FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Ajutati-l Sa Traiasca O Copilarie Normala

«12345»
BandiT14.04.2008 07:00

Salut.

Ne-am intors din Ucraina, unde am petrecut 14 zile obositoare dar pline de recompense?

tratamentul a dat rezultate neasteptat de bune si ne-a indus pe noi (familia) intr-o stare de optimism sanatos.

Am aflat ca fiul nostru se va face bine!

Totul a devenit doar o chestiune de bani !

Trebuie sa mai mergem de 3 ori la intervale de 3..4 luni intre tratamente.

Asta inseamna ca suntem cam la 10 000 euro distanta de insanatosirea copilului.

Urmatoarea programare o am intre 2 -14 iulie 2008.

Multumesc tuturor celor care m-au ajutat, si va informez din nou ca orice donatie, cat de mica va fi foarte folositoare, apropiindu-ne de scopul final, cel al insanatosirii copilului nostru.

 

In aceste conturi ne puteti aduce mai aproape aceasta bucurie :

BRD-agentia Rasnov. nr. cont :

RO57BRDE080SV47570500800 in lei

RO03BRDE080SV48897570800 in euro

titular: Radulescu Raul Stefan

 

Va multumesc inca odata si va doresc sanatate tuturor!

 

PS: am apelat si la "Fundatia Crestina Becali" inca din ianuarie si nu am primit nici macar un raspuns concret!

metzzz14.04.2008 12:13

insanatosire grabnica :)

Verssace22.04.2008 15:56

sper sa iasa bine intr-un final .. insanatosire grabnica , sper sa fiti fericiti la sfarsit .

BandiT11.05.2008 16:08

poze si filmulete cu Stefanut al nostru, inainte , in timpul si dupa primul tratament din Ucraina.

urmatorul tratament va incepe pe 2 iulie.

http://community.webshots.com/user/stefi1977

multumesc atat celor care m-au ajutat deja cat si celor care ma vor ajuta in viitor!

 

stefanut in primele zile de viata..la varsta de 5 zile era pus in ghips, atunci a inceput calvarul:

http://family.webshots.com/album/563209526nRtyhn

adynezu05.06.2008 21:02
poze si filmulete cuStefanut al nostru, inainte , in timpul si dupa primul tratament din Ucraina.

 

Aveti o minune de copil... Din fericire, e cineva acolo sus, care in primul rand v-a dat putere ca nici macar o clipa sa nu va ganditi sa renuntati... Efectele tratamentului s-au vazut cu adevarat din fericire, iar eu nu pot decat sa va urez sa fiti fericiti si sper (de fapt sunt sigur), sa va bucurati cu adevarat de copilul dvs.

BandiT30.06.2008 10:17

azi plecam in ucraina!

sper sa fie cu noroc..

multumesc celor care ne-au ajutat, si orice ajutor e bine venit in continuare!

doamne ajuta!

Azzido30.06.2008 21:55
azi plecam in ucraina!

sper sa fie cu noroc..

multumesc celor care ne-au ajutat, si orice ajutor e bine venit in continuare!

doamne ajuta!

 

mult succes !

te asteptam cu vesti bune la venirea din Ucraina.

Doamne ajuta !

BandiT22.07.2008 05:47

Salut.

m-am intors din Ucraina de cateva zile.

rezultatele sunt mai mult decat incurajatoare.

Dar sa incep cu inceputul:

In februarie2008 am inceput Campania de strangere de fonduri pentru. Stefanut!

La data respective, el nu putea merge, nu putea sta in picioare, nu putea ridica mana dreapta peste nivelul umarului, nu putea vorbi, nu putea merge in 4 labe si avea probleme cu statul in fundulet.

In aceste 5 luni trecute am reusit sa strangem circa 8500 euro pe care i-am cheltuit astfel:

-primul tratament in Ucraina ne-a costat circa 3300 euro, din care 1900 a fost tratamentul efectiv si restul au fost cheltuieli de cazare, masa, transport. etc.

-al 2lea tratament ne-a costat ceva mai mult, adica 3500 euro, din care tratamentul efectiv a fost 2000 euro, restul fiind cheltuieli de cazare+masa(1200 euro) si transport.

- circa 100 euro am cheltuit pe medicamentele si tratamentul copilului pe aceste 5 luni.

-mai avem in conturile copilului circa 1600 euro.

 

Rezultate: in aceste 5 luni+2 sesiuni de tratament, copilul nostru a facut progrese remarcabile:

-poate ridica ambele manute deasupra capului

-sta in fundulet fara probleme

-merge in 4 labe foarte bine

-a inceput sa se ridice in picioare singur

-a inceput sa stea in picioare cu si fara suport

-merge bine dus de manute.

