FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Vis in noaptea de Crãciun

«123»
fcsteaua.ro25.12.2007 01:29

Am avut un vis în noaptea de Crãciun...

Mergeam pe o plajã, iar Dumnezeu pãșea alãturi de

mine,

Pașii ni se imprimau pe nisip, lãsând o urmã dublã:

Una era a mea, cealaltã a Lui.

Atunci mi-a trecut prin minte ideea cã fiecare din

pașii nostri

Reprezentau o zi din viața mea...

M-am oprit ca sã privesc în urmã

ªi am revãzut toți pașii care se pierdeau în

depãrtare.

Dar am observat cã în unele locuri, în loc de douã

urme,

Nu mai era decît una singurã...

Am revãzut filmul vieții mele...

Ce surprizã!

Locurile în care nu se vedea decît o singurã urmã

Corespundeau cu zilele cele mai întunecate ale

existenței mele:

Zile de neliniște și de rea-voințã,

Zile de egoism sau de proastã dispoziție,

Zile de încercãri și de îndoialã,

Zile de nesuportat,

Zile în care eu fusesem de nesuportat...

ªi atunci, întorcându-mã spre Domnul, am îndrãznit

sã-i reproșez:

"Totuși ne-ai promis cã vei fi cu noi în toate zilele!

De ce nu ți-ai ținut promisiunea?

De ce m-ai lãsat singur în cele mai grele momente din

viațã,

în zilele cînd aveam cea mai mare nevoie de Tine?..."

Iar Domnul mi-a rãspuns:

"Dragul meu, zilele pentru care n-ai vãzut

decît o singurã urmã de pași pe nisip

sunt zilele în care te-am purtat pe brațe..."

 

>>>>>

 

Ademar Barros (poet brazilian)

 

Redactia fcsteaua.ro va ureaza un Craciun Fericit !

st_194725.12.2007 01:38

Craciun fericit FCSTEAUA.ro! steagro

Piece of Mind25.12.2007 05:26

SEN-ZA-TI-O-NAL!

 

Craciun Fericit, prieteni!

AKM-4725.12.2007 06:38

Craciun Fericit!

84ava25.12.2007 07:49

Sarbatori fericite!

MoRRiS25.12.2007 08:28

Craciun Fericit tuturor !!!

4_ever_steaua25.12.2007 08:49

SUPERB SUPERB SUPERB

CRACIUN FERICIT STELISTILOR! :steagcruce:

fane_casieru'25.12.2007 08:51
Sarbatori fericite tuturor !
DannY_125.12.2007 09:06

SuperB! Sarbatori Fericite Tuturor

Tupac Amaru25.12.2007 09:21

Ma, dar poetul asta nu e cumva impresarul lui Elton? :laugh:

La multi ani si sarbatori fericite tuturor celor legati de fenomenul Steaua!

baraJa25.12.2007 09:50

Genial !Uite ma ca Brzilia poate oferi si altceva decat fotbal!

In alta ordine de idei Craciun Fericit si multa sanatate tuturor userilor fcsteaua.ro!Sa ne auzim de bine anul urmator!

red_blue_ultras25.12.2007 09:52

Nu prea am inteles poezia , nu m-am prins unde vrei sa bati :)

MIREL6RADOI25.12.2007 10:02

red blue...LOL...:))

Sarbatori fericite tuturor!;)

Lacatush25.12.2007 10:03

Craciun fericit tuturor stelistilor...si un an mai bun pentru echipa ros-albastra.

radusor25.12.2007 10:05

e criminal red blue asta =))

Nyghty25.12.2007 10:10

Sarbatori fericite pentru. toti stelistii! Sa speram ca vom avea un alt muuult mai bun in 2008 ;)

danimarcu25.12.2007 10:37

Foarte frumos!...

CRACIUN FERICIT TUTUROR!

vanfootball25.12.2007 10:46

Foarte frumos!

 

Craciun fericit tuturor!

Sherginio25.12.2007 11:26

Craciun fericit intregii suflari steliste!!

skn25.12.2007 11:38

CRACIUN FERICIT !!! LA MULTI ANI tuturor STELISTILOR din LUMEA ACEASTA !!

shack3r25.12.2007 11:40

Sper ca ultimele versuri sa ni se potriveasca. Craciun fericit tuturor !

stelista_cristina25.12.2007 11:41

un calduros Craciun Fericit!

criss_criss25.12.2007 11:45

Super tare!!!

Craciun fericit tuturor!!!!

Florin_SteauaOnline25.12.2007 12:03

Craciun fericit tuturor! Forza Steaua!

 

steauaonline-sarbatori-feri.jpg

Stelistu @nonim25.12.2007 12:10

Un Craciun Fericit tuturor stelistilor si tuturor romanilor!!!!!

«123»