FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Andres Mendoza

«123»
SteauaToronto19.01.2008 23:15

mendoza_thumb.jpg

 

i1xqn0.th.jpgi6xdw9.th.jpgi4xor4.th.jpg

 

Nume: Andres Mendoza

Ziua de nastere: Aprilie 26, 1978 (1978-04-26)

Nationalitate: Peru

Inatime: 1.88 m

Greutate: 80 kg

Post: Atacant

Nr. tricou: 29

 

"Sunt foarte fericit ca am ajuns la Steaua. Va trebui sa muncesc mult fiindca imi doresc sa joc bine si sa inscriu cat mai multe goluri pentru noua mea echipa. Obiectivul principal pentru mine si pentru Steaua este titlul de campioana, care ne va duce in UEFA Champions League, acolo unde aceasta echipa este obisnuita sa joace an de an".

 

Andres Mendoza pentru SteauaFC.com

dr.adrian919.01.2008 23:19

Sper sa mai fie inca un pic hingher...

stelistu_619.01.2008 23:29

Bine ai venit! Sper sa faca o figura frumoasa in Ghencea, mult noroc.

Virgil19.01.2008 23:57

Atacant atacant, dar este el oare mult doritul nr. 9? Daca da, bine ai venit Mendoza! Daca nu, bine ai venit Andres! Ii dorim sa marcheze multe goluri pentru Steaua.

DelPiero1020.01.2008 00:30

Din cate stiu, Mendoza nu e chiar un clasic numar 9!

 

Are sut extraordinar, dar stie bine si cu varza! E un mare castig!

alex14720.01.2008 02:05

E prea batran pentru Steaua. Nu merita sa joace la Steaua, daca Becali vrea o echipa de vitezisti!

AndyQ20.01.2008 03:10

@alex147

 

Daca nici asta nu e de Steaua... nu stiu zau care mai e. Uita-te si tu la filmuletele alea cu el, sa vezi viteza, joc din prima, finalizare din pozitii complicate. Omu` asta e killer de fundasi si portari.

 

Joaca tare, are simtu` portii si nu sta pe ganduri cand vine vorba de a suta la poarta. Nu mai vorbim de tehnica, pentru ca trece de 2-3 fundasi si finalizeaza cu succes.

IONUTZ-CIPRIAN20.01.2008 07:38

Ma bucur ca au fost in stare sa aduca inca un jucator, timpul ne va arata daca e bun sau nu!

c.ronaldo1720.01.2008 08:01

Bine ai venit in Ghencea!

 

@alex147

 

Vorba lui Andiq, "Daca nici Mendoza nu e jucator de Steaua, atunci cine e?". Trebuie sa te gandesti ca nu vine in Romania nici Eto`o, nici Henry si nici Rooney. Acest jucator este cu mult peste tot ce avem in campionatul romanesc.

Virgil20.01.2008 08:57
In tricoul lui Dinamo, "Babicu" a jucat în doua rânduri contra lui Mendoza.

 

In 2002, "câinii" au fost eliminati în preliminariile Ligii Campionilor de FC Bruges, echipa unde evolua atunci vârful peruan. Cristi Munteanu a ramas cu cosmaruri dupa întâlnirea de acum sase ani cu fotbalistul de culoare. "Cine, frate, Mendoza? Aoleo, pai cum sa nu-mi aduc, tata, aminte de el?! Ala ne-a mâncat plamânii! Imi aduc aminte ca i-a alergat pe colegii mei din aparare de le-au sarit ochii din cap! Era puternic ca un animal, avea forta si o lovitura de cap extraordinara, ca sa nu va spun ce sut avea! Stiu ca la meciul tur de la Bruges mi-a rupt plasa laterala si balonul a intrat în poarta. A fost "gol turcesc" cum s-ar zice, dar fiindca mingea a intrat în poarta, arbitrul s-a pacalit si a aratat centrul terenului! Am avut noroc cu tusierul, care a vazut foarte bine faza si a anulat golul", ne-a povestit Munteanu.

Sursa: Prosport

se7en20.01.2008 12:41

Pare a fi peste majoritatea atacantilor din Liga 1, sa vedem cum se va descurca.

I.N.Money20.01.2008 12:51

Sper sa aiba evolutii in tricoul Stelei pe masura reputatiei si numelui pe care il poarta.

Bine ai venit in Ghencea!

**alex**20.01.2008 12:53

E un transfer bun, un atacant cu experienta. Cred ca el si cu Dayro sunt peste ce au transferat clujenii.

Bun venit, "El Condor"!

stelistu_620.01.2008 13:28

Andres Mendoza: "Sunt foarte fericit ca am ajuns la Steaua. Va trebui sa muncesc mult fiindca imi doresc sa joc bine si sa inscriu cat mai multe goluri pentru noua mea echipa. Obiectivul principal pentru mine si pentru Steaua este titlul de campioana, care ne va duce in UEFA Champions League, acolo unde aceasta echipa este obisnuita sa joace an de an. Un alt motiv pentru care am semnat cu Steaua este acela ca persoanele din conducerea clubului m-au primit foarte bine si mi-au demonstrat ca sunt foarte serioase. Am nevoie de sprijinul suporterilor carora le promit ca voi face tot ce tine de mine pentru a ajuta echipa sa-si atinga obiectivele", a spus Mendoza pentru site-ul oficial al clubului ros-albastru.

cRiss4Steaua22.01.2008 16:02

Sper sa confirme la Steaua. Bafta si cat mai multe goluri.

ciprian_126.01.2008 16:56

Nu cred ca e bun!

stelistu_626.01.2008 17:00

Asta s-o crezi tu. :dry:

ciprian_126.01.2008 17:02

L-ai vazut jucand? Nu, asa ca nu poti sa stii!

stelistu_626.01.2008 17:10

Esti cam "prostut", are 29 de ani, normal ca l-am vazut, mai ales in CL.

 

P.S.: Dogs not allowed!

Bogdancg27.01.2008 15:07

Sunt sigur ca o sa rupa iar plasa lui Dinamo!

razvan_stelist200705.02.2008 18:50

Cred ca este cel mai bun transfer al Stelei din aceasta iarna.

 

Desi au mai fost transferati 2 jucatori foarte valorosi, el cred ca este cel mai bun.

 

Este un atacant de careu, de finalizare, golul sau cu FK Teplice fiind foarte frumos.

**alex**25.02.2008 18:17

Dupa parerea mea, Mendoza e cel mai bun transfer al iernii.

ronaldo_020126.02.2008 17:13

E jucator de valoare... s-a vazut si in meciul cu Iasi... merita salariul pe care il are!

cornisa5802.03.2008 11:32

E un jucãtor valoros! Trebuie sã se mai obișnuiascã cu echipa.

DelPiero1002.03.2008 22:39

La fiecare atingere de minge i se vede clasa si experienta! Super jucator!

«123»