FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Oficial: Mendoza a semnat cu Steaua ! A sosit si "Pepe" !

«12»
fcsteaua.ro20.01.2008 15:02

Atacantul Andres Mendoza Acevedo a semnat duminca 20 ianuarie 2008, un contract valabil pe 2 ani si jumatate cu FC Steaua Bucuresti. Peruanul in varsta de 29 de ani va efectua vizita medicala in dimineata zilei de luni si va fi prezentat oficial in cursul aceleasi zile. FC Steaua va anunta oficial ora si locul prezentarii, maine pe site-ul oficial.

 

"Sunt foarte fericit ca am ajuns la Steaua. Va trebui sa muncesc mult fiindca imi doresc sa joc bine si sa inscriu cat mai multe goluri pentru noua mea echipa. Obiectivul principal pentru mine si pentru Steaua este titlul de campioana, care ne va duce in UEFA Champions League, acolo unde aceasta echipa este obisnuita sa joace an de an. Un alt motiv pentru care am semnat cu Steaua este acela ca persoanele din conducerea clubului m-au primit foarte bine si mi-au demonstrat ca sunt foarte serioase.Am nevoie de sprijinul suporterilor carora le promit ca voi face tot ce tine de mine pentru a ajuta echipa sa-si atinga obiectivele. "

 

SteauaFC.com

 

Mendoza inscrie in poarta dinamovistilor:

 

 

Goluri Andres Mendoza:

 

 

Gol Superb Mendoza:

 

 

Jucatorul columbian Jose "Pepe" Moreno a ajuns, duminica seara, pe Aeroportul "Henri Coanda" din Bucuresti, fiind insotit de impresarul sau.

 

Jucatorul va fi imprumutat la Steaua pana in vara pentru suma de 200 000 de euro.

 

Moreno a fost asteptat pe aeroport de Marius Ianuli, team managerul gruparii din bulevardul Ghencea, iar reprezentantul Stelei l-a impiedicat pe fotbalist sa stea de vorba cu jurnalistii prezenti la fata locului.

 

Luni, "Pepe" Moreno va efectua alaturi de o alta achizitie a "ros-albastrilor", peruanul Andres Mendoza, vizita medicala.

 

ProSport

 

 

john_8620.01.2008 15:20

bine ai venit, Mendoza!

am auzit ca e un jucator care a creat ceva probleme pe unde a jucat. sa speram ca s-a linistit si ca la Steaua nu va fi cazul de asa ceva.

st_194720.01.2008 15:38

bafta si sa-i gauresti pe spurcati si cioroi.

stelistu din sm20.01.2008 15:41

sa fie intr-un ceas bun!

pare a avea stofa de atacant!!!

nu stiu de ce, dar presimt ceva bun pentru retur(meciurile care au mai ramas)

hai Steaua

rLz20.01.2008 15:45

doamne ajuta ... la prima vedere pare afi o solutie!

MoWeed20.01.2008 16:17
doamne ajuta ... la prima vedere pare afi o solutie!

Mi-e greu sa cred ca e mai slab ca Iacob, Badea sau Surdu deci in mod sigur e o solutie.

CaTaLiNsm StElIsTu20.01.2008 16:18

Bine ai venit...Sprijinul nostru i-l vei avea mereu atata timp cat tu iti vei face datoria!!!

Claudinho20.01.2008 16:20

arata binisor in filme.oricum filmuletele sunt facute cui cele mai bune faze ale jucatorului.sa zicem ca e un jucator bunicel,nu e de super clasa dar la bani astea ce vretzi.la ec te asteptzi dac a jucat la metalurg si nu era nici titular

SzabiStelistu20.01.2008 16:29

ce va fii in retur va fi ceva incredibil.....Steaua va bate tot.....sunt 100 %!!!!mai trebe si inca un mijlocas,si iesim si din grupele CL!!:D::D:D:D:D fular-campionii

1uLy4Nn20.01.2008 16:36

BUN VENIT.....mult succes la Steaua...sper sa ma faci bucuros :D:D :steag_steaua_ro: spre24

dr.adrian920.01.2008 16:54
ce va fii in retur va fi ceva incredibil.....Steaua va bate tot.....sunt 100 %!!!!mai trebe si inca un mijlocas,si iesim si din grupele CL!!:D::D:D:D:D fular-campionii

 

ba ce ma enerveaza copii ca tine. cati ani ai mah?!?!

eu zic ca castigam CL si campionatu si dam 100 de goluri. veziti lungul nasului.

cate meciuri ai vazut live cu mendoza cu Dayro sau pepe in ultimele 5 luni?

100 % nici unu.

asa ca taci

SteauaToronto20.01.2008 17:07

Astazi soseste si Pepe Morena - in jurul orei 11 noaptea.

yo_marius20.01.2008 17:11
ba ce ma enerveaza copii ca tine. cati ani ai mah?!?!

eu zic ca castigam CL si campionatu si dam 100 de goluri. veziti lungul nasului.

cate meciuri ai vazut live cu mendoza cu Dayro sau pepe in ultimele 5 luni?

100 % nici unu.

asa ca taci

 

 

eu zic ca cacofoniile nu-si au rostul atunci cand crezi ca esti superior altuia....

