FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Lupta Steaua!

«12»
fcsteaua.ro02.02.2008 11:59

Cele doua victorii ale Stelei, din doua meciuri jucate cu jucatorii sud americani in componenta, sunt 100% semne bune pentru jumatatea de sezon care a mai ramas de disputat. In mod cert, toate cele 3 compartimente ale echipe, sunt mai puternice, mai echilibrate.

 

Apararea, prin revenirea "senatorilor de drept" Radoi si Ghionea. Apoi prin aducerea unui nou fundas de banda stanga, Eze.

 

Linia de mijloc, cea atat de pusa la zid in comentariile de pana mai ieri ale suporterilor stelisti, a devenit mai numeroasa, mai valoroasa si cu mult mai ofensiva. Mendoza si Dayro, doi dintre atacantii nou veniti, au marit numarul mijlocasilor in noua asezare in teren conceputa, vrand-nevrand, de Marius Lacatus. Tot ei au adus un plus de valoare si evident de forta ofensiva.

 

De remarcat ca in noul sistem de joc, Steaua foloseste un singur inchizator. Un lucru pe care ni-l doream de foarte mult timp.

 

In sfarsit, atacul, cu Pepe varf de lance, este superior prin ceea ce a aratat pana acum, anterioarei linii de atac. Avem in sfarsit jucatori care stiu sa dribleze si sa suteze bine si puternic din tote pozitiile. Care intra in combinatii, se demarca...

 

Numarul mic de goluri inscrise in cele doua meciuri, doua, nu ma indoiesc ca este doar inceputul. Asta, pana cand in urmatoarele meciuri, relatiile de joc vor fi mai aproape de ceea ce se asteapta si golurile vor veni in numar mai mare.

 

Noua asezare, in sistemul 4-1-4-1, cu un singur mijlocas la inchidere si 4 mijlocasi literalmente ofensivi, sugereaza clar intentiile Fiarei de a juca mult mai ofensiv, si in special de a inscrie mai multe goluri/meci. Dica retras in linia de mijloc, permite celui mai bun jucator al echipei, sa devina acel atat de dorit playmaker.

 

Surprinzator, el ramane golgheterul echipei, desi sperantele noastre se indreptau si spre Andres, Dayro, Pepe si Habib. Suntem convinsi insa, ca pana a sparge fiecare dintre ei gheata, e chestie de zile.

 

In ceea ce il priveste pe Dica, ar fi pacat sa plece pentru bani mai multi, la o echipa straina sub valoarea Stelei. Important ar fi sa ramana la Steaua si sa fie salarizat la un nivel apropiat de nivelul salariului pe care l-ar putea obtine afara. El este indubitabil geniul si simbolul Stelei de astazi. Ramanand la Steaua se poate aureola cu anvergura celor mai mari simboluri steliste ale ultimelor decenii: Lacatus, Hagi, Marcel Raducanu...

 

Fata de inceputul sezonului, intregul lot de jucatori este valid. Spun asta in deplina cunostinta de recenta accidentare a lui Radoi, in fapt o contractura musculara care va necesita doar doua saptamani de repaus partial.

In mod sigur Steaua inceputului de an, este acea Steaua echilibrata de care vorbea si pe care si-o dorea Hagi.

 

Salut frumoasa revenire a lui Ghionea si ma declar impotriva plecarii unui jucator important ca Rada. Asta in ciuda faptului ca stiu ca perioada de mercato international s-a incheiat la 31 ianuarie. Dar pentru viitor.

 

Steaua are dubluri pe toate posturile si chiar mai mult decat atat. Are cel putin 10 internationali romani si straini, asa cum nu mai are nicio echipa din Romania. Are, in mod cert, cel mai bun lot din campionat. Are cei mai multi si mai buni suporteri din tara. Totul la superlativ, asa cum asteptam sa fie si urmatoarele 15 jocuri din campionat.

 

Mai poate castiga Steaua titlul? Evident ca da. Dar numai cu incredere in propriile posibilitati, cu multa munca si mai ales dupa 30 de reprize de lupta acerba impotriva principalelor contracandidate si a echipelor motivate de acestea.

