreodata la nationala.Chiar nu e un jucator indispensabil ci unul de umplutura iar gestul sau e incalificabil,vorbim de echipa nationala iar reactia lui a fost una prosteasca.Apropo,eu nushtiu ce cautam noi la Euro.Ma uitam la Italia-Portugalia si ma intrebam dc ne place sa ne supraestimam atata.Am ucis un meci la Rotterdam si ne-am infundat in noroaie la Constanta si ne vedem campioni la Euro.Chill!! 0 pct golaveraj:1-7

alexblaja08.02.2008 07:24
Eu nu l-as mai chema vreodata la nationala.Chiar nu e un jucator indispensabil ci unul de umplutura iar gestul sau e incalificabil,vorbim de echipa nationala iar reactia lui a fost una prosteasca.A

 

dar de Contra ce zici?

c.ronaldo1708.02.2008 07:30

Nu mi se pare corect cum a procedat Ovidiu Petre cum nu mi se pare corect nici cum ai procedat tu in acest articol. In primul rand la faza cu Cosmin Contra gresesti grav. s-a vazut clar ca jucatorul lui Getafe avea impresia ca este aruncare de la margine pentru Romania, la fel cum mi s-a si parut si mi`e, dar, dupa ce arbitrul l`a lamurit, acesta si`a cerut imediat scuze.

 

Iar la Chivu, ar trebui cu totii sa avem un "ciocu-mic", momentan e cam singurul roman care face performanta in fotbalul mare, alaturi de Adi Mutu. Si in plus nu gasesc ce`i asa de rau in declaratiile acestui, de fapt, daca va uitati mai bine la TV, el este unul din putinii care i`au gasit scuze lui Ovidiu.

 

PS: Observ inca odata ca ne place enorm sa`i atacam pe toti care nu au fost stelisti. Pun pariu ca daca Contra ar fi jucat la Steaua acest articol nu mai aparea pe site, la fel ca si Chivu, M.Lucescu samd.

 

LE: Putin deplasata declaratia lui Chivu..

eddie the 'ead08.02.2008 09:11

Sincer, uneori nu inteleg polemica asta in privinta lui Ovidiu Petre. Nu ma pricep la tactica fotbalistica, nu joc FM pe calculator, dar din cite inteleg eu, treaba lui e sa recupereze baloane, nu sa dribleze. Ceea ce, din cite am vazut face (recupereaza). Repet, nu sunt specialist in fotbal, nici macar "antrenor de internet", asa ca e posibil sa aberez.

 

Gestul lui a fost nesportiv, dar nu criminal, incalificabil sau mai stiu eu cum. Nu e nici primul si nici ultimul in fotbal. Sunt jucatori si mai mari care au avut reactii identice si nu le-a luat nimeni capul (Zidane, Hagi, Cantona etc.)

 

El a fost criticat ca a lovit un adversar. De ce nu a spus nimeni ca Dica a stricat toate mingiile care i-au venit? De ce nu intreaba nimeni ce cauta Contra sau Banel la nationala? Ce sa spun, e scos tap ispasitor Ov.Petre. Hai sa fim seriosi...

laur_2308.02.2008 09:19

Doamne!!! - frustrarea mizeriilor n-are margini!!!

apar la TV tot felul de frustrati ca lupescu, Borcea etc si lovesc in, citez ''stelistul O.Petre'';

eu nu sunt de acord cu ceea ce a facut O.Petre in Israel, a fost un gest impardonabil si sper sa nu ne faca asa ceva si in campionat!

dar de aici si pana la ''greseala stelistului O.Petre'', ''gestul necugetat al stelistului O.Petre'', adica punerea accentului pe faptul ca un jucator de-al Stelei a facut o greseala a ajuns o chestiune care se repeta obsesiv in presa...

n-am auzit ca vreodata, cel putin la echipa nationala, sa se reproseze un gest gresit al uniu jucator care nu e de la Steaua atat de mult cum i se reproseaza mereu unuia de-al nostru...

la fel...a gresit Goian in acest meci la o faza, imediat s-a auzit ''greseala stelistului Goian'', cu alte cuvinte stelistii sunt vinovati pentru ceea ce se intampla....

uita mass-media romana cum NU ne-am calificat la turneele din 2002, 2004 si 2006 avand o nationala formata majoritar din excremente dinamoviste...

deh...frustrati au fost si vor mai fi...!!!

84ava08.02.2008 09:22
dar de Contra ce zici?

De Contra ce sa zic el e de felul lui mai conflictual asa(vezi incidentul de la Milan).E un jucator expirat din punctul meu de vedere,a atins apogeul in perioada Alaves insa de atunci nu a mai fost el,are si probleme personale.Ogararu oricum ii da clasa cu toata subiectivitatea mea e mult peste el.

Cred ca ce era de inteles e ca nu avem fatza de Euro,tare imi doresc sa ma insel insa o sa vedeti ca am dreptate.Nu poti sa te bazezi pe 3 oameni(Mutu,Chivu,Lobont) cand faci o echipa de 11 pentru ca restul chiar sunt degeaba.Unii dintre ei nici macar tineri nu mai sunt,oare ce nu au aratat pana in 30 pot sa o faca dupa si la cel mai inalt nivel?

Ma indoiesc.Criteriile de selectie sunt asa cum sunt,dictate de giovanni si ambitiile lu' pitzi.In rest,noi sa fim sanatosi.

Numai bine!

The_Foxes08.02.2008 09:34

Are dreptate Nea Imi ! Lui Ov. Petre ii lipseste civilizatia.Acel gest a aratat cat de "femeie " e acest jucator.Strict pe teren el isi face treaba foarte bine dar comportamentul lui lasa mult de dorit(sa vorbeasca putin cu Ogararu poate observa cevA).legat de ce a spus Chivu are tot dreptul sa-i ia apararea si ceea ce a spus el nu e departe de adevar(saptamanile departe de cei dragi iti pot afecta echilibrul psihic )

rez08.02.2008 10:05

mana care te ajuta sa nu fi nervos in cantonamente??:))))))))))))))))))))))))))))))))))))

au gasit tapul ispasitor...de ce nu a dat Mutu gol?????nu mai conteaza???

ov Petre chiar e jucator bun....nu se vede la constructie pentru ca el se vede la recuperari..recupereaza multe mingi cu picioarele lui lungi:))

84ava08.02.2008 10:14

Le recupereaza si dupaia le da in out sau la adversari sau cum ca eu nu inteleg unde ajung mingile alea recuperate de Ov.Pietre.

greenyes08.02.2008 11:10

Eu inteleg sa i luam apararea ca e Stelist dar nu ar trebui sa inchidem ochii la lipsurile pe care le are. Ca o comparatie in ceea ce priveste valaorea lui Ovidel, eu folosesc meciul Germania Romania. Cu Chivu pe postul lui Ovidel Romania a fost mult peste Germania, ocaziile curgeau la poarta nemtilor, dupa intrarea lui Ovidel, poc, parca vedeam Steaua la TV.

 

Nu mai vorbesc de Banel Nicooliittaaa! Da stim cu totii, baiatul e sufletis, isi scuipa plamanii fugind cu si fara minge!

 

Recuperam recuperam si dupa asta ce facem cu ea, saraca minge!!!!!

red_blue_ultras08.02.2008 11:16

Respect Ovidiu Petre!!!!!

serban2308.02.2008 11:17

Pentru toti stelistii care dau in Ovidiu pentru gestul sau: nu comentez dar vreau sa va intreb...PE Lacatus IL MAI IUBITI?... daca da, va rog nu fiti ipocriti...

«12»