@Bandit
Ceva noutati? Ati reusit sa mergeti in Ucraina?
@Bandit
Ceva noutati? Ati reusit sa mergeti in Ucraina?
din pacate nu am fost in ucraina, pentru. ca nu am reusit sa strangem banii!
am amanat-o pentru. 1 iulie!
un ziar din Brasov (monitorul expres) ne ajuta cu o campanie de presa si speram sa strangem banii pana atunci.
miercuri (27 mai) e programat la o operatie de ochi, speram sa reuseasca!
in rest, baietelul e bine, evolueaza aproape normal...
Sa speram ca o sa reuseasca operatia la ochi. Poate reusiti sa strangeti banii pana atunci.
Sanatate
a reusit operatia.
sa vedem urmarile.
http://www.monitorulexpres.ro/?mod=monitor...&s_id=75012
http://www.monitorulexpres.ro/?mod=monitor...8&a=citeste
Bafta!
Felicitari !
Cea mai buna veste pe ziua de azi
Lupta Stefanut si La multi ani !
multa sanatate Stefanut !
ieri l-am externat si i-am sarbatorit si ziua lui, implinind 3 anisori!
http://www.monitorulexpres.ro/?mod=monitor...&s_id=75065
LA Multi Ani fericiti si multa sanatate!
Bravo, felicitari! sa creasca mare mare de tot.
am deschis o campanie prin ROMTELECOM!
sper sa ne fie de ajutor!
Il puteti ajuta pe Stefanut printr-un simplu apel telefonic:
0900 900 373 pentru 3 euro si
0900 900 376 pentru 6 euro, valabile DOAR in tara, in reteaua Romtelecom.
Il puteti ajuta pe Stefanut printr-un simplu apel telefonic:0900 900 373 pentru 3 euro si
0900 900 376 pentru 6 euro, valabile DOAR in tara, in reteaua Romtelecom.
sau, asa cum ti-a sugerat si Lucvald, sa apelezi intotdeauna la el si la fundatia de care se ocupa el, programul pe care-l gestioneaza prin intermediul Carrfour. Stai linistit, copilul tau, la fel ca si altii merita sa traiasca si se vor gasi remedii, caci de aceea sunt atatia specialisti raspanditi in intreaga lume.
fara sa jignesc pe cineva, deja am apelat la acea fundatie, a trecut deja un an de atunci, si rezultatul e un mare 0.
fara sa jignesc pe cineva, deja am apelat la acea fundatie, a trecut deja un an de atunci, si rezultatul e un mare 0.
nu-ti face probleme, stii cum e la romani: prima data mergi la medic, la minister, la fundatii peste tot si cand vezi ca nu se intampla nimic normal ca dai telefon la prieteni. Orice om e disperat cand isi vede copilul bolnav si face orice pt a-l ajuta. De aceea exista telefon, de aceea, exista prieteni, cunostinte, amici, fosti colegi, colegi de servici, amici prin strainatate, ca in caz de forta majora, la un anumit semnal , sa ne adunam si sa gasim remediul indiferent in ce colt al lumii se gaseste el si sa-l trimitem in tara si bininteles sa ne sprijinim financiar la greu. Fundatia respectiva are zeci de cazuri si le trateaza pe cele mai grave,pe cei care se zbat intre viata si moarte, poate de aceea n-au raspuns promt cererii tale, mai ales ca metode alternative exista si la noi in tara.
Normal ca Ministerul Sanatatii ar trebui sa asigure toate aceste tratamente, sau macar sa-ti recomande specialisti din tara sau din alte tari la care sa apelezi, iar fundatiile sa faca studii si sa ajute financiar pe toti care au cazuri similare sau mai grave si care nu-si permit. Sper ca baietelul tau este acum bine, bafta.
Poti deschide campanii la Romtelecom sau oricare alta firma de telefonie, (ai vazut si tu, s-a purtat Orange, acum Cosmote, apoi, Zapp etc.) doar nu numele companiei conteaza ci mobilizarea oamenilor care se poate face in cazuri grave, indiferent de firmele in cadrul carora activeaza si indiferent de nationalitatea lor.
fara sa jignesc pe cineva, deja am apelat la acea fundatie, a trecut deja un an de atunci, si rezultatul e un mare 0.
unii asteapta 5 ani ...
in fine, sa-ti traiasca copilul ,sa aiba o copilarie normala (pe care tu si sotia ta ca parinti i-o puteti oferi) si asteptam si noi sa vedem progresele micutului. Ar fi bine sa scrii pe forum si numele medicului specialist care l-a tratat in Ukraina pentru ca lumea sa fie informata si sa apeleze la clinica respectiva, daca au cazuri similare. Eu stiu de situatii asemanatoare si vreau sa-i dirijez exact la specialistul la care ai apelat si tu, mai ales ca rezultatele sunt vizibile.
pentru.dee:
mailul meu:
r***@***
trimite-mi un mail cu date despre persoanele bolnave, si eu incerc sa ajut.
noi avem medic neurolog din Romania (bun spre foarte bun), dar tratament facem in ucraina...
deseara plecam...am reusit sa strangem aproape toti banii(ne lipsesc cam 100 euro), dar speram sa ne descurcam...
multumesc, mi-am notat si o sa-i pun in contact cu tine pe cei cu cazuri similare, care sufera de acelasi sindrom. Cu siguranta tu esti in masura sa le spui unde sa mearga, din moment ce ai trecut prin toate astea. De obicei asa se intampla, noi avem medici relativi buni, insa de multe ori tratamentul il faci in strainatate,neavand dotari in tara, asta in cazul in care-ti permiti financiar, sau vin specialisti straini sa ii specializeze si pe ai nostri, care nu beneficiaza de o tehnica atat de dezvoltata, finantand programe pt spitale de achizitie de aparaturi medicale performante. Bafta si sa-ti fie baietelul sanatos.
