FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

3rd Word Story

«13456797»
axl27.01.2008 18:50

se dadu peste

dee27.01.2008 18:51

cap, transformandu-se

bodanelu27.01.2008 18:52

intr-o coropisnita

dee27.01.2008 18:53

si se ascunse

bodanelu27.01.2008 18:56

sub pamantul maroniu

axl27.01.2008 18:58

"sa renunte la

dee27.01.2008 18:59

razbunare"? isi zise

axl27.01.2008 19:02

"Niciodata!!! Un porc

dee27.01.2008 19:07

mai bine moare

bodanelu27.01.2008 19:09

de foame si

axl27.01.2008 19:10

de jeg." Deodata

dee27.01.2008 19:12

avu o revelatie

steaua_gloria27.01.2008 19:25

Avea sa salveze

c.ronaldo1727.01.2008 19:36

dar de Craciun

axl27.01.2008 19:43

A fost odata ca niciodata in orasul Mangalia de la malul marii un print al salasului negru mare si tulburator de rece care vroia sa bea apa. Acest print insetat indreptandu-se spre fantana din fundul curtii zari o oaie care pastea.

"Wtf, cum asa ?" spuse printul contrariat.

"De unde atata iarba in fundul acestei curti parasite? Cum de-i laptele amar si lana pufoasa?"

Iar printul grabit trase un pârt, oaia se sperie, mai trase unul si pleca obosit.

Oaia paraseste povestea, "o ce bine", si porni spre porcul din fundul bej al Maybachului si privi mustatza:

"Ce mustata nasoala si ce freza!!! Sa fac ceva pe mustata lui! Am stropit-o bine si cu vitejie."Vantul batea cu tarie, ciobanul fugarea oile.

Sa lasam oile, lupii erau aproape insa atat de departe, apropo de Alinacare ofteaza lung privindu`ne din umbra si gandind diabolic. Ea planuieste ceva asa ca printul facu primul pas.

"In fantana din fundul curtii este o broasca raioasa!" spuse printul speriat

"Dar ce broasca?? Si ce ochi!!! Asa de urati!!! Sa o sarut? Mai bine nu." isi spuse el ingandurat,cu un ochi atintit spre marginea fantanii care il ademenea sa sa soarba incet apa rece si limpede. Chipul sau exprima durere, insa in sufletul sau era o bucurie desavarsita.

Broasca se apropie incet de el, intrebandu-l:

"Cum stai cu problema aia cu femeile?"

"Pai, asa si-asa, de ce?"

"Esti zoofil baiatule?"

"Pleaca!"

"Mai bine raman sa privesc oaia!" zise broasca ingandurata tare,saltand nelinistita, iar printul speriat scoase o sticluta din care bause bleahhh .... e posirca, linistea se asternuse in jurul lui.

Cand deodata o voce suava, feminina ii striga numele:

"Axl, betivule, unde mi-ai pus bagheta magica? Dusmanii vor sa ne desparta, iar tu umbli vagabont pe tarm uitandu-te dupa broasca, fosta ta concubina pe care ai lasat-o gravida?"

"Si am transformat-o, drept pedeapsa!"

"Omule, stai mai linistit, esti condamnat la spalat vase si sa nu uiti ca pot sa dau la bot asa cum numai eu stiu,deci omule, stai relax, scapi momentan de rautatea si furia caracteristica mie."

"Am sa te las in fata altarului, nu ma meriti!"

"Betivan ratat ce esti, du-te cu mioarele tale!" si atunci printul se caca pe el, frica il cuprinse, hartie nu avea. Parul i se ridicase in cap si-avea o fata de parca ar fi fost lovit de tren in plina viteza.

In sfarsit, hartia avea o culoare insipida, inodora si era in ceatza dar important e ca s-a sters la fundul paros! Dupa aventura petrecuta a incercat sa sa uite si el cum miroase treaba.

Incepe o noua varianta a povestii.

Urmatoarea poveste:

Acum ceva timp, la inceputul secolului, un porcusor betiv, cu joben care mai avea o sticla de Singapore Sling, vroia o purcica bruneta frumoasa si cocheta ce se dadea la seful lui. Iar seful lui, era un pic afemeiat. Prohibitia il apasa tare, dar avea realtii, mafiotul lucra pentru ratoni care lucrau pentru mafia din Militari. Intr-o buna zi porcusorul + tovarasii au napustit gramada ascunsa in pivnita din spatele curtii. Ce comoara: whiskey, absinth si vodka.

"Hai sa dam lovitura", zise porcul stergandu-si balele

Gin, cogniac frantuzesc, dau pe soseaua de centura. Deodata aparu Fat Frumos cel mai bengos pe un cal alb, furat din negrul canal al mediocritatii. Calul, o martoaga undercover, era naravas si manca numai paie, ficatii si rinichii, bea numai vin, asemeni stapanului. Porcul se intoarce atunci si-l vazu! :blink:

"Fat-frumos!!!"

Si-i spune cum sa se fereasca de purcica cea parsiva si de bau-bau ca-i periculos iar el fricos rau, atunci Fat-frumos se dadu peste cap, transformandu-se intr-o coropisnita si se ascunse sub pamantul maroniu.

"Sa renunte la razbunare"? isi zise

"Niciodata!!! Un porc mai bine moare de foame si de jeg."

Deodata avu o revelatie! Avea sa salveze dar de Craciun

cRiss4Steaua27.01.2008 19:59

iar cand el

john_8627.01.2008 20:11

nu va mai

axl27.01.2008 20:44

regurgita spontan hrana

Dj Andres27.01.2008 20:46

va muri injunghiat

Joga Bonito27.01.2008 20:59

de propria sotie

dee27.01.2008 21:01

exasperata de crizele

korynna27.01.2008 21:03

porcusorului afemeiat care

dee27.01.2008 21:05

bea non stop.

fane_casieru'27.01.2008 21:05

Isi cauta insignele

dee27.01.2008 21:07

obtinute cu greu,

«13456797»