FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Mendoza a ajuns la Bucuresti si va semna azi

«12»
fcsteaua.ro19.01.2008 23:01

Primul atacant cu nume pe care Gigi Becali i l-a promis lui Marius Lacatus, Andres Mendoza, a sosit in noaptea de sambata spre duminica la Bucuresti. Avionul sau era programat sa aterizeze la ora 12:10, din directia Munchen, dar a ajuns cu 10 minute mai devreme.

 

Mendoza a venit insotit de impresarul sau si nu a dorit sa stea de vorba cu reprezentantii presei, dar arata o figura optimista la sosirea pe aeroportul Henri Coanda. Din partea Stelei a fost astepat doar de team managerul echipei, Marius Ianuli, care este si ruda a finantatorului Gigi Becali.

 

Peruanul va fi prezentat oficial duminica in cazul in care negocierile dintre cele doua parti se vor incheia cu scucces. Steaua va trebui sa plateasca in schimbul sau 1,5 milioane de euro clubului Metalug Donetk, daca il va cumpara definitiv. Deocamdata exista doar acordul intre cluburi si nu ramane decat ca tratativele cu jucatorul sa se definitiveze.

 

ProSport

 

Mendoza inscrie in poarta dinamovistilor:

 

 

Goluri Andres Mendoza:

 

 

Gol Superb Mendoza:

 

stelistu_619.01.2008 23:35

Aaaa, deci asta a jucat si la Bruges. :)

AC Milan - Bruges 0-1 (CL 2003): Gol Mendoza

http://www.youtube.com/watch?v=k6FoM5qNj-I

Virgil19.01.2008 23:52

Bun venit Andres si bafta multa cu Steaua!

novac19.01.2008 23:59

Bine ca a venit. Greu a fost pana acum ca mai deprte lucrurile vin de la sine. Naturalizarea sud-americanilor (ca vorba aia se muta in Europa) si aducerea baietilor nostri cu nasul in iarba (alde Lovini...). Este foarte bine ce se intampla.

boolq20.01.2008 00:04

descrierea la poza nu e buna...asta nu e pepe mendoza...l-ati incurcat cu pepe moreno :P

oricum e bun transferul...sa zicem ca s-a inlocuit zaharia...ca varsta e aceasi chestie...mendoza totusi are multa experienta deci totusi e un plus

si pe langa asta daca mai vin si cei 2 moreno e prea bine...eu as miza si pe un Carlos villanueva sau un mijlocas ofensiv dar din cate am inteles Dayro moreno poate juca si el mijlocas ofensiv...deci e bine

1on20.01.2008 00:26

Parafrazându-l pe nea Imi: "Sã nu ne facem iluzii ca sã nu avem deziluzii."

 

Totuși, Mendoza e cel care a rupt plasa în meciul dintre Brugges și Dinamo? Þin minte cã a fost unu care a lovit plasa lateralã și a rupt-o. Oare el era?

Grenada20.01.2008 00:38

Medoza din cate ati vazut din 8-10 metri rupe poarta nu ca Neaga care dain 4 metri da in portar..se vede si clasa cate`odata :D

dragos_drlsteaua20.01.2008 01:03

Eu nu m-as entuziasma...din ce am inteles nu s-a negociat si cu jucatorul si stiti ce salariu avea la Metalurg? 700.000 euro!!! Chiar credeti ca ii va da creditoru' mai mult? Eu unul ma indoiesc...

AndyQ20.01.2008 02:54

Ar fi ok sa ramana la Bucuresti. Ma gandesc ca odata ce a venit cu ditamai bagajul, nu a venit pentru un weekend. Daca nu era ceva concret... venea doar impresarul, sau nici ala.

 

Se poare ca Gigi si-a deschis portofelul... cam tarziu ciobane... era si timpul ca altfel te linsau suporterii...

CaTaLiNsm StElIsTu20.01.2008 06:06

Bun venit si sper ca impreuna cu restul sa faca diferenta intre Steaua din tur si cea din retur.La cat mai multe goluri!!!!!!!!!

vlad7520.01.2008 06:57

Andreas bine ai venit.Sa de Domnul sa stai mult in Ghencea.

PS Imi plac jucatorii care manifesta genul asta de bucurie la goluri.Cred ca au si placerea jocului in sange ,nu doar banii!!(sau ceasurile).Nu e nicio trimitere la Neaga,care si-a dorit un gol cu disperare doar pentru un ceas!Un gest masi frumos era sa duca mana la inima sau sa sarute emblema din piept la acel gol!

