@ Ovidiu
Sa nu ne amagim, Becali este patronul Stelei.
Faptul ca isi crediteaza afacerea, eliminand posibilitatea obtinerii unui credit bancar, e un lucru obisnuit in mediul de afaceri. Doar cu o conditie. Sa te tina buzunarul. Ce e rau in asta?
In mod sigur e si investitor, iar investitiile sunt vizibile. Nocturna, gazon la standarde europene, noul sistem de intrare a spectatorilor, etc, etc.
Spun aceste lucruri doar pentru a-i lamuri pe cei neavizati si nu pentru a-l apara pe Becali. Lumea trebuie sa intelega ca notiunile de proprietar sau patron, creditor si investitor se intrepatrund. Cu alte cuvinte poti fi in acelasi timp patron, creditor si investitor.
In perioada 01 ianuarie - 31 decembrie 2006 in visteria Clubului Steaua au intrat 20 milioane de euro.
Numai din vanzarea de bilete si de abonamente pentru meciurile din Liga 1 Steaua ar putea incasa 1.600.000 de euro.
Din vanzarea biletelor la cele 3 meciuri din CL de acasa Steaua putea incasa 4.000.000 de euro.
Asta cu conditia ca acest gunoi de oier needucat sa nu isi bata joc de superteri, suporteri care nu puteau achizitiona abonamenta la peluze deoarece Pricipele Cacareaza De Pipera nu vroia sa scoata abonamente la peluze.
Asta cu conditia de a nu-si bate joc de suporterii care la primul meci nu reusisera sa achizitioneze (platind, cu banii lor!) bilete in minutul 60 al partidei!
Este foarte multa minciuna la Steaua.
Klemi Saban a fost adus pe 200.000 de euro si s-a declarat ca a fost achizitionat cu 600.000 de euro.
Sunt convins ca la fel s-a procedat in majoritatea cazurilor.
Probabil ca Neaga a fost adus gratuit, sau pe ceva maruntis, si s-a declarat iarasi ca a fost cumparat cu 800.000 de dolari.
Eu nu cred ca acest cioban idiot il vindea pe Neaga cu 1.000.000 ca sa il cumpere doi ani mai tarziu cu 800.000.
Acest cioban investeste foarte putin la acest club, si in schimb beneficiaza de imaginea pe care i-o ofera Steaua Bucuresti.
Spui de nocturna si de gazon?
Cibanul infect a platit instalatia de nocturna, si nu a facut-o el
A platit-o in ultima clipa, cand a pierdut toate procesele cu firma de constructii care amenajase tribuna oficiala la Steaua, si acest gunoi penal, cioban infect si mincinos ordinar nu dorea sa plateasca banii respectivi.
Firma de constructii care a castigat procesele, a obtinut sa ia in contul datoriei instalatia de nocturna.
Si crede-ma ca s-au judecat foarte multi ani.
Si sa te judeci cu un penal ca _fecali, penal care are foarte multi bani da bagat in avocati nu este usor.
Spui ca a facut gazonul?
Cand a facut gazonul?
In ceasul al 12-lea!
Cand terenul ajunsese o mocirla, o rusine de teren.
Si timp de atatia ani nu a facut nimic.
Si ii veneau bani inclusiv de la echipa Nationala a Romaniei, care juca pe stadionul Steaua si platea pentru fiecare meci jucat pe Steaua.
Dar banii aia nu erau reinvestiti in gazon.
Pana si Nationala Romaniei a renuntat sa mai joace in mocirla de pe Steaua dupa ce a pierdut cateva calificari din cauza mocirlei, vezi meciul cu Slovenia....