-merge bine dus de o singura manuta

-a inceput sa faca primii pasi singur, ajungand sa mearga cate 15-20 pasi singur, fara ajutor.

-spune cateva cuvinte cu sens: papa (referindu-se la mancare sau la mine,in loc de tata)

baba (referindu-se la bunicile lui)

-spune si alte cuvinte inventate de el, pe care nu le-am tradus inca.

Multumim pe aceasta cale tuturor celor care ne-au ajutat, persoane utilizatoare pe forumurile:

fcsteaua.ro , Reno.ro , cartula.ro , dacia.ro .

Multumesc tuturor acestor persoane si tuturor celorlalte persoane care au donat cate ceva in conturile copilului.

Aici sunt cateva poze actuale:

http://good-times.webshots.com/album/564186622nzsbui

Doctorii ne-au spus ca sansele de recuperare fizica sunt mari. .

Pentru asta copilul ar trebui sa faca gimnastica zilnic, sa mearga descult prin curte si sa mai mearga la cel putin 2 tratamente in aceasta clinica din Ucraina.

Urmatorul tratament il avem programat pe 8oct.2008 , si ne costa 3200 euro tratament+cazare si inca ceva pentru transport.

Pentru aceasta vom mai avea nevoie de bani, deci orice donatie este in continuare binevenita!

Mi-am pus si apartamentul la vanzare, dar inca nu l-am vandut.

Conturile noastre sunt tot acestea:

RO57BRDE080SV47570500800 ron

RO03BRDE080SV48897570800 ?euro

Conturile sunt la BRD ? sucursala Rasnov

Titularul conturilor: Radulescu Raul Stefan

 

Aici gasiti diferite poze si filmulete cu stefanut!

http://community.webshots.com/user/stefi1977

Iar aici sunt cele mai noi poze cu el:

http://good-times.webshots.com/album/564186622nzsbui

 

Va multumim inca odata, si va dorim o viata buna si sanatate multa!

Fam.Radulescu

fact.oct.JPG

Bodanel22.07.2008 05:57

Ne bucuram sa auzim vesti bune. Sa-ti tie Dumnezeu naravul cum zice bunica-miu (adica sa ne aduci numai vesti Bune)

Azzido23.07.2008 16:36

multa sanatate si succes in continuare cu tratamentul !

BandiT16.09.2008 11:28

copilul merge singur cativa pasi..

a prins gustul deplasarii pe forte proprii => au inceput si cazaturile...

pe 8 octombrie ar trebui sa mergem la urmatorul tratament, dupa care speram sa nu mai avem probleme cu mersul...

orice donatie e in continuare binevenita.

sanatate maxima tuturor si un calduros:

"HAI Steaua"

BandiT24.09.2008 07:59

cateva poze cu copilasul meu in plina actiune:

 

verticalizare.jpg

gim_cilindru2.jpg

BandiT24.09.2008 08:03

inca:

lumina_picioruse4.jpg

reflexo3.jpg

BandiT24.09.2008 08:14

altele:

 

gim_cilindru13.jpg

gim_vertical.jpg

gim_vertical2.jpg

gim_cilindru9.jpg

gim_cilindru10.jpg

gim_cilindru12.jpg

NicoSoulSteaua24.09.2008 10:11

Off mititelu cate trebuie sa indure :( dar sunt sigura ca toate acestea vor da rezultatele dorite

Dumnezeu sa va dea putere

 

BandiT05.11.2008 07:19

Salut.

Am revenit din Ucraina.

A fost cel mai greu tratament , cel mai costisitor, dar si cel mai bun d.p.d.v. al rezultatelor.

Pe scurt: copilul merge singur. Merge bine , merge mult, merge fara ajutor, merge cu manutele

la spate (zici ca-i director) , invata deja sa alerge

Ne-a costat aproape de 4000 euro, dar a meritat fiecare cent.

Multumim tuturor celor care ne-au ajutat! suntem bucurosi, copilul nostru merge singur!

El, care in martie 2008 abia se putea misca, iata ca in noiembrie 2008 invata sa alerge.

E adevarat, nu prea mai avem bani, dar cel putin ne-am vazut un vis implinit?

Urmatorul vis este sa-l auzim vorbind, deoarece inca nu vorbeste.

In martie 2009 vom incerca sa mergem din nou la tratament in Ucraina, speram sa fie ultimul tratament.

Multumim inca odata pentru ajutorul primit si va dorim multa sanatate!