 

Lupta Steaua!

 

Virgil

 

Stire de ultima ora: Ca urmare a accidentarii in meciul cu Levski, Habib Habibou nu va avea voie sa se antreneze timp de trei saptamani. Cand va reveni pe teren, va purta o masca de protectie.

 

ionutz8902.02.2008 12:20

Simpatic articol :), antradevar Steaua ancepe sa semene ca echipa pe care ne-o dorim ca totii, ansa nu m-as entuziasma prea tare pana nu vad un lot omogen ( am ansa rabdare ), an care macar jum , din jucatorii adusi sa dea randamerntul dorit ,sa ajunga la un nivel care sa ne de-a palpitatii :P.

Referitor la Dica , antradevar nu ar fi cazul sa plece, (si nici nu mai poate iarna asta ) el chiar fiind un jucator "geniu",ansa observ o stare mai ciudata pe chipul acestuia, chiar dak an teren asi face treaba cum trebuie.Poate mi se pare mie ..........nu stiu.........

Astept meciul de azi sa vad ce reusesc baietii, si sper antr-un meci spectaculos, cu multe faze notabile, si un joc al nostru echilibrat.

Aaa si anka cv ................ forzateaua:)

mNiosu02.02.2008 12:55

Foarte bine zis. Se pare ca Lacatus a observat din primul amical ca nu poate creea doua echipe echilibrate valoric cum a incercat atunci si ca este mai bine sa foloseaca in prima echipa toate valorile spre a obtine performanta maxima. cred ca actuala formulade joc (daca ramane aceasta si sper sa ramana sau el putin una asemantoare ca forta ofensiva cel putin) este aprope perfecta. S-a vazut in amicalul cu bulgarii un plus si un apetit ofensiv al echipei si in acelasi timp din pacate se obseva si minusul de mijlocas la inchidere (nu ca imi pare rau de asta) fiind nu o situatie in care am fost descoperiti in aparare si doar valoarea incontestabila a cuplului Goian-Ghionea ne-a salvat.In sfarsit se presupune ca trebuie sa faci sacrificii undeva ca sa obtii alceva nu le poti avea pe toate.

Oricum ca idee generala cred ca lucrurile se misca si putem spera la titlu in continuare in acest rest de sezon ramas.

 

FORZA Steaua!! INTODEAUNA SUPERIORI!!! :steag_steaua_ro:

CaTaLiNsm StElIsTu02.02.2008 13:03

Virgil citindu-ti articolul parca am prins aripi,simt ca parca nimeni si nimic nu ne poate sta in cale...dar-ar D-zeu sa fie asa!!!Scepticismul din mine imi spune insa ca lucrurile nu vor stat atat de bine si ca nu vor fi asa de roz......si tare mi-e frica sa nu porneasca vreun scandal care sa destabilizeze echipa si sa-i face pe strainii veniti sa nu se acomodeze.Lupta pe posturi e acerba si tare nu as vrea ca cei care nu prind prima echipa sa nu strice "climatul"bun existent pana in prezent.In rest mergem cu speranta inainte...

Forza Steaua!

MEREU SUPERIORI!

tazonne02.02.2008 15:28

@VIRGIL de cat optimism dai dovada... te invidiez si sper din suflet sa ai dreptate, In sfarsit o persoana optimista , o gandire pozitiva , aceeasi parere o aveam si eu pana sa citesc articolele din ultimele saptamani... d'abea astept sa vad la lucru Steaua de care ai vb in articol!!!!!

Bundy02.02.2008 15:34

Parca echipa de acum si jocul promitator ma fac sa ma simt optimist in ceea ce priveste viitorul...dar campania de transferuri putea fi mai buna in sensul ca decat sa luam atacanti la greu puteam sa luam un mijlocas stanga de calitate. E clar, Dayro nu poate juca mijlocas stanga, Mendoza nu are nici el ce cauta acolo; fortam jucatori pe posturi care nu le convin si pe care nu dau randament doar de dragul de a-i avea pe toti pe teren.