Ne-am intors din Ucraina, am inceput si serviciul, a inceput si piciu la gradinita!
Copilul e din ce in ce mai bine!
O sa revin cu amanunte!
DEE: "multumesc, mi-am notat si o sa-i pun in contact cu tine pe cei cu cazuri similare, care sufera de acelasi sindrom. Cu siguranta tu esti in masura sa le spui unde sa mearga, din moment ce ai trecut prin toate astea. De obicei asa se intampla, noi avem medici relativi buni, insa de multe ori tratamentul il faci in strainatate,neavand dotari in tara, asta in cazul in care-ti permiti financiar, sau vin specialisti straini sa ii specializeze si pe ai nostri, care nu beneficiaza de o tehnica atat de dezvoltata, finantand programe pt spitale de achizitie de aparaturi medicale performante. Bafta si sa-ti fie baietelul sanatos."
nu sunt eu in masura sa le spun unde sa mearga (nu sunt medic, desi am invatat multe despre boli in ultimii 3 ani) dar pot sa-i ajut cu sfaturi si informatii!
dar deocamdata nu ne-a contactat nimeni!
Ne-am intors din Ucraina, am inceput si serviciul, a inceput si piciu la gradinita!Copilul e din ce in ce mai bine!
O sa revin cu amanunte!
DEE: "multumesc, mi-am notat si o sa-i pun in contact cu tine pe cei cu cazuri similare, care sufera de acelasi sindrom. Cu siguranta tu esti in masura sa le spui unde sa mearga, din moment ce ai trecut prin toate astea. De obicei asa se intampla, noi avem medici relativi buni, insa de multe ori tratamentul il faci in strainatate,neavand dotari in tara, asta in cazul in care-ti permiti financiar, sau vin specialisti straini sa ii specializeze si pe ai nostri, care nu beneficiaza de o tehnica atat de dezvoltata, finantand programe pt spitale de achizitie de aparaturi medicale performante. Bafta si sa-ti fie baietelul sanatos."
nu sunt eu in masura sa le spun unde sa mearga (nu sunt medic, desi am invatat multe despre boli in ultimii 3 ani) dar pot sa-i ajut cu sfaturi si informatii!
dar deocamdata nu ne-a contactat nimeni!
fa-ti un blog, ofera-ti serviciile de consultanta si cu siguranta te va contacta lumea. Sunt stelisti care te pot ajuta sa-ti realizezi o pagina web, in cazul in care nu stii, iar pe langa jobul tau, asta poate fi un hobby, adica ii ajuti pe altii cu sfaturi ca sa nu treaca prin situatii similare, eventual, promovezi si alte cazuri, dupa ce le verifici etc. Oricum, sfaturile le poti oferi si prietenilor si celor cu care te intalnesti, iar ei cu siguranta vor aprecia acest lucru si va vor ajuta si pe voi in continuare, asa cum au facut-o pana acuma.
In sfarsit avem blog:
http://helpstefanut.wordpress.com/
de asemenea reincepem o campanie de strangere de fonduri pentru a-l duce la tratament, de data asta in Ungaria, la clinica Peto.
aici e mai ieftin decat in Ucraina, dar se face altceva, se insista mai mult pe recuperarea psihica.
ne costa in jur de 75 euro/zi, un tratament fiind de cel putin 12 zile!
deci daca mai puteti ajuta, suntem recunoscatori.
0900 900 373 pentru 3 euro si (valabil pana in 18 sept)
0900 900 376 pentru 6 euro, valabile DOAR in tara, in reteaua Romtelecom , valabil pana in 18 sept.
sau in contul nostru BRD: RO BRDE 080SV47570500800, titular Radulescu Raul Stefan.
Multumim si va dorim sanatate!
Raul, Ungaria fiind in Uniunea Europeana, nu poti beneficia si de bani de la stat?
campania "Europa FM" :
http://www.europafm.ro/europa-fm/de-partea...45-euro-zi.html
Eroare 404
Regretam, dar pagina pe care incercati sa o accesati nu exista sau a fost mutata.
asta e mesajul pe care-l primesc la accesarea paginii ![]()
http://www.europafm.ro/europa-fm/de-partea...45-euro-zi.html
Stefan e cu s si nu cu S. Case sensitive
Aparent este o regula la noi pe site care modifica numele. Copy/paste la link si modificati S in s
![]()
Buna! Sunt mama lui Stefanut si vreau sa va multumesc pt ca ne ascultati of-ul !
Sper ca admin-ul sa-mi dea voie sa postez urmatoarele, multumesc:
Pe site-ul www.europafm.ro la sectiunea "De partea ta" gasiti strigatul nostru de ajutor!
Cum v-a spus si sotul meu mai sus, detalii gasiti pe blogul "incropit" de noi, asa cum am putut si stiut... sau ne puteti intreba aici si va raspundem oricand...
Dar iata blogul inca o data:
http://helpstefanut.wordpress.com/
Multumim din suflet ca ne ascultati! ![]()