Poze cu Stefanut pe linkul urmator:

http://community.webshots.com/user/stefi1977

1.jpg

3.jpg

5.jpg

8.jpg

2.jpg

4.jpg

6.jpg

7.jpg

Bodanel05.11.2008 11:39

Felicitari.

NicoSoulSteaua06.11.2008 19:14

Ca de fiecare data cand vad poze cu micutul,un zambet imi tresare pe fata si speranta in suflet ca se va face bine.

Felicitari pentru realizarile de pana acum si multa putere pentru ce va urma.E un copil minunat cu doi parinti minunati .

 

Numai bine si sa ne tii la curent cu starea lui...asteptam cu nerabdare poze,iar peste ani tot pe acest site,el va fi cel care ne va scrie noua...ce faceti stelistilor ?

 

 

fredysteaua27.11.2008 20:09

sunt mai nou pe aici...acum am citit tot :( m-a impresionat enorm

spuneti-mi va rog mai este nevoie de vreun tratament? mai are nevoie de donatii?

 

Stefanut multa multa multa sanatate! o sa te faci mare si o sa vezi tot ce s-a discutat aici despre tine! AS FII TARE CURIOS SA VAD REACTIA TA :*

sa fii fericit!

BandiT29.01.2009 09:41

Va salut!

Revin cu noutati!

Stefanut e din ce in ce mai bine, a inceput sa si vorbeasca, si zice "mama"!

Nevasta-mea e superincantata.

Am inceput sa-l ducem la gradinita Heidi Kindergarten(www.centrulheidi.ro), unde sora mea este educatoare.

Gradinita este particulara si are o taxa mare, dar conducerea l-a primit pe Stefanut gratis, ca un fel de sponsorizare.

Gradinita este in limba germana, dar la grupa mica, unde e si Stefanut nu se face germana, copilasii abia stiind cateva cuvinte in lb. romana!

Deocamdata il ducem de 2 ori pe saptamana, ca se se acomodeze.

Dar face progrese vizibile, este sociabil cu ceilalti copii, se integreaza foarte bine in grupul de pici si este ascultator fata de educatoare!

Tratamentul si recuperarea lui decurg bine, in paralel cu gradinita el continuand sa mearga la gimnastica, masaj si logopedie de cate 2 ori pe saptamana!

Ne-am mai revenit si noi , ca eram cu psihicul la pamant!

In aprilie trebuie sa mergem la inca un tratament in Ucraina , apoi in vara urmeaza o operatie la ochi deoarece are ceva probleme(strabism accentuat).

Adica inca am mai avea nevoie de banuti, si de aceea orice donatie este binevenita!

Contul in lei este acelasi, deschis la BRD.

Nr. Cont : RO57BRDE080SV47570500800 – ron

Titularul contului: Radulescu Raul Stefan

La contul in euro am renuntat , deoarece nu aveam bani in el, si genera comisioane .

Atasat se poate vedea si factura proforma din aprilie 2009.

Multumesc de ajutorul de pana acum si va doresc tuturor:

"sanatate maxima"

factura_aprilie_2009.jpg

Guardian29.01.2009 12:20

Mã bucur foarte mult pentru tine si familia ta . Stiu foarte bine prin ce ati trecut...( si eu am avut probleme cu sãnãtatea când eram mic , dar pãrintii au avut grijã sã mã ducã pe la usile celor mai buni doctori din tarã ) Voi dona si eu ceva bãnuti , dar recunosc cã dacã nu treceam prin ce a trecut copilul vostru si dacã nu simteam pe pielea mea ce înseamnã sã ai probleme cu sãnãtatea, nu cred cã as fi donat din anumite motive.

 

Sã vã ajute D-zeu pe toti ,cã tare greu e sã ai pe cineva bolnav în familie .

 

*iar pentru mai marii acestui forum , ar fi bine sã doneze cât mai multi dintre voi .. orice sumã conteazã !

Bodanel29.01.2009 17:07

@ Guardian.

 

Care ar fi mai marii aia la care te referi?

 

@ Bandit

 

Ne bucuram pentru vestile bune. Sa speram ca te vor ajuta cat mai multi si nu neaparat de pe acest site.

 

Toate cele bune

Guardian29.01.2009 18:25
@ Guardian.

 

Care ar fi mai marii aia la care te referi?

unul din ei , esti chiar tu :) chiar si micutZu' Deni :)

BandiT30.01.2009 18:28

 

si in apararea "celor mari de pe forum" pot sa spun ca am primit foarte mult ajutor datorita forumului fcsteaua..

multumesc inca o data!

onlySteaua28.02.2009 15:34

Nu pot sa cred.

Felicitari si sanatate multa!

«12345»