Gica Chioru02.02.2008 15:40

Salut, Virgile, esti cam prea optimist, colega. Daca tot dai pe dinafara de optimism, spune-ne si nou, te rog, cand o sa avem antrenor?

 

ps.aaa, si vezi ca la doi de 4-1 poti sa faci doua porti in casa daca adversarul da rau cu zarul... :unsure:

lucvald-190202.02.2008 16:40

15 etape unde trebuie sa jucam exemplar !

Nu cred in titlu, da' macar sa ciupim locul 2 !

 

entuziasmul este usor neustificat , partenerii amicalelor sunt din grupa mediocra a fotbalulul european.....dar se remarca un joc superior celui din tur , cand nu prea excelam la absolut nimic.....

yo_marius02.02.2008 16:55

in primul rand,asta nu e un post rautacios!!!

asadar:

1."senatori de drept" in aparare Ghionea si Radoi???cand marea majoritate a antrenorilor Stelei din ultimii ani l-au folosit pe fin inchizator?cand la nationala e tot inchizator??cand,atunci cand e jucat fundas,are interventii care l-ar face invidios pe Remy Boniansky??

2.noul fundas de banda stanga Eze a aratat ceea ce stiam de la Buzau:baiatul are mari carente in faza defensiva,plus un apetit ofensiv demn de o extrema stanga!!

3.linia de mijloc nu a fost intarita deloc!!!sa fim seriosi,Dayro e atacant!!! are un stil apropiat de cel al lui Ibrahimovici,foarte tehnic si capabil sa scoata oameni din joc,dar e atacant pentru Dumnezeu!!se vede clar in stilul lui ca nu prea ii convine postura de playmaker.Mendoza la fel,ne-a aratat ca nu ii place postul de extrema.e clar ca i-ar conveni sa faca un cuplu in atac cu Pepe.

4.Steaua foloseste un inchizator,dar ACUM!!!inca nu e complet intrat intrat in ritm Plesan.la fel nu e recuperat finu'.deci tot cu 2 inchizatori vom juca.

 

 

evident ca Steaua are sanse sa castige titlul,dar ar cam trebui sa vedem 2-3 meciuri oficiale pentru a deborda de optimism.

vlad7502.02.2008 16:55

@Virgil,cred ca este mai greu ca in anii trecuti sa revenim pe primul loc dupa un tur de campionat(plus 2 etape jucate din retur).CFR-ul are mai multa experienta dupa ce a pierdut locul 2 in defavoarea Stelei anul trecut si nu se va da in laturi de la nimic pentru a castiga mult ravnitul campionat ,cel aducator de participare directa in CL.Sondajele facute de ziarele sportive o arata ca cea mai favorizata echipa in privinta arbitrajelor.Se va duce pe pomana in CL anul acesta dupa ce nici macar nu a incercat sa aduca un punct din UEFA CUP.Conducatorii de acolo par genul de parveniti peste noapte.Muresan tinde sa ocupe un loc fruntas intr-un top al celor mai antipatici oameni de fotbal (????) din Romania(parca e doctor,totusi).

Speram sa se intample ceva in retur.Sigur nu-l mai vreau pe Becali cu fular la gat strigand indemnuri spartane.

Lupta Steaua!

Joga Bonito02.02.2008 17:05
Salut, Virgile, esti cam prea optimist, colega. Daca tot dai pe dinafara de optimism, spune-ne si nou, te rog, cand o sa avem antrenor?

 

ps.aaa, si vezi ca la doi de 4-1 poti sa faci doua porti in casa daca adversarul da rau cu zarul... :unsure:

 

Impartasesc si eu optimismul lui Virgil. Daca in tur am jucat jenant, si am terminat pe 4 la o distanta de 8 puncte, cu un ghinion incredibil la Arad, Cluj si Buzau in care s-au irosit peste 7 puncte. Cand pur si simplu ne chinuiau jucatori precum Croitoru, Badea, Iacob, Neaga sau altii...

