FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

"Bine" ai venit Daniel Pancu

«1234»
Brigante22.01.2008 04:37
Oarecum ai dreptate. Totuși, dacã ãla care ți-a violat femeia acum ceva timp, ar fi omul care ți-ar salva viața ta, sau viața copiilor tãi, sau ar fi singurul om care te-ar ajuta într-o situația foarte grea (de exemplu: ai un copil bolnav de ficat, și el este singurul donator compatibil), poți mãcar sã fii indiferent fațã de el.

Pancu a mai îmbãtrânit cu 6-7 ani și s-a mai copt la minte în timpul ãsta, ca noi toți dealtfel. Steaua se gãsește acum într-o situație grea. Sã-i dãm ocazia mãcar sã ne ajute.

 

Ambele comparații sunt exagerate. Aici vorbim DESPRE FOTBAL. MULTE LUCRURI DIN VIAÞÃ SUNT MULT MAI IMPORTANTE. Mi-am dat seama de acest lucru pânã acum de foarte multe ori (nu știu dacã sã spun cã din pãcate sau din fericire).

 

Revenind asupra subiectului cã este un fotbalist terminat. Lãcãtuș când s-a întors la Steaua avea 29 de ani și (din câte am înțeles) se spunea la fel și despre el. ªi, cu el cãpitan, Steaua a câștigat 5 campionate. Pancu are acum doar cu 1 an mai mult.

 

 

 

Meriti un cap in gura si un sut in oua, numai pentru faptul ca ai scris numele unui tigan de sub pod in aceeasi propozitie cu cel al Fiarei.

john_8622.01.2008 07:09

punku' a bãut asearã cu țiganii burtoși, deci hai sã ne bucurãm, nu mai vine la Steaua!!!

jarhead22.01.2008 07:21

Din momentul in care Dan Petrescu a pupat otreapa aia de steag putred sub pod eu nu ma mai ashtept la "printzip" din partea nimanui ... statzi linishtitzi ca are viatza lu' berila in vestiar chiar daca face gresheala sa vina ...

slbtz22.01.2008 07:33

Asta-i la fel ca faza cu Daniel Niculae. Baietii astia se tin de glume pe seama oierului. Intr-un fel, ma bucur ca-i fac asta. Ne arata cat de fraier, credul, snob si fara de nicio scupula e "marele" Ciob'an.

robby1822.01.2008 07:42
:steagcruce: un singur lucru pentru pancu: _/_ fular-campionii nu ai fatza de Steaua **** la tigan :steag_steaua_ro:
demonu_200522.01.2008 07:45

Daniel Gabriel Pancu

Nãscut pe 17 august 1977

Debut în Divizia A: 13.08.1995, Poli Iași - Steaua 1-2

A jucat la: Poli Iași (1995-1997), CRAapid (1997-1999, 2000-2002), Cesena (1999-2000), Beșiktaș (2002-2005)

Meciuri/goluri în Divizia A: 150-53

Debut în "naționalã": 06.10.2001, România - Georgia 1-1

Meciuri/goluri în "naționalã": 27-9

Palmares:

- Cupa României (1998 cu Rapid)

- Campion al României (1999 cu Rapid)

- Campion al Turciei (2003 cu Beșiktaș)

 

 

 

 

din 2005 nimiq nimiq ???

Joint22.01.2008 07:58

Intr-un fel, chiar m-as oftica sa nu mai vina scursura asta. As fi avut si eu ocazia sa ma pis pe el mai de aproape.

Living_Dead_Stripper22.01.2008 08:03

Pancu la noi vrea sa vina?

Inca nu-i nimica sigur...

Stelistii sa il sustina,

Tre' sa-si dea la ...UE singur .

MoWeed22.01.2008 08:54
Daniel Gabriel Pancu

Nãscut pe 17 august 1977

Debut în Divizia A: 13.08.1995, Poli Iași - Steaua 1-2

A jucat la: Poli Iași (1995-1997), CRAapid (1997-1999, 2000-2002), Cesena (1999-2000), Beșiktaș (2002-2005)

Meciuri/goluri în Divizia A: 150-53

Debut în "naționalã": 06.10.2001, România - Georgia 1-1

Meciuri/goluri în "naționalã": 27-9

Palmares:

- Cupa României (1998 cu Rapid)

- Campion al României (1999 cu Rapid)

- Campion al Turciei (2003 cu Beșiktaș)

 

 

 

 

din 2005 nimiq nimiq ???