 

intrebarea e cate meciuri cu cei 2 Moreno si Mendoza ai vazut tu in ultimele 5 luni ca sa zici ca nu sunt buni?

ar fi preferabila o abtinere decat scrierea unor prostii.....

axl20.01.2008 17:43

Sincer sa fiu dupa ce am vazut filmuletul doi am ramas impresionat. Mendoza pare un atacant excelent, atunci cand e servit ca lumea. Are, indiscutabil, simtul portii. Si vad ca are si vreo doua, trei goluri din actiuni personale foarte frumoase. Sa speram ca el va fi golgetterul returului si, de ce nu, chiar al campionatului.

Enci20.01.2008 18:33

Bun Andres Mendoza

Seamana un pic cu Will Smith. Sa vina si Armenteros.

eusunt20.01.2008 18:39

Stiu ca la meciul tur de la Bruges mi-a rupt plasa laterala si balonul a intrat în poarta. A fost "gol turcesc" cum s-ar zice, dar, fiindca mingea a intrat în poarta, arbitrul s-a pacalit si a aratat centrul terenului! Am avut noroc cu tusierul, care a vazut foarte bine faza si a anulat golul", ne-a povestit Munteanu

 

Stai linistit dl.Munteanu ca o sa va rupa plasele si in retur ...adica pardon javrelor nu tie ..nu ca nu ai fi si tu o javra dar nu mai joci la javre

SzabiStelistu20.01.2008 19:03

cum a zis Copos,zic si eu!!!ATENTIE CLUJULE ....VENIM!!!!!a sosit si PEPE!!!!FORRZA Steaua!!!

 

ba ce ma enerveaza copii ca tine. cati ani ai mah?!?!

eu zic ca castigam CL si campionatu si dam 100 de goluri. veziti lungul nasului.

cate meciuri ai vazut live cu mendoza cu Dayro sau pepe in ultimele 5 luni?

100 % nici unu.

asa ca taci

eu am 23 de ani......dar tu esti Stelist???Ce cauti aici???De ce sa nu fim optimisti??????Sa zic ca au venit astia si o sa retrogradam????

elias_custura20.01.2008 19:14

Bun venit! Atat timp cat iti faci datoria de a marca ..................Esti in inimile noastre!!!

cristian01420.01.2008 19:39

Seamana mai mult cu Chris Tucker. :tongue:

Multa bafta !

pepe.bmp

SzabiStelistu20.01.2008 19:53
eu zic ca cacofoniile nu-si au rostul atunci cand crezi ca esti superior altuia....

 

intrebarea e cate meciuri cu cei 2 Moreno si Mendoza ai vazut tu in ultimele 5 luni ca sa zici ca nu sunt buni?

ar fi preferabila o abtinere decat scrierea unor prostii.....

ai perfect dreptate!!!si apropo BUN VENIT in Ghencea Pepe si Mendoza!

leonardo20.01.2008 21:38
ba ce ma enerveaza copii ca tine. cati ani ai mah?!?!

eu zic ca castigam CL si campionatu si dam 100 de goluri. veziti lungul nasului.

cate meciuri ai vazut live cu mendoza cu Dayro sau pepe in ultimele 5 luni?

100 % nici unu.

asa ca taci

In 1985 o echipa pe nume Steaua Bucuresti nu depasise niciodata, pana atunci, turul intai al Cupei Campionilor, desi participase de 9 ori. In acel an avea sa depaseasca pentru prima oara turul intai si nu s-a oprit pana la castigarea trofeului !!!! De ce nu am castiga din nou ? De ce sa nu fim optimisti si sa ne bucuram de echipa noastra sperand la ca vom fi cei mai buni !

In ce priveste transferurile, cate lucruri stiai tu despre Semedo, Culio, Didi sau Fabiani pana sa vina la Cluj?

neaalecu20.01.2008 21:51

sper din tot sufletul,ca odata cu venirea acestori atacanti,sa scapam definitiv de "noname-urile" Badea,Neaga si Iacob! am ajuns sa ii urasc mai mult ca pe tzigani! respect zaharia!

narcis_n20.01.2008 21:54

stie cineva de unde pot cumpara o portavoce? una mica, nu imi trebuie ceva sofisticat. astept raspuns urgent, va multumesc

cioky20.01.2008 23:29

stie cineva cand pleaca surdu? :tongue:

IAMLEGEND21.01.2008 00:42

Ma bucura mult acest transfer ... Mendoza un atacant de careu..adica exact ce ne lipsea... Transferul lui pepe moreno nu ma incanta insa pe de alta parte astept sa -l vad la antrenamente pe Dayro Moreno care intr-adevar ar reprezenta o achizitie cu adevarat uimitoare...Daca ajuta Dumnezeu si vine la Steaua "copilul minune al fotbalului columbian" putem spune ca avem 2 atacanti cu adevarat de "rasa"... Bafta Steaua in retur... Forza Ros-Albastrii... sa injosim potaile , ciorile si ungurii in retur... :))

 

 

stie cineva cand pleaca surdu? :tongue:

Da...stiu eu...CAND MOARE CIOBANU!!!

«12»