Permite-mi Gica, sa am sperante de viitor cu Pepe Moreno, Dayro, Mendoza, Ghioanea, Plesan, Radoi (am dubii, recunosc) si un Dica revitalizat.

 

Sa te aud frate, cum o sa il ridici in slavi pe Laca, dc cumva umilim pe Dinamo in "groapa" cu 3-0 sau castigam campionatul. Sa te aud...

steaua_gloria02.02.2008 17:22

Asa trebuie sa fim , optimisti ca totul va merge bine.Sper sa luam titlul. Hai Dicane, hai Radoi, hai Steaua sa le aratam CFR-istilor ca suntem mai buni.Doamne ajuta!

Virgil02.02.2008 17:36

Cum as putea fi, altfel decat optimist?

Mai zgarcit cu laudele la adresa baietilor? E o posibilitate, dar ar fi pacat. Baietii acestia se pregatesc din greu. Marius ii supune unor antrenamente grele, asa cum numai in Argentina a mai avut parte, spunea Pepe.

In plus e cu ochii pe ei si nu-i iarta atunci cand gresesc. De ce sa nu le acord prezumtia ca vor fi campioni la sfarsitul competitiei, asa cum in materie de drept exista prezumtia de nevinovatie? Nu cred ca ar fi corect sa privesc altfel lucrurile.

Suntem inainte inceperii unui parcurs greu. De ce sa nu-l incepem gandind frumos despre baieti? Despre jocul lor, despre sansele reale de castigare a titlului de campion. Pentru ca un domn care-mi sugereaza ca pot face doua porti in casa, cu alte cuvinte ma ia la joc de glezne, nu crede in Marius Lacatus? Uite ca eu cred. Sunt generos cu Marius. Si mai cred ca atunci cand are jucatori de prima marime, poate fi un bun antrenor. Ca inflatia de jucatori de valoare, ii da idei. Ca ii da mai multa libertate si evident mai mult curaj in alegerea unui nou sistem de exprimare a jucatorilor in teren. Unul care vizeaza victoriile urmatoare.

 

V-ar fi placut mai mult sa cititi cele de mai jos? Haideti, ce naiba, suntem Stelisti si nu spurcati sau subpodari. Trebuie sa acordam increderea noastra si sprijinul neconditionat, jucatorilor Stelei.

 

Deci, v-ar fi placut mai mult ca articolul sa fi fost cel de mai jos? Nu prea cred, dar nu e exclus sa existe surprize.

 

 

Cele doua victorii ale Stelei, in doua meciuri jucate cu jucatorii sud americani in componenta, sunt neconcludente pentru jumatatea de sezon care a mai ramas de disputat. In mod cert, celor 3 compartimente ale echipei, le-ar mai trebui cativa jucatori peste ce avem, pentru a fi mai puternice, mai echilibrate.

 

Apararea: revenirea "senatorilor de drept" Radoi si Ghionea, nu inseamna mare lucru. Goian si Rada sunt mai buni decat buni, iar cei 2 reveniti vor face sigur tusa. Apoi aducerea unui nou fundas de banda stanga, Eze, este inutila. Gigi, ce a fost in capul tau cand l-ai adus?

 

Linia de mijloc, cea atat de pusa, in mod just, la zid in comentariile de pana mai ieri ale suporterilor stelisti, a devenit mai numeroasa, dar inca nu se stie daca mai valoroasa si cu mult mai ofensiva. Mendoza si Dayro, doi dintre atacantii nou veniti, au marit numarul mijlocasilor in noua asezare in teren conceputa, vrand-nevrand, de Marius Lacatus. Ceea ce e egal cu o maxima greseala. Cum sa transformi doi atacanti in doi milocasi de banda? Ce? Mai suntem pe vremea bunicilor, cand cele doua extreme, actualii mijlocasi de banda, erau considerate atacanti?

Nu cred ca vor aduce plusul de valoare si evident de forta ofensiva de care avem nevoie.

