FC Steaua Arhiva Forum
Arhiva forumului FC Steaua — conservata in regim doar-citire. Postarea a fost dezactivata. Inapoi la site

Steaua - Csikszereda, ambitie si daruire

«12»
11219.12.2007 23:18

O intrebare foarte buna ai pus

Intr-adevar , de la SC nu va putea evolua ultimul jucator adus ( Kuki parca ceva de genul asta ) si Peter Filip ( suspendat de Federatia maghiara timp de vreo 4 luni ) , iar de la HC nu vor putea evolua Nagy Istvan si antrenorul Marcel Ozimak ( care este si jucator ) .

Tupac Amaru20.12.2007 11:24

Mda...nici macar cei din Harghita si Covasna nu mai au unguri prea multi in echipa...adica jucatori oarescum autohtoni...vina este, desigur, a politicienilor si a slugoilor lor, ziaristii, adica cele doua forte care fac tot ce vor in societatea de tip democratic.

Si ce vor ei acum?

Vor un popor format din handicapati, din copii care nu fac miscare, care nu fac sport.

In loc sa legifereze obligativitatea practicarii educatiei fizice in procesul educational, sunt legiferate fel de fel de subterfugii pentru a "feri" copiii de efort! SI totul, desigur, cu asentimentul unor parinti inconstienti!

Baza de selectie nationala pentru sportul de performanta este pe cale de disparitie!

Traiasca, inca o data, democratia originala predata de Brucan si Dragomir!

 

PS Pentru admini: luati-i eticheta de "stelist infocat" lui 112, omul a recunoscut ca nu e stelist (bine, apare intrebarea ce o cauta pe site-ul suporterilor Stelei), ii recomand un forum pentru hochei, chiar daca omul pare civilizat; totusi, pe site-ul asta CONTEAZA, 112, daca tii cu Steaua sau nu!

fane_casieru'20.12.2007 11:37

@Tupac Amaru

 

Atata timp cat omul vorbeste civilizat si nu jigneste sau injura cum fac alti useri mult mai stelisti decat el pe acest forum si are destule postari la obiect in comparatie cu altii care posteaza doar de dragul de a le creste numarul de postari,nu vad care ar fi problema ca-i apare rangul de Stelist infocat....stii si tu la fel de bine ca nu in asta consta caracterul omului.

O zi buna.

Tupac Amaru20.12.2007 13:07
@Tupac Amaru

 

Atata timp cat omul vorbeste civilizat si nu jigneste sau injura cum fac alti useri mult mai stelisti decat el pe acest forum si are destule postari la obiect in comparatie cu altii care posteaza doar de dragul de a le creste numarul de postari,nu vad care ar fi problema ca-i apare rangul de Stelist infocat....stii si tu la fel de bine ca nu in asta consta caracterul omului.

O zi buna.

 

I-am recunoscut omului statura de om civilizat; ii contest prezenta pe acest site, un site al stelistilor; cu alte cuvinte, nu il consider binevenit din acest punct de vedere.

Adica nu imi pica bine sa faca comentarii un ne-stelist pe acest site.

Amintiti-va ca acum cateva saptamani, o fata (suportera a Rapidului) a fost luata la refec de stelisti pentru ca incerca sa explice (tot civilizat!) de ce crede ea ca Steaua are o situatie atat de dificila.

Nu nimerise locul potrivit pentru asa ceva!

Si nici 112 nu l-a nimerit!

Sau e mai grav sa tii cu Rapidul decat cu HCM Ciuc sau cum dracu s-o numi echipa aia, ca doar n-oi fi obligat ca, pe un site romanesc, sa ma exprim in ungureste!

Deci, pentru mine, solutia este simpla: stimati cetateni ne-stelisti, va rugam civilizat sa va exprimati gandurile pe un site ne-stelist!

 

 

CITAT(blooDhooD @ Dec 18 2007, 08:07 PM) *

Romani? N-as zice...!

 

 

Ba da, romani maghiarizati. Asimilati (spre extazul "societatii civile"), sau "romani" care se exprima cu "nem tudom" si "nem ertem" la orice intrebare pusa in limba romana. "Romani" care isi doresc sa traiasca in buna pace cu romanii cu conditia, bineinteles, ca acestia sa poarte nume unguresti, sa vorbeasca ungureste si, pe cat posibil, sa se stabileasca la mai mult de 300 km de "tinutul lor"....

Tu cine esti, mai 112-baci, Kurko Janos?

11220.12.2007 13:41
Tu cine esti, mai 112-baci, Kurko Janos?

 

:))))) Hai ca asta a fost tare

 

PS : de foarte putine ori intr-un an se intampla sa fiu stelist : atunci cand joaca Steaua in cupele europene ( nu conteaza sportul ) . In Cupele Europene sunt si stelist , si dinamovist , si rapidist , si ...

Stanici20.12.2007 13:52

... fan ferencvaros :)).

axl21.12.2007 09:32
Nu nimerise locul potrivit pentru asa ceva!

Si nici 112 nu l-a nimerit!

Extras din regulamentul forumului:

Nu numai suporterii Stelei pot fi participanti la acest forum. Acceptam cu placere sa dialogam cu suporterii oricaror echipe daca acestia respecta regulamentul forumului.

«12»