Are cioara asta un palmares a dracu de bogat

E un terminant niciodata nu a fost un jucator bun, e un rebut al fratilor Becali

AdrianUltras2522.01.2008 09:21

ale ale ale aleeee sa-ti dam la m00!3 pancoole!!!

 

 

(multumesc lui raduthoedor ca mi-a reamintit :D )

 

 

 

p.s. asa de urat suna cand zici "domnul becaliii".

zi-i mustaciosul sau iubitorul de oi ca stim la cine te referi. :D

mdionis22.01.2008 09:42
Meriti un cap in gura si un sut in oua, numai pentru faptul ca ai scris numele unui tigan de sub pod in aceeasi propozitie cu cel al Fiarei.

 

Judecata de valoare exprimata contondent este discutabila.

 

Pe de alta parte, este indiscutabil ca numele lui Lãcãtuș nu a aparut in aceleași fraze (necum aceleași propozitii) cu cel al ieșeanului fost subpodar (frazele sunt incheiate cu punct):

 

Revenind asupra subiectului cã este un fotbalist terminat.

 

Nu apare nici un [!] nume.

 

Lãcãtuș când s-a întors la Steaua avea 29 de ani și (din câte am înțeles) se spunea la fel și despre el.

 

Apare numele lui Lãcãtuș și atat.

 

ªi, cu el cãpitan, Steaua a câștigat 5 campionate.

 

Nu apare nici un nume, chiar daca fraza (in acest caz: propozitia) face referire la Lãcãtuș.

 

Pancu are acum doar cu 1 an mai mult.

 

Apare doar numele celuilalt fotbalist. E adevarat ca fraza ar putut fi continuata cu "decat avea Lãcãtuș când s-a întors la Steaua", insa nu a fost continuata asa.

 

Așadar cele doua nume sunt plasate in același paragraf și in același context, insa nu in aceleași fraze și propozitii.

 

In rest, respectivul jucator inca nu a semnat si nici nu este prea probabil ca o va face.

Mult zgomot pentru nimic.

AndyQ22.01.2008 09:46

Pe asta il aduce Jiji pentru a-si da suporterii cu parerea catre el, lasandu-l pe Surdu in pace, ca are nevoie de-un ragaz omu`, dupa cate i-au bagat suporterii in frigider de cand a venit la Steaua. Eu, in locul lui Pancu m-as face vegetarian inainte de a veni in Ghencea...

john_8622.01.2008 09:52
Eu, in locul lui Pancu m-as face vegetarian inainte de a veni in Ghencea...

 

da, si asa l-am servi numai cu morcovi, castraveti etc :))) suntem destul de inventivi la capitolul asta, mai ales daca e vorba de pancu, Borcea, Becali etc. dar nu va mai fi cazul, pentru ca punku nu mai vine in Ghencea :D

1on22.01.2008 09:55

@mdonis: Mulțumesc!

 

 

Nu cred cã citește Pancu înjurãturile adresate lui de pe forumuri. Dacã va vrea sã semneze tot va semna. Indiferent de ce scriem noi. ªi dacã va juca bine, în mod sigur nu îl va mai înjura nimeni. Revin asupra exemplului Dãnciulescu. Nu sunt penibil câinii acum adulându-l, dupã ce 2 ani la rând l-au înjurat și el a ieșit golgeter?!

Dacã ar marca chiar în Giulești, cum o sã reacționați toți de-l înjurați acum?

enjoy22.01.2008 10:10

sigur e greu de digerat un astfel de comportament;dar nu ar fi primul si (fiti convinsi) nici ultimul.stiti cum e cind treci puntea, te faci frate cu dracu.uneori si in familie se spun vorbe grele, dar de cele mai multe ori raman vorbe. eu spun ca tot ce foloseste echipei e de apreciat. sa-l lasam sa-si demonstreze valoarea si de ce nu sa-l ajutam in folosul Stelei. in rest vorbe... vorbe... vorbe.

MoWeed22.01.2008 10:16
sigur e greu de digerat un astfel de comportament;dar nu ar fi primul si (fiti convinsi) nici ultimul.stiti cum e cind treci puntea, te faci frate cu dracu.uneori si in familie se spun vorbe grele, dar de cele mai multe ori raman vorbe. eu spun ca tot ce foloseste echipei e de apreciat. sa-l lasam sa-si demonstreze valoarea si de ce nu sa-l ajutam in folosul Stelei. in rest vorbe... vorbe... vorbe.

Exercitiu de imaginatie

Sa zicem ca cineva o injura pe mama ta in cel mai serios mod si in cele mai urate moduri posibile......dupa cateva zile ai iesi la baut cu el???