 

De remarcat ca in noul sistem de joc, Steaua foloseste un singur inchizator. Un lucru pe care ni-l doream de foarte mult timp, dar care probabil va insemna o deceptie. Forta apararii ni se tragea din filtrul pe care il constituiau cei doi inchizatori in fata atacurilor dusmane.

 

In sfarsit, atacul, cu Pepe varf de lance, nu este deloc superior anterioarei linii de atac. Avem, e adevarat, jucatori care stiu sa dribleze si sa suteze bine si puternic din tote pozitiile. Care intra in combinatii, se demarca... dar ce folos? Nu am incredere ca Lacatus va reusi sa-i puna in valoare schimbandu-le posturile.

 

Numarul mic de goluri inscrise in cele doua meciuri, doua, nu ma indoiesc ca va fi maximumul de goluri inscrise pe meci.

 

Noua asezare, in sistemul 4-1-4-1, cu un singur mijlocas la inchidere si 4 mijlocasi literalmente atacanti, sugereaza clar ca Fiarei ii sunt zilele numarate in Templu. Dica retras in linia de mijloc? Pentru a permite numarului 10 de la Steaua sa devina acel atat de dorit playmaker? Niciodata!

 

Surprinzator, el ramane golgheterul echipei, desi sperantele noastre se indreptau si spre Andres, Dayro, Pepe si Habib. Suntem convinsi insa ca in cele din urma Dica va fi vandut. E un jucator prea lent si va incetini jocul.

 

Ar fi pacat sa nu plece pentru bani mai multi, la o echipa straina chiar sub valoarea Stelei. Important ar fi sa plece de la Steaua si sa-i incurce pe altii.

 

Fata de inceputul sezonului, intregul lot de jucatori este valid. Spun asta in deplina cunostinta de recenta accidentare a lui Radoi, in fapt o contractura musculara care va necesita doar doua saptamani de repaus partial. Si ce daca? Trei puncte pentru a ajunge Rapidul sunt multe, iar in Giulesti nu avem nicio sansa. La a ajunge din urma CFR-ul nici nu ma mai gandesc, pentru ca ar fi o utopie.

 

In mod sigur Steaua inceputului de an, ar fi trebuit sa fie acea Steaua echilibrata de care vorbea si pe care si-o dorea Hagi.

 

Salut frumoasa revenire a lui Ghionea, dar un jucator fost accidentat are anumite retineri atunci cand trebuie sa puna osul la bataie. Ma declar in favoarea plecarii lui Rada, un exrapidist fost craiovean. Asta in ciuda faptului ca stiu ca perioada de mercato international s-a incheiat la 31 ianuarie. Dar pentru viitor.

 

Steaua are dubluri pe toate posturile? Si ce daca? Cine ne garanteaza ca vor si juca bine? Lacatus? Ala care a retrogradat Gazul?

 

Are cel putin 10 internationali romani si straini, asa cum nu mai are nicio echipa din Romania? Vacs "Albina". Ce mare lucru? Sunt n echipe in lume care au tot atatia actuali sau fosti internationali si nu pot castiga campionatul. Ce ziceti de Milan, care se afla pe la mijlocul clasamentului?

 

Are, in mod cert, cel mai bun lot din campionat? Asta spunem noi. In fapt U Cluj si Pandurii Tg Jiu ne-au umflat punctele in tur.

 

Are cei mai multi si mai buni suporteri din tara? Aici da! Este adevarat. Dar cu un singur adevar nu se poate castiga un campionat. Poate doar daca am fi unica echipa in Liga lui Mitica. Sau daca Mitica le-ar descalifica pe celelalte pretendente la titlu. Credeti ca ar fi foarte greu? Eu nu cred. Copos tocmai face drumuri pe la DNA si daca i s-ar stabili vreo vinovatie vizavi de transferuri, Mitica ar putea sanctiona Rapidul cu cel putin 3 puncte. Asa, ca o masura de descurajare pentru cei lipsiti de scrupule. CFR-ul e sustinut financiar de o corporatie straina. In plus e maghiara. De cand e voie?