Khalid20.01.2008 08:05
Eu nu m-as entuziasma...din ce am inteles nu s-a negociat si cu jucatorul si stiti ce salariu avea la Metalurg? 700.000 euro!!! Chiar credeti ca ii va da creditoru' mai mult? Eu unul ma indoiesc...

 

 

Fii sigur ca s-au pus de acord asupra salariului, doar nu venea el pe ghicite la Bucuresti. Oricum intuiesc ca va primi ceva mai mult decat "finul" Radoi.

Dan_Original_TB9620.01.2008 08:15

Stau in state si am vorbit cu niste prieteni peruani care cunosc bine fotbalul si sunt la curent si cu ce se intampla in culise. Toti au spus acelasi lucru: jucator talentat fara discutie, insa viata extrasportiva dezastruasa. Betii in cantonamentele nationalei, femei cluburi, pierdut nopti. vad ca ziarele de la noi scriu despre cei doi Moreno acelasi lucru. Nu stiu daca mint sau nu, insa daca toti 3 jucatorii au aceleasi vicii si presupunand ca ii luam s-ar putea sa iasa probleme. Cum stim cu totii conducerea e cum e, deci probabil ca totul se va incheia urat cu scandaluri gen Elton, Andrey, etc. Sper sa nu fie asa. Oricum betivani sau nu, vin cu o mentalitate diferita si cu o valoare peste multi din ce avem in lotul actual. Repet, DACA vin...

st_194720.01.2008 08:15

sper sa mai rupa inca odata plasa pe 3 mai.

marshal20.01.2008 08:16
Eu nu m-as entuziasma...din ce am inteles nu s-a negociat si cu jucatorul si stiti ce salariu avea la Metalurg? 700.000 euro!!! Chiar credeti ca ii va da creditoru' mai mult? Eu unul ma indoiesc...

si eu ma indoiesc,pana nui vad pe cei 3 in tricoul Stelei nu cred nimic

SzabiStelistu20.01.2008 08:38

wooow ce atac va avea Steaua da vine si cei doi Moreno:D:D:D:D:Drupem tot in retur!!!!

para20.01.2008 08:40

noi avem datoria sa cred in fiecare din jucatorii Stelei,asa ca vom crede ca si Mendoza va schimba in bine jocul echipei noastre favorite;)!Il vedem la :wub:pri mul meci.....:) steag3 hai Radoi

ros-albastru4ever20.01.2008 09:04
Parafrazându-l pe nea Imi: "Sã nu ne facem iluzii ca sã nu avem deziluzii."

 

Totuși, Mendoza e cel care a rupt plasa în meciul dintre Brugges și Dinamo? Þin minte cã a fost unu care a lovit plasa lateralã și a rupt-o. Oare el era?

 

 

Dap,el a fost.Si abia astept sa mai rupa plasa la potai si negri si anul asta :D

ros-albastru4ever20.01.2008 09:08

O achizitie de marca,un jucator extraordinar.Nu credeam ca o sa vad un asemenea jucator venind la Steaua,dar uite ca se poate.Sper sa se mai reuseasca achizitionarea unui mijlocas ca acolo e o problema mare de tot.Astept cu nerabdare sa-l vad la treaba in tricoul Stelei... :steagcruce:forzateaua

GOD20.01.2008 09:53

Asta da Transfer si Moreno are 22 ani,e de viitor si am inteles ca e bun.

 

Mendoza numai zicem nimic ne-a aratat in meciul cu catei,in schimb ar fii BESTIAL,FRUMOS etc.Daca vine si Armenteros.

danimarcu20.01.2008 10:15
Se poare ca Gigi si-a deschis portofelul... cam tarziu ciobane... era si timpul ca altfel te linsau suporterii...

Lasa ca il "linsam" la alegeri!...

MoWeed20.01.2008 11:08
wooow ce atac va avea Steaua da vine si cei doi Moreno:D:D:D:D:Drupem tot in retur!!!!

 

 

Stai mai intai sa vina sigur si apoi ne mai trebuie si mijlocasi. Cine sa dea mingia la atacanti? Lovin? Ov Petre? Banel?...

Veron_Alex20.01.2008 12:14

da e bun da m-am uitat pe youtube la daryo moreno si e si mai si decat asta daca vine ala e perfect sper sa vina forza Steaua :steag_steaua_ro:

1uLy4Nn20.01.2008 12:20

in sfarsit un transfer reusit...ma mir cum l-a vazut domnul Ilie pe acest jucator...multa bafta MENDOZA spre24

vlad_cj20.01.2008 12:29

E oficial, a semnat Mendoza!

«12»