nu vom realiza performante daca transferam jucatori de la echipe de mana a doua
Da, frate, de parca Semedo sau Amoreirinha au venit la Cluj de la Bacelona si Real ... E plin lotul clujenilor de jucatori de la Estrela Amadora, Boavista sau Pacos Fereira. Echipe de prima mana, ce sa zic ...
Conteaza in primul rand potentialul unui jucator si de-abia apoi valoarea echipei de la care provine.
Ce mare echipa e Bacaul ? Si uite ca Goian e bun pentru Steaua. Ce mare echipa a fost Electroputere ? Adi Ilie de-acolo provine. Ce mare echipa a fost Olimpia Satu Mare ? Dar l-a 'dat' pe Didi Prodan, om de baza la Steaua si la Nationala. Ce mare echipa a fost Resita ? Ca stim cu totii ce-a insemant Panduru pentru Steaua. Dar FC Arges ? Poate a fost o mare echipa pe vremea lui Dobrin. In ultimii ani insa tot echipa de mana a doua ajunsese. Dar ni i-a dat pe Galca, Jean Vladoiu, Neaga, Dica ...