FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Traian Basescu a semnat "legea dragomir" (ProSport)!

«12»
micodo10.01.2008 22:30
Pe langa evidenta ridicolului multor paragrafe din lege, ceea ce spui se ascunde in spate

 

ceea ce nu inteleg eu exact este intrebarea DE CE ?

 

de ce este nevoie de aceste paragrafe sau, altfel exprimat ce fel de interese se pot ascunde in spatele acestora ?

 

Ce se ascunde in spatele acestor legi?. Visul tuturor generatiilor de conducatori, de la capu' primului trib pana la sfarsitul lumii. Cunosti vreun om care ar zice NU subjugarii semenilor?. E diabolicul din noi, joaca de-a Dumnezeu, PUTEREA-VISUL INTREGII OMENIRI, mai important decat banii sau frumusetea, viata sau sanatatea.

De-a lungul istoriei au incercat prin orice mijloace sa controleze multimile, de la forta pana la santaj, minciuna si n-au reusit!. Dar, lumea civilizata, prin diversiune a descoperit calea care sa le usureze misiunea: Creati bazele implementarii, iar acolo unde nu exista inventati-le, exagerati-le cu ajutorul media, DATI LUMII UN MOTIV SA ACCEPTE ORICE LIMITARE A LIBERTATII!.

Un proverb chinezesc spunea ca un imparat care se afla in razboi cu vecinii si-a numit un nou conducator militar, care a incheiat aliante cu toti vecinii. Acesta vesel s-a dus la imparat sa-i aduca marea veste, dar imparatul i-a spus ca l-a ruinat pentru ca poporul nu mai avea niciun motiv sa contiune lupta!

 

Pentru documentare vezi Protocoalele inteleptilor Sionului, site-ul altermedia, pedeapsa pentru negarea holocaustului care nu are un motiv de natura financiara.

Nu sunt adeptul celor care vad conspiratii si in painea de la alimentara, dar pastrez mari rezerve legat de tot ce proclama conducatorii lumii, de la atacul asupra gemenilor, pericolul terorist (daca zboara vreo piatra din Fasia Gaza in Romania!) pana la incalzirea globala, gripa aviara si alte amenintari-umflate.

red_blue_ultras11.01.2008 15:04

"Iar cand noi nu vom mai fi , si cantecele vor lipsi / Va veti aminti / Ca au fost odata.... ultrasi"

 

M... mitica!

lucvald-190211.01.2008 15:53
Ceea ce ma deranjeaza este un singur lucru: n-am auzit nici macar un intelectual sa se sesizeze de aceasta flagranta incalcare a dreptului la libera exprimare.

De la politicieni (astia n-au cum sa fie intelectuali!) n-am nici o pretentie!

Si nici de la ziaristi si nici de la justitie!

 

pai intelectualii care stau departe de stadion sunt usor de manipulat de presa.....si ei probabil nici nu cunosc fenomenul in sine...imaginea fiind distorsionata !!!!

 

Eu cred ca vom face o "revolutie" exact cum au facut altii prin Paris , Budapesta si mai nou....Napoli 1

daca vrei sa contracarezi un rau..doar cu un rau il poti eradica !

Lacatush14.01.2008 16:37
eu ma bucur ca s-a dat legea asta...
Pun pariu ca,daca te intreb de ce te bucuri,sigur nu stii raspunsul...si e si normal sa fie asa. Asta se poate vedea din expresia ta atat de "inteligenta" care denota un IQ foarte "ridicat".
1uLy4Nn15.01.2008 18:00

qm e vorba aia "sa-nceapa show-ul" :(..aqm sa vezi monotonia naiba pe stadioane

«12»