 

Totul la superlativ? Asa cum asteptam sa fie si urmatoarele 15 jocuri din campionat? Optimism exagerat. Nu si exacerbat.

 

Mai poate castiga Steaua titlul? Evident ca... ? Dar numai daca cele 15 echipe se vor lasa batute. Si numai daca Intaiul Oier al tarii va stabili primul 11.

 

30 de reprize de lupta acerba impotriva principalelor contracandidate si a echipelor motivate de acestea? Ma faceti sa rad. Numai Virgil ar putea spera asta.

 

Lupta Steaua! Totusi. Pana la urma cu ce sunt mai buni cei care nu cred in Steaua, in Marius Lacatus, in cel de al 24-lea titlu? Cu absolutely nothing...

kosm1n02.02.2008 17:40

eu pana nu vad 2-3 meciuri castigate clar de Steaua nu ma pronunt!

joseph02.02.2008 18:20

sa nu uitam pe langa toate acele superlative din articol... sa adaugam si faptul ca avem cel mai bun patron/creditor...

 

nu zic ca sunt rele transferurile, dar nu vad motive pentru a da dovada de un optimism debordant. mai bine stam in expectativa si ne lamurim care e treaba decat sa ii laudam sau sa ii criticam pe baza a doua amicale de pragatire. vorbim dupa 5 etape in campionat

Virgil02.02.2008 18:25

De ce doar 5 meciuri din campionat? Nu ar fi mai bine dupa tragerea cortinei joseph? Te astept atunci cu placere.

joseph02.02.2008 18:35

in 5 meciuri cu miza poti sa observi cate ceva... in 2 amicale din perioada de pregatire mai nimic. eu sunt mai "tehnic" de felul meu si imi place ca in spatele unor ganduri sa am si niste argumente reale... nu supozitii.

 

consider ca este mult mai rezonabil sa ne exprimam dupa tragerea cortinei decat inainte sa auzim macar primul gong... si sper ca acel moment sa ne aduca placere tuturor...

Virgil02.02.2008 18:44

Nu ma deranjeaza deloc cum gandesti. Sau cum gandesc altii. Si nu doresc sa facem din modul in care privim fiecare viitorul echipei noastre de suflet, un subiect de disputa.

danimarcu02.02.2008 19:15
Salut, Virgile, esti cam prea optimist, colega. Daca tot dai pe dinafara de optimism, spune-ne si nou, te rog, cand o sa avem antrenor?

 

ps.aaa, si vezi ca la doi de 4-1 poti sa faci doua porti in casa daca adversarul da rau cu zarul... :unsure:

Daca articolul lui Virgil era scris acum 2 luni,iti dadeam dreptate .Dar astazi s-au schimbat datele problemei.Eu zic ca avem datoria cu totii sa fim optimisti...

De ce nu-i bun Lacatus?Eu cred in el cum am crezut si in Hagi.Laca e antrenor,si returul asta o sa-ti demonstreze si tie treaba asta...

Trebuie sa lasam carcotelile pentru sfarsitul returului,atunci putem spune ce a fost bun si ce nu...

Pana atunci forzateaua

Gica Chioru02.02.2008 19:43
Sa te aud frate, cum o sa il ridici in slavi pe Laca, dc cumva umilim pe Dinamo in "groapa" cu 3-0 sau castigam campionatul. Sa te aud...

 

Sa ma auzi! Daca se va intampla asta imi pun cenusa in cap, mi-l pun pe Lacatus ca avatar si-n fiecare postare aici am sa-i ridic cate o statuie.

 

Cei 4-5 negri sunt buni. Au forta de joc si viteza, tehnica si determinare, sunt puternici. Dar, ce sa-i fac daca nu am incredere in antrenor...

Gica Chioru02.02.2008 19:56
De ce sa nu-l incepem gandind frumos despre baieti? Despre jocul lor, despre sansele reale de castigare a titlului de campion. Pentru ca un domn care-mi sugereaza ca pot face doua porti in casa, cu alte cuvinte ma ia la joc de glezne, nu crede in Marius Lacatus? Uite ca eu cred.

