FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lupta Steaua!

«12»
AdrianUltras2503.02.2008 11:29

Faceti o foarte mare gresala daca laudati acest sistem 4-1-4-1.

E un sistem prost!

Mai ales pentru ca 2 jucatori din acest sistem nu sunt obijnuiti sa joace pe posturile pe care joaca.

Si aici ma refer la Mendoza si Dayro Moreno.

Acestia sunt amandoi atacanti si ar trebui sa joace in atac.

Nu va lasati impresionati de faptul ca jucam doar cu un inchizator.ar trebui sa va ingrijoreze faptul ca jucam doar cu un varf!

 

Acest 4-1-4-1 nu e decat un 4-5-1 mai ofensiv!

 

La ce jucatori are Steaua in acest moment sistemele folosite ar trebui sa fie ori 4-3-2-1 (sau 4-3-3) ori 4-4-2

in sistemul 4-4-2 cei doi atacanti ar trebui sa fie Mendoza si Dayro Moreno.Atacanti de viteza si tehnici.

Iar mijlocul ar trebui sa fie asigurat de cuplul OvPetre(Radoi)-Plesan(ma refer aici la mijlocasii centrali.pe benzi pot sa fie Nicolita,Neaga,Dica).

 

 

Steaua ar trebui sa joace pe jos, in viteza, cu devieri ,1-2uri si cel mai important sa joace pe centru!

 

jocul pe benzi trebuie scos neaparat din mentalitatea echipei!

1uLy4Nn04.02.2008 14:04

optimist spre24

enjoy04.02.2008 17:41

apreciez atitudinea pozitiva,optimista ce razbate din articol sidin majoritatea comentariilor. e nevoie de o asemenea atitudine pentru a reface puterea celui de-al 12-lea jucator. acest jucator s-a dovedit decisiv de nenumarate ori. el trebuie sa stimuleze echipa, s-o faca sa joace, s-o faca sa cistige; el trebuie sa linisteasca apele cind se tulbura, el trebuie sa dea putere si incredere. faceti sa functioneze acest al 12-lea jucator si va voi fi recunoscator toata viata si mai departe!

«12»