AndyQ22.01.2008 10:30
Sa zicem ca cineva o injura pe mama ta in cel mai serios mod si in cele mai urate moduri posibile......dupa cateva zile ai iesi la baut cu el???

 

 

Sa-i dau cu sticla-n cap, eventual :P

pyctyl22.01.2008 10:32

Conteaza ce a spus si unde a jucat??? Eu zic mai degraba sa vedem cum joaca. Daca e bun si semneaza, sa confirme si sa isi faca treaaba ca un profesionist. Sincer si eu sunt suprat pe prostiile lui Jiji si pe cele a unor oameni din conducere dar pe site-ul asta vorbele de bine incep sa fie din ce in ce mai rare. Voi numai sa criticati stiti? Pancu este o valoare si daca va semna si clubul va avea de castigat...Lasati omul sa-si faca treaba...Nu-i mai pune-ti bete i roate!!!

AndyQ22.01.2008 10:37
Pancu este o valoare si daca va semna...

 

 

Era o valoare. Cand l-ai vazut ultima data in prima pagina a ziarelor sau pe la stirile de la TV, incantandu-ne cu prestatii demne de lauda si admiratie. E expirat :)

Belodedici22.01.2008 10:46

Un mare jeg, eu unul nu sunt de acord sa vina rahatu' asta la echipa...

deceneu22.01.2008 10:49

cum sa-ti doresti ca pancutomberon sa vina la Steaua?...cred ca sunteti nebuni!!!...''sa-l lasam sa demonstreze'',ce sa demonstreze?ca toata viata lui a injurat Steaua...astfel de jeguri nu au ce sa caute la noi

morosanu'22.01.2008 12:07

imi aduc aminte cand podarii ne-au batut cu 3-0 parca si jegu asta so suit pe Martin Tudor cu picioarele,in saritura... moaca lu asta imi spune ca e bolnav cu nervii,si nu ar fi o minune pentru ca alcoolu asta face,iti face creier cu varza. handicapatul asta nu are ce cauta in Ghencea!!!

ariven2122.01.2008 12:11

Daca lui Badoi i-am pregatit un wallpaper pentru ca am crezut in valoarea sa, promit ca acestui ...nici nu o sa ii rostesc numele...nu am sa ii fac nimic ca sa il arat in tricoul nostru sfant, rosu si albastru.

 

Daca cumva acest Neica Nimeni va semna cu Steaua...sa ii facem o primire exemplara GUNOIULUI!!!

steaua_gloria22.01.2008 12:37

Ma scuzati da unii dati dovada de prostie. A fost la Rapid, a plecat, acum vrea sa vina la Steaua. Pe cine loveste in orgoliu ? Pe el . Daca vine lasati-l sa-si faca treaba, lasati mentalitatea retrograda!! E un fost jucator de baza al nationalei. La fel ati facut si cu Rada si acum il iubim cu totii.

 

@ Catalin Asavoaiei

Prin aceste articole nu reusesti decat sa instigi userii.Lasati-i sa gandeasca independent si neinfluentati.. Oricine vine la Steaua e binevanit, mai putin Borcea, Giovani, Turcu, Netoiu. Astea sunt adevaratele mizerii, nu jucatorii. Nu vedeti ca in ziua de azi ei au devenit ca niste obiecte ? Cat despre Pancu , ar fi o lectie de viata: uneori roata se intoarce.

korynna22.01.2008 12:54

Care e dovada de prostie?Faptul ca nu-l vrem pe pancu jucator la Steaua?Cum poate fi asta o prostie?De ce ar merita sa vina la Steaua?E un fost jucator de baza al nationalei :laugh: si acum e o epava,de nu-l mai baga nicio echipa in seama.Ai grija cum vorbesti si de ce jignesti oamenii.N-ai niciun motiv intemeiat sa sustii ca acest personaj e de Steaua.Poate tu il iubesti pe Rada,eu cu siguranta nu,pur si simplu e un jucator care isi face treaba si a fost destul de inspirat sa se dea la fund la inceput ca sa nu fie luat in colimator de suporteri.

 

Motive pentru care pancu nu are ce cauta la Steaua:e destul de batran,n-ar face fata presiunii,uraste Steaua,are un caracter de cacao,as putea face pariu ca nu o sa joace cine stie ce fotbal,a avut perioada lui de glorie,dar ca sa facem o comparatie din punct de vedere al varstei cu Zaharia,cel din urma a inceput sa creasca,ajungand la o anumita maturitate,pe cand pancu a scazut din ce in ce mai mult.Acum ce e Steaua?Cos de gunoi pentru toti ratatii?Nu cred,think twice!

«1234»