FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

3rd Word Story

«12397»
axl27.01.2008 09:26

Topicul se doreste a fi o poveste fara sfarsit in care fiecare utilizator scrie numai trei cuvinte in post.

Se vor pastra coerenta si logica frazei, in rest fantezia poate zburda linistita.

Nu se vor folosi "..." la inceputul sau sfarsitul postarii. Se folosesc semnele de punctuatie atunci cand situatia o cere.

La fiecare inceput de pagina voi lega postarile pentru ca povestea sa fie citita mai usor.

 

 

 

 

 

A fost odata

bodanelu27.01.2008 09:30

ca niciodata in

yo_marius27.01.2008 09:31

orasul Mangalia de

dee27.01.2008 09:49

la malul marii

axl27.01.2008 09:52

un print al

novac27.01.2008 10:02

salasului negru (coma) mare

Virgil27.01.2008 10:08

si tulburator de

dee27.01.2008 10:14

rece care vroia

bodanelu27.01.2008 10:16

sa bea apa.

ghindoi27.01.2008 10:22

Acest print insetat

yo_marius27.01.2008 10:23

indreptandu-se spre

axl27.01.2008 10:28

fantana din fundul

dee27.01.2008 10:35

curtii zari o

yo_marius27.01.2008 10:37

oaie care pastea

novac27.01.2008 10:38

"wtf, cum asa ?" sase, doctoru' :D:D:D

dee27.01.2008 10:40

spuse printul contrariat

axl27.01.2008 10:41

"de unde atata

yo_marius27.01.2008 10:41

iarba in fundul

steaua_gloria27.01.2008 10:45

acestei curti parasite?

novac27.01.2008 10:48

Cum de-i laptele (vineeee!!!)

axl27.01.2008 10:49

A fost odata ca niciodata in orasul Mangalia de la malul marii un print al salasului negru mare si tulburator de rece care vroia sa bea apa. Acest print insetat indreptandu-se spre fantana din fundul curtii zari o oaie care pastea.

"Wtf, cum asa ?" spuse printul contrariat.

"De unde atata iarba in fundul acestei curti parasite? Cum de-i laptele amar si lana pufoasa?"

Iar printul grabit trase un pârt, oaia se sperie, mai trase unul si pleca obosit.

Oaia paraseste povestea, "o ce bine", si porni spre porcul din fundul bej al Maybachului si privi mustatza:

"Ce mustata nasoala si ce freza!!! Sa fac ceva pe mustata lui! Am stropit-o bine si cu vitejie."Vantul batea cu tarie, ciobanul fugarea oile.

Sa lasam oile, lupii erau aproape insa atat de departe, apropo de Alinacare ofteaza lung privindu`ne din umbra si gandind diabolic. Ea planuieste ceva asa ca printul facu primul pas.

"In fantana din fundul curtii este o broasca raioasa!" spuse printul speriat

"Dar ce broasca?? Si ce ochi!!! Asa de urati!!! Sa o sarut? Mai bine nu." isi spuse el ingandurat,cu un ochi atintit spre marginea fantanii care il ademenea sa sa soarba incet apa rece si limpede. Chipul sau exprima durere, insa in sufletul sau era o bucurie desavarsita.

Broasca se apropie incet de el, intrebandu-l:

"Cum stai cu problema aia cu femeile?"

"Pai, asa si-asa, de ce?"

"Esti zoofil baiatule?"

"Pleaca!"

"Mai bine raman sa privesc oaia!" zise broasca ingandurata tare,saltand nelinistita, iar printul speriat scoase o sticluta din care bause bleahhh .... e posirca, linistea se asternuse in jurul lui.

Cand deodata o voce suava, feminina ii striga numele:

"Axl, betivule, unde mi-ai pus bagheta magica? Dusmanii vor sa ne desparta, iar tu umbli vagabont pe tarm uitandu-te dupa broasca, fosta ta concubina pe care ai lasat-o gravida?"

"Si am transformat-o, drept pedeapsa!"

"Omule, stai mai linistit, esti condamnat la spalat vase si sa nu uiti ca pot sa dau la bot asa cum numai eu stiu,deci omule, stai relax, scapi momentan de rautatea si furia caracteristica mie."

"Am sa te las in fata altarului, nu ma meriti!"

"Betivan ratat ce esti, du-te cu mioarele tale!" si atunci printul se caca pe el

dee27.01.2008 16:01

, frica il cuprinse

fane_casieru'27.01.2008 16:03

hartie nu avea

ghindoi27.01.2008 16:04

parul i se

Joga Bonito27.01.2008 16:07

ridicase in cap

«12397»