 

Am spus chestia aia pentru ca am jucat cu 3 la mijloc si cu Dica si cu un negru in spatele unui varf, care era alt negru, scuzati-ma dar deocamdata nu-i cunosc dupa fata si nici dupa numere. Plus 4 pe fund, asta seamana cu 4-3-2-1 al domnului Ardeleanu. Nimic rau, si Milan joaca asa uneori. Ar fi poate mai bine un 4-3-1-2 dar nu-l avem pe omul din spatele varfurilor, Dica e prea lent.

 

Acum, si eu as putea fi optimist daca Radoi va putea juca titular, o linie de mijloc Radoi, Ov Petre, Plesan ar fi foarte potrivita, dar ce facem cu al N-lea negrotei, Nicolita, ca va trebui sa fie titular, dupa spusele lui Becali...

 

ps.daca avem o sansa la titlu, sansa se numeste Andone. Dupa parerea mea, si sper sa ma insel, nesansa noastra este antrenorul nostru. Si scapam din vedere puternica echipa a Rapidului.

sile-jardel02.02.2008 19:59

sincer,nici eu nu am incredere in antrenorul nostru.as vrea sa ma contrazica,ca nimeni nu vrea raul Stelei,dar nu-l vad in stare.daca are 1-0 mai introduce imediat 1,2 fundasi pe linga cei doi mijlocasi f defensivi si cei 4 fundasi titulari.primul meci cind joaca fara 2 mijlocasi la inchidere al lui a fost acest ultim amical.as fi vrut pe linga aceste transferuri si un antrenor strain,visam la Protasov!!!!!!

cipriano02.02.2008 21:49

Ce javre pot fi unii oameni(scuzati limbajul)...dar sa te referi la simbolul Stelei din ultimii ani ca la un jucator care e aici doar ca are nas pe cioban...e prea de tot, astia nus suporteri astia ipocritii care au devenit stelisti odata cu eliminarea rapidului din Cupa UEFA si au uitat de Steaua dupa semifinala de cosmar...ca dea acuma e la moda sa fii stelist mai ales la ce jucatori au venit...uitati toti astia de culorile ros albastre ca nu avem nevoie d javre aici...plecati la rapid sau la Dinamo ca aveti loc destul,mai ales ca la spurcati "suporterii" traiesc din banii lu Borcea

grizonatu03.02.2008 02:58

Hei, voi acestia care va dati mari cunoscatori de fotbal,ciocu mic.Ascultati aici!Am impresia si cred ca asa si este,Laca are un ajutor din umbra si cred si sper ca asa si este.Cred ca umbra este ..........................`86.

sile-jardel03.02.2008 09:08

daca nu avem aceleasi simpatii nu inseamna ca unu e mai stelist si altul nu.eu sunt stelist de foarte mult timp si nu lacatusist,hagist sau mai stiu eu ce.cum l-am iubit pe Lacatus ca fotbalist l-am iubit si pe Iordanescu,Stoica,Majearu,Belodedici,Boloni,Hagi,Dumitrescu,Panduru si inca multi.dar asta nu inseamna ca trebuie sa inchid ochii la toate prostiile facute de actualul antrenor,la vocabularul lui,la schimbarile lui magnifice!un antrenor mare se cunoaste la pauza si prin schimbarile pe care le face.la noi daca avem 1-0 terminam meciul cu un portar 5 fundasi 3 mijlocasi defensivi si 2 ce mai ramin.as vrea sa aiba bunul simt antrenorul nostru ca in cazul in care nu merge treaba sa plece singur.sa nu-si faca o performanta din faptul de a sta cit mai mult pe banca Stelei.daca nu era situatia de anul trecut cu Hagi,nu cred ca ajungea antrenor la noi.in rest numai de binesi sa dea domnu sa-mi insele asteptarile ca sunt al doilea care imi pun poza lui la avatar[mai era cineva mai devreme]

«12»